Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha vegán rokon jön vendégségbe...

Ha vegán rokon jön vendégségbe (vacsorára)...? Sértő lenne ez szerintetek?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem jön haza Németországból, jön a két gyereke is. A nagyobbik vegán.

Mi itthon mindent eszünk, nem nagyon nézem hogy mentes legyen, amit leveszek a polcról.

Vacsorára jönnek, rendeltem sültes tálakat + coleslawt és kukoricasalátát. Ugye ebből neki semmi nem jó, ezért szeretném megkérni, hogyha van kedvence, vagy olyan, amit szívesen enne, küldje el a receptjét, és megcsinálom. Mert pl. két barátnőm is volt egy ideig vegán, de az halat, tengeri dolgokat evett... A másik sajtokat. Szóval nem értek ehhez, nem tudom azt sem, mennyire szigorú magával szemben.

Vagy rendeljek neki valami basic fogást egy vegán helyről?



2022. febr. 14. 12:30
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
84%
#30 ugyanezt mondhatnad a ketosokra, paleosokra, valogatosakra, akik csak hust hajlandoak enni, stb
2022. febr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
90%
30. Kérdezz meg valakit aki élt háború idején, hogy mit ettek. Elárulom te agyas, hogy nem rántott húst. A nagyapám hónapokig darát evett, meg kását. Szóval felteszem neked a kérdést, azok akik válogatnak és a csak a pipihusikát eszik meg, azok mit ennének? :)
2022. febr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

#30

Nem háborús időben had egyenek már azt az emberek, amit akarnak! Van pénzük, van bolt, ahol árulnak ínyükre való dolgokat, meg tudják venni maguknak.

A kérdésre:

Helyedben megkérdezném tőle, hogy milyen kajákat szeret és azt is, hogy milyet nem (kínos tud lenni, ha eléd raknak valamit, jó szándékkal, szeretettel, de nem tudod jóízűen megenni), illetve a szüleitől, hogy milyen sütit szoktak neki csinálni. Mert pl, ha a tojást helyettesíted valamivel (így kapásból banánt, lenmagot, tofut, chia magot, növényi joghurot találtam) és a preferenciájának és receptnek megfelelő növényi tejet teszel bele, akkor abból nem kell 2 félét csinálni, eheti mindenki

Bocsi, ha sütit nem szeretnél sütni és ez felesleges volt, csak nálunk mi minden vendégségben van valami süti és gondoltam a vegán vendég miatt ne maradjon ez ki

2022. febr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
85%
Amivel biztosan nem lőhetsz mellé: csinálj humuszt és rotit, paradicsom-uborka-lilahagyma saláta, és pirított hagyma. Esetleg rendelj falafelt, az általában jó szokott lenni kb bárhonnan.
2022. febr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem sértő inkább figyelmes.
2022. febr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
88%

Mert pl. két barátnőm is volt egy ideig vegán, de az halat, tengeri dolgokat evett... - maradjunk a peszkateriánusnál jó? :D


Egyébként ha bármilyen receptet akarsz csinálni akkor minden összetevőből vegánt kell venned (margarin, tej, sajt, majonéz, mustár, etc)

2022. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
86%

Óvatosan a rendeléssel ilyenkor, mert ha morális okokból vegán a delikvens, akkor nem fogadja jól ha pl. az olajban csirke sült, mielőtt beledobták volna a falafelét.

Tudom, hogy a kérdező vegán rokona eü. okokból vegán, de a kérdést mások is olvashatják tanácsért.

2022. febr. 18. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

28 és 30, én meg azt nem értem, hogy ki a t.kömet kéne, hogy érdekeljen, hogy neked nincs étteremre pénzed?

És beleállsz abba, akinek van...

Nettó irigység, van, aki megteheti, hogy nem főz, sokan vagyunk, lépj túl rajta.

2022. márc. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!