Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, akitől a házastársa...

Van olyan, akitől a házastársa kicsalta a magánvagyonát képező több millió forintot?

Figyelt kérdés
2022. márc. 24. 20:03
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

De van, ha a férj külön vagyona arra íratja akire akarja, a feleségnek semmi köze hozzá. Ez olyan mikor az egyik félnek nem tetszik, hogy az örökségét a másik fél úgy használja fel ahogy akarja, az Ő tudta nélkül. Na még szép, hogy az örökségbe nem szól bele a házastárs.


Kérdező kérdez meg egy ügyvédet,de sok jót nem jósolok Neked, mert önként adtad oda. Itt szerintem nem áll meg a csalás. Ha nincs pénzed ügyvédre, menj ingyenes tanácsadásra, egy kört megér.

2022. márc. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Nem önként adtam oda neki, elvette és eltette a táskájába.
2022. márc. 27. 08:31
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Erőszakkal vette el? Akkor pert nyerhetsz, viszont, hogy tudod bizonyítani, hogy erőszakkal vette el?


Ha erőszakkal vette el, akkor miért maradtál eddig vele? Nem életszerű. Szóval bíróságon ez necces. A másik, írtad, hogy lakhatásért, szóval ezt a bíróság úgy veszi, hogy beleadtál a közös életetekbe. Ingyen lakhatás meg ugye nincs, ha házasság, ha nem.

2022. márc. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

Nem ingyenlakhatásom volt, volt fizetésem, beleszálltam a költségekbe. Anno ő viszont soha a devizahitellel terhelt lakásom esetében.

Nem élek vele, mert egy tolvaj.

2022. márc. 27. 09:02
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek: Ezt a pénzt bizony buktad. Ilyen erővel én bármelyik nagyobb készpénzkivétel után 6(!!) évvel mondhatom, hogy dehát azt elvette a Józsi!! Én hiszek neked, de bizonyíték híján egyik bíró se fog. Amikor elvette, ott az utcán kellett volna kiabáljál, hogy elvették a pénzed. Akkor kellett volna rendőrt hívni.


Az ajándékozós részhez meg: Tegyük fel, hogy nekem van egy lakásom. Majd hozzámegyek KisPistához, élünk, mint Marci Hevesen, közben ráíratom a lakásomat a szomszéd Ferikére. A házastársamnak ehhez annyira nincs köze jogilag, hogy fel sem merül, hogy hivatalosan tájékoztatnom kellene őt erről. Miért kéne? Házasság előtt szerzett vagyon, azt teszek vele, amit akarok.

2022. márc. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, az élettársak nem kapnak egymás után semmit.


Hát ez elég gáz, h meglop a házastársam. Azt mondta, otthon odaadja nem az utcán, így nem kiabáltam rendőr után.


Igazából nem az én pénzem, hanem az édesapámé. Aki persze ezek után, beleértve a családom, nem akarja látni a vejüket, ha hozzájuk tolja a képét, rendőrt hívnak rá.

2022. márc. 27. 10:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!