Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, akitől a házastársa...

Van olyan, akitől a házastársa kicsalta a magánvagyonát képező több millió forintot?

Figyelt kérdés
2022. márc. 24. 20:03
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
5. válaszoló: nem lehet megbízni a házastársban sem. Ezt én sem gondoltam volna soha.
2022. márc. 26. 19:44
 22/36 A kérdező kommentje:
Nem csak a megtörtént gazemberségek miatt, más okból is elhagytam.
2022. márc. 26. 19:49
 23/36 anonim ***** válasza:

Szerintem mostanában lesz egy ilyen sztori... Van egy testvérpár (két huszonéves srác), és a nagyijuk. Egy házban élnek, a két srác nevén a ház, de haszonélvező még a másik nagyijuk, aki viszont betegsége folytán öregek otthonában él.

Az egyik srácnak van egy rafinált pénzéhes barátnője. És most azt tervezi a párocska, hogy kiteszik a tesó és a nagyi szűrét a házból. Jól megdumálták őket, hogy költözzenek el, és megveszik tőlük a házat. Na most mivel a tesóka és a nagyi is kész anyagi csőd, mindig kölcsönkéregetnek, így bele is ugrottak, hogy a tesó kifizeti őket.... Kérdés csak, hogy hova mennek majd?!


Mert ám a házrészért nem adnának sokat. Azt is a rafkós barátnő állná (vagy inkább annak szülei). Na de mivel ő adja a pénzt, nyilván a saját nevére is fogja azt iratni, és nem a barátjának veszi ajándékul...

Magyarul bár nem lenyúl, de áron alul szerez tulajdont, amivel később úgy él vissza, ahogy akar...

Persze ne legyen igazam, de úgy tűnik ez lesz....


Kérdező, hát nem tudlak felvidítani, mert egyzserűen nem értem, ilyenbe hogy tudtál belemenni... elveszi a pénzed és nem adja vissza!???!!!

2022. márc. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

23-as, igen, így történt. Engem kirabolt, de pl. a megismerkedésünk előtt pénzelte az alkesz haverját, aki belevitte a férjemet az ivászatba. Állítólag már nem iszik a

ferjem, de nem is érdekel.


A volt munkahelyemen 1x volt olyan, h nagy összegű pénzt vittem egy másik részlegbe, de nem egyedül, kísérővel, mégsem lopta el egyikunk sem a pénzt.

2022. márc. 27. 07:32
 25/36 anonim ***** válasza:
61%

"megkérdezésem nélkül ráiratta az első házasságából származó 28 éves fiára"

Ilyen nincsen!

Az ügyvéd leellenőrzi, van-e házastárs!

Ha nem így tett, bűncselekményt követett el az ügyvéd, és az ügylet érvénytelen.

2022. márc. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
20: Még mindig feljelentheted nagyértékű lopás miatt.
2022. márc. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
25: már miért ne lenne? A férj a házasság előtt szerzett vagyonával azt tesz, amit akar.
2022. márc. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
27-es: akkor meg az ottlakásomért ellopott 2,5 millió Ft-tal mi lesz? Az meg az én magánvagyonom. Semmi köze a férjemnek hozzá.
2022. márc. 27. 07:53
 29/36 anonim ***** válasza:
27: Mert az ügyvéd kell megvizsgálja, mi a különvagyon és mi nem az. Ebben a házastárs is részt kell vegyen, olyan nincs, hogy a háta mögött lezajlik egy ilyen tulajdonátruházás. Volt épp elég adásvételünk, minden esetben kitér a szerződés erre, hogy ez megtörtént, milyen vagyon, a házastárssal hogy egyeztek meg, stb.
2022. márc. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

20-as válaszadó:

hogy bizonyítsam tényszerűen, hogy elvette a pénzt a bankban és nem adta vissza?

Ha a cégbe tette, esetleg ügyvéd kötelezheti, h bizonyítsa, honnan stármazik a pénz?

2016-ban volt, még ennyi idő után is ez lehetséges?

2022. márc. 27. 08:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!