Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha vegán rokon jön vendégségbe...

Ha vegán rokon jön vendégségbe (vacsorára)...? Sértő lenne ez szerintetek?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem jön haza Németországból, jön a két gyereke is. A nagyobbik vegán.

Mi itthon mindent eszünk, nem nagyon nézem hogy mentes legyen, amit leveszek a polcról.

Vacsorára jönnek, rendeltem sültes tálakat + coleslawt és kukoricasalátát. Ugye ebből neki semmi nem jó, ezért szeretném megkérni, hogyha van kedvence, vagy olyan, amit szívesen enne, küldje el a receptjét, és megcsinálom. Mert pl. két barátnőm is volt egy ideig vegán, de az halat, tengeri dolgokat evett... A másik sajtokat. Szóval nem értek ehhez, nem tudom azt sem, mennyire szigorú magával szemben.

Vagy rendeljek neki valami basic fogást egy vegán helyről?



2022. febr. 14. 12:30
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem sértő, szerintem még jófejség is ha megkérdezed.
2022. febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Miert lenne serto, kerdezd meg batran, szerintem meg aranyos gesztus is.
2022. febr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

“ Mert pl. két barátnőm is volt egy ideig vegán, de az halat, tengeri dolgokat evett... A másik sajtokat. ” tehát nem voltak vegánok.


Szerintem nyugodtan kérdezd meg mit enne. Figyelj arra, hogy semmilyen állati eredetű nem lehet benne, méz sem, vaj sem. Nem nehezebb elkészíteni őket mint egy húsos ételt, sőt. Pl. Falafel, salátával, sült krumplival mindenki szereti szinte, még a húsevők is.

2022. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó ötlet megkérdezni... Ha nem is konkrétan, hogy mit akar enni, esetleg "iránymutatásként" jól jöhet, hogy mit szeret...

Van pl. olyan vegán ismerősöm, aki ki nem állhatja a szóját meg a csicseriborsót...

2022. febr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
96%
Nem sértő, szerintem jó ötlet. Mikor anno diétáztam és vendégségbe mentem, tőlem senki nem kérdezte meg, mit ehetek, pedig jól esett volna. Vittem magammal ételt, hátam mögött emiatt ment a duma.
2022. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
95%

Irtó rendes vagy ha megkérdezed tőle.

Én mint vegán, nagyon örülnék neki.

Tőlem sosem kérdezik meg, pedig nagyon jól esne, érezni a törődést, hogy emiatt nem vagyok lenėzve.

2022. febr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
89%

Vegan nem eszik semmilyen állatit. Tejet, tojást sem.

Akinazt evett, nem az volt, kérdezz rá pontosan, meg a kedvencére.

Vagy pár kedvenc zöldségre, hátha kitalálsz belőlük valami újat, amit nem is evett még.

2022. febr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
szertinem semmi baj nincs ezzel, sot. amugy az a ket baratnod nem volt vegan, maximum vegetarianus
2022. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
11%
Nem irigyellek! Gondolj bele, mennyi rigolyája lehet! A szüleinek sokszor fájhat a fejük a vegán étrendje miatt...
2022. febr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
87%

"Mert pl. két barátnőm is volt egy ideig vegán, de az halat, tengeri dolgokat evett."


Az nem hogy vegán nem volt, de még csak vega sem :D

2022. febr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!