Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha vegán rokon jön vendégségbe...

Ha vegán rokon jön vendégségbe (vacsorára)...? Sértő lenne ez szerintetek?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem jön haza Németországból, jön a két gyereke is. A nagyobbik vegán.

Mi itthon mindent eszünk, nem nagyon nézem hogy mentes legyen, amit leveszek a polcról.

Vacsorára jönnek, rendeltem sültes tálakat + coleslawt és kukoricasalátát. Ugye ebből neki semmi nem jó, ezért szeretném megkérni, hogyha van kedvence, vagy olyan, amit szívesen enne, küldje el a receptjét, és megcsinálom. Mert pl. két barátnőm is volt egy ideig vegán, de az halat, tengeri dolgokat evett... A másik sajtokat. Szóval nem értek ehhez, nem tudom azt sem, mennyire szigorú magával szemben.

Vagy rendeljek neki valami basic fogást egy vegán helyről?



2022. febr. 14. 12:30
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
16%

"De nem ez volt a kérdés lényege."


Te terelted a témát teljesen más irányba, mint az eredeti kérdés.

2022. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Az a 9-es válaszoló volt. Erre írtam, hogy szerintem a mindennapi életben, szűk családban ez nem okozhat gondot.
2022. febr. 14. 14:36
 23/38 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezd meg nyugodtan mit enne.
2022. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez nagyon rendes tőled.


Amúgy ha eszik ilyesmit Aldiban sok húshelyettesítő van. Vagy van falafelhez por, én is vettem már pedig nem vagyok vegán. 😁 De ha úgyis sültes tál meg rántott cuccok, csinalhatsz neki rántott bármit (karfiol, gomba, brokkoli cukkini stb), csak nézz valami tojás nélküli bundát. Pl el tudom képzelni hogy ilyen tésztabunda féle működhet tojás nélkül.

2022. febr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
44%
Zárójelben amúgy egy átlag vegán étrend nem drága. Sok hüvelyest esznek, pl lencséből pörkölt. Ezek olcsóbbak mint a hús.max néhány puccos alapanyag drágább, de abból meg nem kell annyi. Egy átlag ember is ott hagy ugyan annyit húsra, csipszre meg Kinder buenora meg baconre a boltban, ugye ezek se olcsók. 😁
2022. febr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
61%
Drága a vegán kaja? 😀 Még jó, hogy a felvágott, szalámi, meg a csirkeszárnynál jobb húsok olyan olcsók, igaz?
2022. febr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
94%
#14-15: szerintem kifőzdére gondolt a kérdező, ahol a legtöbben ebédelnek munkaidőben.
2022. febr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
17%
Igen, és emiatt visz az ember kaját, vagy eszik meló után. Nekem például nincs annyi keresetem, hogy minden egyes nap étteremben egyek.
2022. febr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
79%
Most mit kell ezen így kiakadni? Mikor még nem volt gyerekem én is ebédelni jártam az iroda mellett lévő kifőzde szerű étterembe. És nem csapott a földhöz. Most ha neked erre nincs keret, had ne más problémája legyen. Nem hiszem, hogy a costesbe eszik minden nap, hanem valami ebédmenüre gondolt. Mit kell ezen kommenteken keresztül vitatkozni édes istenem…
2022. febr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
3%
Csak azt nem értem, hogy egy háború esetén,ezek a vegánok mitt ennéne? Inkább éhenhalnának? Ott nem lehetne válogatni.
2022. febr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!