Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiam túl sokat dolgozik,...

A fiam túl sokat dolgozik, aggaszt, de csak túlreagálom?

Figyelt kérdés
A fiam 17 éves gimnazista, mekiben dolgozik. Az iskolában szinte mindenből jeles tanuló, amire büszke is vagyok. Az utóbbi egy évben viszont szinte minden szabad idejében dolgozik, hetente általában körülbelül 20-15 órát. A tanulmányi eredménye változatlan, viszont kicsit szomorú vagyok, mert sosem jár szórakozni, igazából nem is az a fajta, szerintem túlhajtja magát, hiába mondja azt hogy minden rendben. Az is rosszul esik, hogy szinte mindent a saját keresetéből intéz, nem nagyon engedi, hogy bármit vegyek neki. Ilyenkor azt érzem, hogy nincs is nagyon szüksége rám. Mit tegyek?
2022. márc. 30. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ne zsarold érzelmileg.
2022. márc. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Mit tegyél? Örülj neki, hogy ilyen fiad van, basszus, más szülő örülne, ha nem lógna a nyakán a dolgozni lusta kölyke még 30 évesen is...
2022. márc. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Ritka az ilyen gyerek. Becsüld meg!
2022. márc. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Ragd félre a pénzt, egyetemre/lakásra/kocsira neki. Akár meg is mondhatod hogy gyűjtesz neki.Jól fog majd jonni neki.


Ennyi idősen én is már így csináltam van ilyen. Én szerettem dolgozni hasznosabnak felnőttebnek éreztem tőle magam.

2022. márc. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Gratula, ilyen mentalitással sokra fogja vinni. A meki nyilván nem a csúcs, de becsületes, kemény munka és amikor továbblép fogja tudni hasznosítani a tapasztalatot.
2022. márc. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg kezdd el félre rakni neki a pénzt. Nyiss egy számlát, minden hónapban utalj rá egy bizonyos összeget és egyetem után a diplomaosztón add oda neki. Sokat fog ez segíteni neki.
2022. márc. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
A jegyei alapján ambíciózusnak tűnik, biztosan van valami amire gyűjt. Lehet hogy ő már tudja hogy külföldön szeretne élni, vagy kinézett magának egy drága egyetemet. Én 17 vagyok és önerőre gyűjtök, hogy majd kaphassak lakáshitelt, illetve ruhákra, szórakozásra már régóta nem kérek pénzt a szüleimtől. Költsék inkább a hiteleikre, vagy gyógyszerre. Ettől függetlenül szeretem őket, és egyáltalán nem mondanám azt, hogy nincs rájuk szükségem.
2022. márc. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Az elsőre hallgass. Mármint a többiekre is. De majd szól, ha valamire szüksége lesz. Téged senki sem tud pótolni. Kezdj el készülni lelkiekben, hogy kirepül és saját élete lesz.
2022. márc. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Legalább vannak céljai.
2022. márc. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
96%

"Ilyenkor azt érzem, hogy nincs is nagyon szüksége rám"

Az miért baj? Önálló embert nevelsz, aki megáll a lábán, és nem száll veled együtt a sírba az életképtelenségtől. Ez volt a cél, nem? Örülj neki, legalább nem kell azon aggódnod, hogy 30 éves korában ki ken majd meg neki egy szendvicset, mert megkeni magának. Ne keresd az aggódnivalót feleslegesen.

Nem tudom neki mennyit mutatsz ki abból a pánikból ami benned van, de azért szólok, hogy nagyon idegesítő tud lenni, mikor az ember fölött sajnálkoznak meg jajveszékelnek miközben nincs is semmi baja.

2022. márc. 31. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!