Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket tudtak segíteni...

Titeket tudtak segíteni anyagilag a szülők?

Figyelt kérdés
Itt konkrétan lakás ház vásárlásra gondolok, vagy ehhez hasonló jellegűre
2022. febr. 15. 15:25
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
69%

Nekem nem kellett segíteni, mindent saját erőből értem el. 18 évesen költöztem el otthonról, nő vagyok.


Az öcsém kapott egy budapesti lakást anyumtol, ott kezdte el az életét.

2022. febr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
67%
Igen. Eddig 1 kertes ház, 2 lakás, 2 szalonautó az örökségem (egyelőre).
2022. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
86%

Feleségemnek hozományul adtak egy "fél" lakást úgy a szülei, hogy a bankhitel kb. fele ki volt fizetve és a fennmaradó kb. 7M-et nekünk kellett végtörleszteni. Kb. 7-8 évvel később tavaly 25M-ért adtuk el a lakást, és a saját megtakarításunk mellett ez volt az önerő a családi házhoz.


Így támogattak minket, de enélkül is meg tudtuk volna venni a házat, csak több hitelt kellett volna felvenni.

2022. febr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
90%
Anno nekem a szüleim egy 50 négyzetméteres lakás önerejének a harmadával tudtak támogatni (ezt a lakás értékének a 10%-át jelentette).
2022. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
70%
10es, ha ez így megy akkor te miért vársz a szüleidre? Hisz gondolom összeraktad már magadnak egy kis lakás árát...
2022. febr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
77%

Anyám minimálbéres, apám segélyes alkoholista volt aki a maga pénzét elverte így egy fizetésből éltünk 4-en.


A lakás érdekes téma. Nem, hogy nem támogattak benne, hanem egyenesen azt érzem, hogy hátráltattak.


Utólag azt látom, hogy mindig az volt a cél, hogy én nehogy elköltözzek, maradjak ott közöttük vidéken, stb.


Pénzügyileg is analfabéták. Anno mondtam, hogy vegyünk lakást. Nyilván kaptam hideget-meleget. Mindig a kifgások jöttek. A hitel rossz, hitellen nem veszünk, hátha lentebb mennek az árak. Mindig volt kifogás, hogy most a nyugdíjba meg ebbe és abba megy és majd ott lesz ha kell.


Volt 1-2 millió megtakarításuk, akkoriban 6-8 volt egy 1,5 szobás kis lakás. Plusz nem nekem kellett volna szobát bérelni, hanem tőlem bérelhettek volna.


Aztán a fidesz elvette a magánnyugdíj pénzeket, így bukták a megtakarítást de legalább lakást se vettünk.

2022. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
22%
Az anyád minimálbéréből éltetek négyen, és elvártad volna hogy vegyenek neked lakást? Nem semmi.
2022. febr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
64%

#27 Igen, tudom, én vagyok a mocskos, retkes, szar féreg.


Akkoriban is aki tudta ingatlanba mentette a pénzét.


Anyámék meg mindig csak ültek rajta és mindig azt mondták, hogy "jó az, ha van" "bármikor kellhet".


Aztán bármikor ha kellett volna, arra is csak azt mondták, "jó az ha van, most nem nyúlunk hozzá".


Aztán ment az egész pénz a levesbe. Miközben a legtöbb ismerősömnek egyetem végére kifizetett lakása volt.

2022. febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
79%

Átlag felett kerestek a szüleim mindig is, és állításuk szerint most (52 évesek) egy megb.szott forintjuk nincsen. Én 30 éves vagyok, gyűjtök önerőre, nyelvvizsgát, jogosítványt stb. magamnak fizettem, egyetem mellett végig dolgoztam.

Szóval nem, nem kaptam semmit és nagyon valószínű, hogy nem is fogok.


Remélem, viszont cserébe teszik valahova félre maguknak a pénzt nyugdíjas éveikre, mert én is eképp fogok hozzájuk állni majd. A tisztánlátás végett: évente bútorcsere, napi egy doboz cigi, annyi cipő, meg ruha, hogy folyik ki a szekrényekből és a padláson is halmokban áll, két autó, mértéktelen ételpazarlás stb. megy náluk.

2022. febr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Engem anyu nevelt, apám miután elváltak, külföldre költözött és soha nem fizetett gyerektartast. Így pl. csak most fogom letenni a jogsit 27 évesen, a saját megkeresett pénzembol, illetve autót is abból veszek magamnak. De nagyszuleimtol kaptam egy kis lakást, így nagyon jó, hogy soha nem kellett albit fizetnem.
2022. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!