Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van Mit tegyek?

Elegem van Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Anyukámmal gyerekkorom óta rossz kapcsolatban vagyok, mióta emlékeim vannak azóta napi szinten fizikailag bántalmazott (ha nem volt rá oka akkor kitalált valami hülyeséget) egyészen 14 éves koromig. Ezután apámmal együtt sértegetnek lenéznek cseszegetnek... mindent csinálnak csak hogy felhúzzanak és kiabálhassanak velem. Ezen kívül a 6 éves testvéremet aki már elnézést de kimondhatatlanul agresszív mert 3 éves kora óta öldöklős játékokkal játszik a számítógépen. (Counter Strike, Medal Of Honor, STB) én hordom, és énis hozom haza az óvodából. Evvel a gond hogy a nálam kisebbek meg a velem egykorúk is kiröhögnek az utcán, és ez engem nagyon bánt. Nekem kell főzni, mosogatni, takarítani itthon. Nem mehetek bulizni, és könyörögnöm kell azért, hogy 1 órára kiengedjenek a barátaimhoz az utcára.


Mit tudok tenni?? Mert már nem bírom tovább :'( És már szó szerint az öngyilkosságon gondolkodom, mert már annyira elegem van belőlük :'(


Segítsetek légyszives


2010. szept. 14. 17:31
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
16/F
2010. szept. 14. 17:32
 2/32 anonim ***** válasza:
83%

Durva, milyen szülők vannak:S.

Az ilyen nem szülő, már bocs...


Rokonoknak, barátoknak, nagyszülőknek nem tudsz szólni?

esetleg iskolapszihológus?

vagy osztályfőnök?


Ez így nem mehet

2010. szept. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
0%
Várj még 2 évet, gyűjtögess, és költözz el.
2010. szept. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
80%

Szegénykém! Az ilyen jólelkű fiúkból lesznek a lelki sérült, visszahúzódó, magányos vagy csupa tüske férfiak, pedig a férfiak nagyon is értékesek, ezt nőként mondom. Nekem 2 barátom volt így, hogy otthon bántották, semmibe nézték őket gyerekkorukban, kamaszkorukban, és egy elkeseredett felnőtt lett belőlük, pedig jobbra érdemesek. Nagyon szeretem az ilyen lelki sérült embereket, nagyon szeretném őket megvigasztalni, megmutatni nekik, hogy mire képesek. Kitartás Neked is, ne add fel! Neten keresztül csak annyit tudok mondani, hogy a kulcsszó a szeretet, bármilyen furcsa is, de szeresd őket jobban, mint ahogy megérdemlik, és észre fogod venni a csodát. Minél inkább felhúznak téged, annál csendesebb és szeretetteljesebb legyél velük, ez fordított pszichológia, s egy idő után meghozza a gyümölcsét. Meg fognak lepődni. Egy csupaszív, csupa ragyogás fiú nekik egy fal lesz, amelybe beleütköznek a bántó szavak, és visszapattannak. Csak a szeretet, a bántások türelmes elviselése teszi képessé a másik felet, a bántó felet a változásra. S ezt azért neked kell megtenni most, mert ők jelenleg képtelenek rá, kemény a szívük, de te vagy az egyetlen, aki meg tudod őket így szelídíteni.

Én drukkolok Neked!


24/L

2010. szept. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
ez borzalmas :( sok helyen vannak ilyenek, de legjobb lenne a szülőknek egy jó kis fejmosás hogy mit tesznek a gyerekkel... és ne mondja már senki szerintem akkor hogy csak figyelnek meg gondoskodnak rólad, mert ez szerintem túlzás. Van olyan felnőtt akiben bízol? és tudna hatni a szüleidre? és szoktál visszabeszélni? (azaz véleményt nyilvánítani)
2010. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
Költözz el egy ismerőshöz vagy rokonhoz. Menj tanulni vagy/és dolgozni és ha lesz pénz lehet saját házad is. Addig pedig akinél fogsz lakni az tökéletes. De jelentsd több ilyen segély helyen is ezt a dolgot, ahol szokták ezeket.
2010. szept. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

A véleményemet akkor mondom meg ha már annyira felhúztak, hogy nem bírom magamban tartani.

A Költözés már előkerült egyszer, aztmondták mehetek akármikor, de SEMMIT nem vihetek magammal. Evvel a baj, hogy van egy számítógépem, és sok egyéb saját pénzből megvett dolgom, a gép pedig a két kezem munkája és nem fogom / akarom nekik otthagyni. Mit tudok tenni??

2010. szept. 14. 17:50
 8/32 anonim válasza:
44%
Ha megvan a hely hogy hova mész, összepakolsz, és elmész otthonról. Ha meg ilyen jófejek, egy kis pénzt is vennék "kölcsön" tőlük.
2010. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Őszintén sajnálom a helyzetet, amiben vagy.

Ha továbbra is bántalmaznak, akkor keress fel valakit a gyámhivataltól!

Talán ha lenne valaki rokon, akivel meg tudnád beszélni a gondjaidat, az segítene... Értékelem a 3. hozzászólót, de nem tudom, hogy aki ennyit tűrt már, hogyan lenne képes erre.

Szerintem egyszer vágj oda nekik mindent, ami a szívedet nyomja, és hidd el majd nem tudnak mit kezdeni a helyzettel... gondolom eddig mindig szót fogadtál, bármit is mondtál... A legjobb amit tehetsz, hogy erőt gyűjtesz és lázadsz! Az erőszak az érzelmileg gyenge emberek eszköze, szóval tényleg ez maradt neked egyedüli fegyverként!


Amúgy meg, rá se ránts azokra, akik kiröhögnek azért, amiért a tesódat hazaviszed az oviból. Mi közük van hozzá, hogy te mit csinálsz?? Semmi. Foglalkozzanak a saját dolgaikkal.

Ha zavar a tesód viselkedése, akkor meg nyugodtan "neveld meg".

2010. szept. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Abban az egy dologban értek egyet a szüleiddel, hogy én se engednék bulizni egy 16 éves gyereket. Az öngyilkosságnem megoldás, de szólhatsz pl. a gyámügynek, hogy vernek vagy lelkileg bántalmaznak a szüleid.
2010. szept. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!