Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után mennyibe kerül a...

Válás után mennyibe kerül a leénykori név visszakérése? És milyen iratok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a hivatalban pénteken azt a tájékoztatást adták,hogy 5000Ft + az okmányok cseréje!
2010. szept. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a bírósági tárgyalás közben kérted volna a leánykori név ismételt hivatalos használatát, akkor ingyenesen. Most 5eft az illeték. A jogerős bírósági határozatoddal be kell menni az illetékes anyakönyvvezetőhöz.
2010. szept. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én az idén intéztem. És hiába kértem tárgyalás közben, ettől még nem lett ingyenes. Azt csak azért kérdezik, hogy akarom-e vissza a lánykori nevemet, hogy a felvett jegyzőkönyvbe ez is be legyen írva. Egyébként a bírósági jogerős határozattal kell bemenni a helyi anyakönyvvezetőhöz, aki kiadja a házassági anyakönyvi kivonat másolatát, amin szerepel a lánykori név (ez kerül azt hiszem 4ezer ft-ba) és ott azonnal át is írják a számítógépben a nevet. Utána jön az okmányiroda, ahová az anyakönyvvezetőnél kapott papírral kell menni, itt plusz pénz az új okmány kikérése (5ezer ft).
2010. szept. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, annyit javítanék, hogy az anyakönyvvezetőhöz illetékbélyeg formájában kell vinni a 4ezret.
2010. szept. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!