Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek most? Miért érzem ezt?

Mit tegyek most? Miért érzem ezt?

Figyelt kérdés
Végre elköltöztünk a páropmmal albérletbem, h. megtudjuk milyen is valójában az élet szülők nélkül.Na meg így nem kell utazgatnunk,mert közel van a munkahely,nem kell máshoz alkalmazkodni.De mióta beköltöztünk valami nem stimmel.Nem érzem jól magam a lakásban,már nem is tetszik,nem érzem otthonosnak,eddig jó ötletnek tartottam,de mostmár pénzkidobásnak.A szüleim fizetik a családi házra a jelzálog hitelt.Eddig nekik fizettük a lakbért,de most itt többet kell fizetni.Eddig nem raktunk félre,mert a páromnak sok volt az utazás és állandóan feszült volt stb.Most meg nem tudom hogyan tudunk félrerakni,mert spórolunk,de ki tudja mi lesz.Nem merem azt mondani h. haza költözök,mert már olyan régóta próbálkoztunk h. találjunk normális lakást,ami nem piszkos és jó helyen van.Na meg végre nyugalom van,de mégsem érzem jól magam és ez a feszültség a kapcsolatomra is kiterjed,mert állandóan rosszkedvű vagyok és nincs kedvem semmihez.Eddig vártam,mert így több szabadidőm lenne,de most egyáltalán nem sietek "haza",és állandóan mennék vhova,csak hogy ne kelljen a lakásba lenni.
2010. szept. 14. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi nekünk most lett kész a házunk és szemben lakunk a szülői házzal.Szombaton költöztünk el, és nagyon fura érzés. Szeretem a párom, meg tudom más össze tenné a kezét, hogy saját háza van hitel nélkül, de én még nem tudok örülni.Eddig zavart a zaj otthon, minden. Most meg fura a szüleim nélkül. Nem bírok aludni stb, néha sírok. Azt mondják majd megszokom. Eddig mindig munka után siettem el otthonról a házhoz, most hogy ott vagyunk vissza mennék, megyünk sokat a szülői házhoz. Azt mondják minden kezdet nehéz.
2010. szept. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kapcsolat elején a pároméknál laktunk,de ott jól éreztem magam, csak a szülei zavartak be néha,mert veszekedtek,meg ilyenek.Voltunk ott úgy 1 hetet h. nem volt otthon senki csak mi,de az is jó volt.Szóval nem tudom most az albiba mi lehet a probléma,talán az h. nem tetszik,vagy teljesen más környezet annál amihez hozzászoktam, vagy amit szeretek?Vagy félek a nehézségektől?Nem tudom,próbálom otthonossá tenni a lakást,de így sem az igazi.
2010. szept. 14. 11:13
 3/12 anonim ***** válasza:

Félsz, én is így voltam.

Megszűnik ez az érzés, majd egyszer, addig is csinosítsd a lakást, vegyél bele valamit, ami szép, gondolom, h vannak régi bútoraid, emlékeid, ha bútorozott is az albérlet, valamit vigyél át, kedvenc fotel, ilyesmi.


Esténként élvezzétek ki, h kettesben vagytok, kis borozgatás, hívjatok át barátokat.


Ismerkedj meg a szomszédokkal, biztos vannak ott fiatalok, esetleg egy idős házaspár, később jól jön, ha kel egy tojás, vagy jó lesz összefutni velük a lépcsőházban.

Én sütöttem sütit, és átvittem, bemutatkoztam, már otthonosabb volt a lépcsőház:)

2010. szept. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Adj magadnak időt!

MAjd megszokod, és ahogy új élmények fűznek a lakáshoz majd nem akarsz rajta túladni / kiköltözni!


Amúgy hány évesek vagytok?

Voltál már koleszos?

2010. szept. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
26 leszek, sose voltam koleszos,sose laktam szülők nélkül csak 1 hétig.A kapcsolat elején fél évig a párom szüleivel laktunk, utána 1 évig az én szüleimnél(csak az vidéken van).az is gáz,h. amint beköltöztünk, a páromat kirugták,most otthon van,de elvileg akar majd dolgozni,meg spórolunk amin tudunk,de tényleg nem tudom mi lehet a baj.Tény h. most csak magunkra vagyunk utalva,mert igaz a szülők segítenek(adnak ezt azt),de anyagilag csak magunk vagyunk és ha ez a baj,akkor mi lesz ha saját házat szeretnénk, ott is csak magunkra számíthatunk.Ez jó lenne,mert tényleg nem kell az utazásra költeni és a párom is könyebben talál munkát,minthogy még vidékről járjon,főleg ha csak éjszakás műszakba veszik fel vhova.Szóval mindennek van előnye és hátránya,csak még nem értem ezt az érzést.Lehet tényleg időre van szükségem, h. felfogjam mi is van valójában.Kocsit is akartunk venni(de akkor nem költöztünk volna,mert azzal utaztunk volna),de ha meglenne a jogsi(már nem kell hozzá sok),akkor a párom apukája kölcsön adná,amikor szükségünk van rá.Már kezdek kiborulni,ma sírtam először(1hete költöztünk be).Remélem elmúlik,mert ezt így nem fogom sokáig bírni.
2010. szept. 14. 11:49
 6/12 anonim ***** válasza:

Jaj, Kérdező :) annyira új még neked az érzés, hogy a szülők nélkül laktok, hogy ihaj :) én is voltam igy :) tudom milyen rossz... :(

De ne aggódj... az új lakást majd a közös estéitek és érzéseitek életre keltik, a csend sem lesz már ott olyan félelmetes. Én kezdetben kiborultam a csendtől :( amint egyedül kellett lennem, elrohantam otthonról, vagy szenvedtem, ha nem tehettem és bömbölt a tévé.

Szépen be fogjátok lakni a lakást.

A többit illetően: üdv a való életben :( igen.. az átlagos fizetésből ritkán lehet félrerakni... ha nem albira, akkor hitelre költöd el, hogy legyen autód, lakásod, stb. Ez is olyan, amit meg kell szokni. Mi általában írjuk a kiadásokat és akkor pár hónap után már tervezni is lehet, amikor látod, hogy mire mennyit adtál ki.

2010. szept. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
én is félrerakom a blokkokat.Bár kajára még sokat költünk,mert nem tudok főzni(alapból sem,meg nincs hűtönk).Nam tudom hogyan tudnám otthonossá tenni,mert nem lehet a falba fúrni,de majd kitalálok valamit.!
2010. szept. 14. 12:36
 8/12 anonim ***** válasza:
te jobban bírtad a sírós dolgot, mert én már másnap itattam az egereket.
2010. szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ez jó h. más is volt ilyen helyzetben.Remélem hamar elmúlik,mert így még a párommal se tudok jól kijönni,nem tudok most szerelemre gondolni csak az izgat h. miért érzem ezt és hogyan szüntessem meg.Pedig próbálom elterelni a figyelmemet,de akkor sem érzem boldognak magam
2010. szept. 14. 13:42
 10/12 anonim ***** válasza:

mi is most keresünk lakást, már 3-4 éve a szüleim házában lakunk...de már vágyunk egy sajátra...kb másfél éve keresünk lakást, mert egyik sem tetszik..

igen, lehet, hogy új neked ez a z érzés, még nem önállosodtál elggé

26 L

2010. szept. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!