Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket tudtak segíteni...

Titeket tudtak segíteni anyagilag a szülők?

Figyelt kérdés
Itt konkrétan lakás ház vásárlásra gondolok, vagy ehhez hasonló jellegűre
2022. febr. 15. 15:25
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
17%
Miért kéne segíteni? Felnőtt ember intézze magának
2022. febr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
54%
Igen, egyik nagyapám nagyon jó döntéseket hozott, a szüleim idejében meghaltak, így most habzsidőzsi van.
2022. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
2-es pont erre gondoltam :)
2022. febr. 15. 15:30
 4/35 anonim ***** válasza:
49%
mire, hogy valakinek a szülei halála habzsidőzsi? Ehhez aztán tényleg alja féregnek kell lenni.
2022. febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
85%
Nekik sincs, nemhogy segíteni tudjanak
2022. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Arra gondolok a gyengébbek kedvééért: Hogy akinek élnek a szülei, nagyszülei stb az anyagilag segítette pl a lakásvársárlását.
2022. febr. 15. 15:38
 7/35 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Nem hogy lakás vagy ház, de egy jogsit sem tudtak nekem finanszírozni. Ma már látom hogy alap, "az én időmben" ez nem így ment. Nekünk is és a körülöttünk élő családoknak is mindig épp annyi pénze volt amennyi el is ment az alapszükségletekre. Pedig a szüleim becsületesen végigdolgozták az életüket.

Én egy pillanatig sem nehezteltem rá hogy semmit nem tudnak a seggem alá tenni, sokkal fontosabb dolgokat kaptam tőlük az anyagi javaknál.

Ma már csak édesanyám él, én támogatom őt.

2022. febr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudtak, alapból a saját életüket sem tudták menedzselni, elfolyt a pénz az ujjaik között. Pedig átlag felett jól kerestek, úgy értve, Magyarország akkor második legjobban fizető vállalatánál dolgoztak (ez nem most volt, mert már én is 48 vagyok).

Én a gyerekemnek pici kora óta teszek félre havonta egy összeget. Önerőre jó lesz, talán annál többre is.

2022. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
90%

Igen, a szüleim segítettek a nővéremnek és nekem is az ingatlanvásárlásban. Hálásak is vagyunk érte. Ja, és nem szégyenlem, kétlem, hogy emiatt kevesebbek lennénk.

Az biztos, hogy ha látni fogom a gyerekemen, hogy életrevaló és igyekszik megteremteni az anyagi biztonságát, akkor én is támogatni fogom, amennyire csak a lehetőségeim engedik.

2022. febr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
7-es nem értem a szüleidet, ha dolgoztak, jó nem budai lakást, de egy jogsit sem tudtak összerakni?
2022. febr. 15. 15:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!