Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednéd a lányodat Franciaors...

Engednéd a lányodat Franciaországba egyetemre?

Figyelt kérdés
Most 11.-es és már 2 éve mondja, hogy ő bizony külföldre megy, méghozzá francia földre. Nem pályázta meg az ösztöndíjat, így önerőből kéne finanszírozni a tanévet. Én megteszek érte bármit, de 18 évesen külföldre menni minden ismeretség nélkül veszélyes. Meg van bolondulva teljesen, nem tudom, mitévő legyek.
2010. szept. 11. 22:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A nyelvet középszinten beszéli.
2010. szept. 11. 22:00
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Hát, ha telik rá. De azért nem ártana, ha pályázna ösztöndíjra, nem csak várná, hogy fizessétek.


Anyám olyan volt, hogy gyermekem, ha sírva is de ki kell menned külföldre, és hát igaza lett. Én is ezt fogom mondani a gyerekeimnek, sokkal jobban jártunk a tesóimmal, mintha nem mentünk volna sehova.

2010. szept. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bizony ösztöndíj nélkül akármennyire is akarja rámegy inged, gatyád a tandíjra. De te tudod, a te lánykád.
2010. szept. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

szerintem nem veszélyes.

nem jobban, mint Bp. például.

ha megengedhetitek magatoknak, hadd menjen.

2010. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én támogatom mindenben, mert nagyon okos, tehetséges lány, sokra viheti. Csak ez a szemét pénz..nem állunk túl jól, meg féltem is, 1 év múlva, 18 évesen is még nagyon kis fiatalka. Nem az, hogy nem bíznék benne, de egy ilyen fiatal lány a nagyvilágban, egyedül..
2010. szept. 11. 22:09
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Én 2 éjszaka alatt át gondoltam 1ik nap az ő életét h mi lesz ott vele. 2. nap meg h mihez kezdek h nincs itthon.

De mivel nekem is nagyon sok mindent engedtek/nek ezért nem korlátoznám a gyerekem én se. 18 évesen meg végképp h nem is szólnék bele amit csinál. Tudod ezekből az emberekből lesznek a talpra esett réteg. hagyni kell h megismerje magát és h lemérje mennyit tud 1 maga.

18/F

2010. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Anyuka! (remélem tegezhetlek)

Én tizenhat éves vagyok és kb 1-2 éve én nagy dolgokra gondoltam ha majd 18-20 éves leszek elmegyek külföldre hogy ott jól meg tudjak élni. Elvileg sem gondoltam azt hogy ez veszélytelen, főleg ismerettség nélkül. Ajánlanám figyelmedbe az Elrabolva című filmet. Az a film tökéletesen leírja a valóságot. És ott még a csaj a barátnőjével is ment ki Franciaországba. Hát igen, a barátnője nem élte túl, és a csajnak hatalmas szerencséje volt... nem részletezem tovább, ígyisugyis érdemes megnézni azt a filmet minden korosztálynak csak ajánlani tudom. Hát én azután már egyáltalán nem vágyom külföldre egyedül. A lányomat is csak akkor engedném el ha mondjuk a barátjával megy és már egy kicsitt idősebb. Nem szeretnék rád ijeszteni, de tényleg ez megy a mai világban hogy már nem engedheted el a gyereked a discoba, anélkül, hogy ne kelljen azon aggódnod hogy most bedrogozzák vagy nem. Ilyen világot élünk, és el kell fogadnunk ezt. Csak annyit tehetünk hogy óvatosabbak vagyunk és megpróbáljuk védelmezni azokat akik fontosak nekünk.

2010. szept. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, őszintének kell lenni. Ő 18 évesen felnőtt nő lesz és senki nem fogja kérni a felvételinél a beleegyezésed, de még a véleményedet sem. Ha a lányod úgy dönt, hogy megy, jogilag nincs lehetőséged visszatartani, már ha tudja állni a költségeit. Mivel neked sem KELL finanszíroznod az ő tanulmányait. Az más, hogyha normális a kapcsolatotok, akkor ő meghallgatja a véleményed, te pedig, ha tudod, segíted valamicskét. Ösztöndíjat érdemes lenne megpályáznia egy ösztöndíjat, mivel Franciaország nagyon drága hely, kevés ember engedheti meg magának akár csak a tandíjat is. Szerintem már most kezdjetek spórolni. Ráadásul ha a lehetőségeit nézed, azért egy külföldön végzett egyetem, ráadásul ha jó nevű, kiváló ajánlólevél itthon. Érdemes ezt is figyelembe venni.
2010. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Én elengedném, azzal a feltétellel/megegyezéssel, hogy az anyagi oldalára azért ő is tegyen le valamit. Menjen el előtte dolgozni, egy kis részét legalább keresse meg.

Lehet, hogy így nem is akar majd olyan nagyon menni ...

2010. szept. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt nem mondanám, hogy 18 évesen felnőtt nő, mert kevesen nőnek fel ennyi idős korukra, de nagykorú mindenképp. Ami a pénzt illeti, nagyon sok és nem tudom, hogy sikerülne-e összegyűjteni addigra ennyit, mert nem vagyunk milliomosok. Egy lakást vettünk, ami az ő nevére került, mi haszonélvezők vagyunk csak. Erre is hitelt vettünk fel, amit még nem fizettünk vissza teljesen, szóval nem tudom, mi lesz.
2010. szept. 11. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!