Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket tudtak segíteni...

Titeket tudtak segíteni anyagilag a szülők?

Figyelt kérdés
Itt konkrétan lakás ház vásárlásra gondolok, vagy ehhez hasonló jellegűre
2022. febr. 15. 15:25
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
43%

10, képzeld, nem. Más idők voltak.

Ha mondjuk a kilencvenes években születtél, akkor ezt nem is fogod megérteni, amivel nincs is semmi baj, csak kérlek, ne ítélkezz mások felett.

2022. febr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
11 nem ítélkezem, de gondolom akkor 70 80as években dolgoztak a szüleid? Akkor viszont munka az a volt
2022. febr. 15. 15:47
 13/35 anonim ***** válasza:
90%
Nekem már nem tudtak. Tavaly vásároltam meg az első lakásomat a párommal közösen. A költözésnél, apróbb felújításoknál tudtak segíteni, anyagi támogatást nem tudtak adni. A nővérem nálam 14 évvel idősebb, ő 2006-ban költözött el. Akkor őt 1 millió Forinttal tudták támogatni. Ezt kb. 1 év alatt gyűjtötték össze, ennyi maradt meg a kiadások mellett a keresetükből. A szüleink munkahelye azóta nem változott, az utolsó évben 50 ezret tudtak félrerakni, ugyanolyan kiadásokkal. Szóval nem tudtak volna miből adni, ennyire leromlott a Forint, ennyivel csökkentek (pontosabban nem nőttek) a fizetések.
2022. febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, akkor te ha dolgozol, miért azt várod hogy a szüleid teremtsenek meg olyan dolgokat mint a lakás? Hát hogyhogy nem tudod összehozni a szülőkön élősködés nélkül (a saját logikád szerint?)
2022. febr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
78%
Igen, anyósomék fizették a lakáshitelhez az önerőt, mi akkor estünk ki egyetemről, a karrierünk elején jártunk. Kb 3 év múlva fizettük vissza nekik, mert a párom húgának is ebből a pénzből segítettek lakást venni.
2022. febr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
14-es dolgozom, de természetes hogy segítenek, hogy én is fogom a gyermeket. Vagy majd albiban nyormorgok miközben szüleim elvannak mint a befőtt?
2022. febr. 15. 15:52
 17/35 anonim ***** válasza:
73%

Lakáshoz jutásban nem, de sok másban igen. Nagyon későn jutottunk lakáshoz, így utólag mégsem bánom. Sokkal jobban meg tudom becsülni, mintha csak úgy kaptam volna.

N

2022. febr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. febr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
82%

A szüleimnek van pénze, de maguknak rakják félre a satnya magyar nyugdíj fejében, valamint a saját házukat újítják öregkorukra, maguknak vesznek új autót. Bánt ez engem?

Kicsit sem. Ők dolgoztak meg érte, én is megdolgozom a saját életemért.

Ezért 4 évet lehúztunk külföldön, 30 után szültem. De nem bánom hogy így alakult. Én is csak annyit fogok a gyerekem alá rakni, amennyi csurran. Nyilván bármikor haza jöhet, nem kell fizetni semmiért, iskoláztatva lesz stb. De ha keresünk a férjemmel ketten együtt 500 ezret, az pont arra elég, hogy mi is elégedetten éljünk, nem fut még másik házra is 20-30 millióért, és az még az alja.

2022. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
19 új autót vesznek?!
2022. febr. 15. 16:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!