Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valakihez vendégségbe...

Ha valakihez vendégségbe megyünk akkor kinek kell először köszönni? A vendég fogadónak vagy a vendégnek? (lent)

Figyelt kérdés

23 éves fiú vagyok.

Családi összejövetel volt,és kint ültem a kertben majd bejött a kapun az "unokatestvérem" aki lány, és az anyja akik szó szerint elmentek mellettem köszönés nélkül. Erre mindenki rám förmedt után,a hogy hogy lehettem ekkora bunkó hogy nem köszöntem nekik,ők illemtudóak mert az egyik tanár a másik meg egyetemista.



2021. okt. 15. 19:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Az köszön elsőnek, aki érkezik vagy éppen távozik. Ha pl. az idős házmester néni becsenget egy lakásba és a 6 éves Jutka nyit ajtót, a házmester néni köszön elsőnek. Amikor a tanító néni belép az osztályba, ő köszön elsőnek.
2021. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!