Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valakihez vendégségbe...

Ha valakihez vendégségbe megyünk akkor kinek kell először köszönni? A vendég fogadónak vagy a vendégnek? (lent)

Figyelt kérdés

23 éves fiú vagyok.

Családi összejövetel volt,és kint ültem a kertben majd bejött a kapun az "unokatestvérem" aki lány, és az anyja akik szó szerint elmentek mellettem köszönés nélkül. Erre mindenki rám förmedt után,a hogy hogy lehettem ekkora bunkó hogy nem köszöntem nekik,ők illemtudóak mert az egyik tanár a másik meg egyetemista.



2021. okt. 15. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Hölgyeknek illik előre köszönni. Ez nem érkezés kérdése se nem hely.
2021. okt. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez igaz de ők senkinek sem köszöntek,se férfinak se nőnek,mert elvárták hogy nekik köszönjenek előre.
2021. okt. 15. 19:30
 3/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
29%

Ha valaki bejön a kapun, akkor a minimum hogy felállok és köszöntöm őket. Ha ismerem őket. Ha nem ismerem, akkor meg megkérdezem, hogy miért nyitogatja a kapumat.

Ahogy kiveszem a szavaidból, nem szívleled a rokonaidat, akik jöttek, de attól még illik köszönni.

2021. okt. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
93%
Egy társaságban az köszön előbb, aki utoljára érkezik meg, a jelenlévőknek pedig viszonoznia kell.
2021. okt. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát igen mit szívleljek egy olyan embereken akiket még a közösségi oldalon is bejelöltünk és letiltottak minket. Holott csak annyiról volt szó hogy hagy üzenjünk azon keresztül egészségügyben dolgozó apjuknak (külföldön volt),mikor egy családtagunk élet és halál között volt.
2021. okt. 15. 20:04
 6/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
67%

Teljesen érthető az indulatod, sőt, még ha nem is lenne igazad, akkor is jogodban áll úgy viszonyulni hozzájuk, ahogy akarsz.

De ettől függetlenül érdemes minimum egy sziasztok-ot odanyomni nekik, aztán utána már semmit nem muszáj beszélni velük.

2021. okt. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem szomorú, hogy ezen kell lovagolni. Két ember ha találkozik és köszönni akar, akkor nem vár a másikra.
2021. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Alapból az köszön elsőnek, aki jön, vagy megy.

DE ha valami miatt elbambult, a másik is nyugodtan köszönhet.

2021. okt. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, aki belép.... Mindegy hova, társaságba, üzletbe stb. Nincs nem, kor, hajszín, semmi...
2021. okt. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Így van, aki érkezik, az köszön. De ha elfelejti, akkor pedig "kármentésként" te is köszönhetsz.


Szóval összességében ők voltak a kevésbé illemtudók. De a szüleid meg gondolom a "mindenki a saját háza táján söprögessen" elv alapján neked mondták, hogy köszönhettél volna te is.

2021. okt. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!