Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket tudtak segíteni...

Titeket tudtak segíteni anyagilag a szülők?

Figyelt kérdés
Itt konkrétan lakás ház vásárlásra gondolok, vagy ehhez hasonló jellegűre
2022. febr. 15. 15:25
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha szükség lenne rá igen.
2022. febr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem, már a továbbtanulásban sem tudtak segíteni, diákhitelből tudtam tanulni.

A 80-as években születtem, egy összkomfort nélküli putriban nőttem fel. A jogosítványt, az első számítógépemet (2006-ban!!!, már elmúltam 20 éves) mind diákhitelből vettem.

A férjem dettó.


Nagyszüleimet nem is ismertem, olyan régen meghaltak.


Egyéb kérdés?

2022. febr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tudtak számottevően. Ennek nem az az oka hogy nem volt rá keret, hanem az hogy külföldre költöztem, itt vettünk házat és hát, más árfekvés. Dekorholmit, függönyöket stb viszont ők vették meg, és ez is nagy segítség volt. Én nem ragaszkodtam hozzá, de szerettek volna legalább ennyit megtenni. A férjem szülei tudtak anyagilag is beleadni.
2022. febr. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudtak. Annak idején a gyerekvállaláshoz csak a micsodájuk volt, csupasz p***ára hoztak engem össze, munkahely és lakás nélkül, majd el is váltak. Én azért nem vállalok gyereket, mert nem akarok ugyanígy járni: velük ellentétben munkahelyem van, de saját lakásom és megfelelő megtakarításom még mindig nincs, márpedig amíg nincs meg az alapja annak, hogy a saját gyerekemet megfelelő anyagi háttérrel tudjam elindítani az életben.

(de mire ez összejön, nagyjából b***hatom az egész gyerekvállalást, mert korban inkább nagyszülő leszek)

2022. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
100%
Mind az öt unokatesóm segge alá lett egy lakás tolva. Bár én még nem tartok ott, 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ez velem nem fog megtörténni, és ez rohadtul frusztrál… nagy segítség lenne a mai világban.
2022. ápr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!