Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha vegán rokon jön vendégségbe...

Ha vegán rokon jön vendégségbe (vacsorára)...? Sértő lenne ez szerintetek?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem jön haza Németországból, jön a két gyereke is. A nagyobbik vegán.

Mi itthon mindent eszünk, nem nagyon nézem hogy mentes legyen, amit leveszek a polcról.

Vacsorára jönnek, rendeltem sültes tálakat + coleslawt és kukoricasalátát. Ugye ebből neki semmi nem jó, ezért szeretném megkérni, hogyha van kedvence, vagy olyan, amit szívesen enne, küldje el a receptjét, és megcsinálom. Mert pl. két barátnőm is volt egy ideig vegán, de az halat, tengeri dolgokat evett... A másik sajtokat. Szóval nem értek ehhez, nem tudom azt sem, mennyire szigorú magával szemben.

Vagy rendeljek neki valami basic fogást egy vegán helyről?



2022. febr. 14. 12:30
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Nekem sem fájna a fejem, ha a gyerekem vegán lenne.

Hétközben szerintem senki nem nagyon főz. Egy 17 éves gyerek már tud magának egyedül rendelni is, vagy iskola után olyan helyen ebédelni, ami neki tetszik, neki megfelelő.


Ennél nagyobb "baj" sose legyen a családban. :)

2022. febr. 14. 13:47
 12/38 anonim ***** válasza:
12%

"Hétközben szerintem senki nem nagyon főz"

hanem? ehenhal? vagy szendvicseken el?

2022. febr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Mi pl. napközben étteremben eszünk, estére vagy hideget eszünk, pl. salátát, szendvicset, bagelt. Vagy rendelünk, esetleg ha olyanunk van, elmegyünk egy jobb helyre.
2022. febr. 14. 14:05
 14/38 anonim ***** válasza:
21%

"napközben étteremben eszünk"

ja ha ilyen jol megy egyeseknek. de azert a valosag meg mindig az hogy a legtobb ember ezt nem engedheti meg maganak

2022. febr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
23%
Ja, hogy szerinted mindenki étteremben eszik, vagy rendel hétköznap is? Annyira azért nem gazdag az átlagember, hogy csak ebédre 60-100 ezret elköltsön fejenként egy hónapban. Vegán kaja pláne, az a gazdagok hobbija.
2022. febr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Ez nem "jól megy" kérdés. Hanem hogy napközben szerintem nagyon kevés embernek van annyi szabadideje, hogy egy ebédszünet alatt hazamenjen, megfőzzön, egyen és még el is pakoljon. Ráadásul egy főre nem is nagyon éri meg főzni.
2022. febr. 14. 14:11
 17/38 A kérdező kommentje:

"Vegán kaja pláne, az a gazdagok hobbija."

Biztosan, főleg, hogy többet egészségügyi ok miatt tértek át a vegán étrendre. :)

2022. febr. 14. 14:12
 18/38 anonim ***** válasza:
15%

"napközben szerintem nagyon kevés embernek van annyi szabadideje, hogy egy ebédszünet alatt hazamenjen, megfőzzön, egyen és még el is pakoljon"

ezert szokott az ember vinni magaval kajat. monduk nalam nem az ebed a fo etkezes hanem a vacsora, amikor van idom fozni

2022. febr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
66%

"napközben szerintem nagyon kevés embernek van annyi szabadideje, hogy egy ebédszünet alatt hazamenjen, megfőzzön, egyen és még el is pakoljon. Ráadásul egy főre nem is nagyon éri meg főzni."

Nem is mennek haza ebédszünetben, a főzésre ott az este. 2-3 napos adagot megfőzöl, aztán mehet a hűtőbe kajásdobozban.


"Biztosan, főleg, hogy többet egészségügyi ok miatt tértek át a vegán étrendre. :)"

Tény, hogy a vegán étrend sokkal drágább, akármilyen okból választod.

2022. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Máshogy élünk, erről ennyit. Én pl. nem tudnék 2 napig ugyanazt enni, azt sem szívesen eszem, ami hűtőben volt és újra lett melegítve. De nem ez volt a kérdés lényege.
2022. febr. 14. 14:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!