Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz velem? Annyira félek.

Mi lesz velem? Annyira félek.

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, sajnos erősen depressziós és pesszimista életvitellel.. Sosem volt még barátom, nem vagyok se csinos, se szép és van pár dolog amit csak a saját akaratomból nem tudnék megváltoztatni. Csak a szüleim vannak nekem, édesanyámhoz nagyon kötődök, de édesapámmal élek a válásuk óta, Őt is nagyon szeretem. Nagyon fáj, hogy nem édesanyámhoz mentem amikor elváltak, de akkor gyerek fejjel még nem tudtam elfogadni az új barátját és az új életét ezért apukámmal maradtam. Anyát ez eléggé megviselte lelkileg, ami miatt a mai napig bűntudatom van, mert tudom hogy sokkal többet érdemelne, mint amennyit kapott az élettől. Nem mondom hogy boldogtalan, de nélkülem nem teljes az élete és azt az időt már sosem tudjuk visszahozni és ez nagyon fáj. Apukámmal nem ilyen erős a kapcsolatunk, de nem akarom egyedül hagyni őt se. Anyának van új családja, de apa barátnője nem lakik velünk.


De a lényeg itt az, hogy rettentően félek attól mi lesz ha meghalnak a szüleim.. Ők vannak nekem egyedül és senki másra nem támaszkodhatok. Ha nem lesznek nem is tudom mi lesz velem.. Nem álmodozom párkapcsolatról, mert annyira gyűlölöm a külsőm hogy egyszerűen nem tudnék együtt élni senkivel, mert mindig azon járna az eszem hogy mennyire ronda vagyok. És az az igazság, hogy eléggé álmodozó típus vagyok, szóval olyan férfi akit el tudnék magam mellett képzelni, úgysem létezik! :) Tudom még fiatal vagyok, a szüleim sem idősek (Apa 44, Anya 42), de szinte mindennap eszembe jut, hogy mi lesz akkor ha ők már nem lesznek? Egyedül maradok és azt nem fogom túl élni.. Mit csináljak hogy ne legyek ennyire pesszimista? Gyűlölök élni, sose voltam még boldog. :(


2010. szept. 11. 12:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Az oldalon nyugodtan böngéssz, sok jó tanácsot találsz / fogyókúrát is /:

[link]

2010. szept. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Szia!Ne légy ennyire borúlátó!Látod mennyien válaszoltunk Neked,ez is mutatja,hogy mások segíteni szeretnének,csak te ezt nem hagyod.Vedd észre ezeket az apró jeleket,vedd észre,ha az emberek nyitnak feléd és fogadd azt el.Szerintem az is probléma,hogy a múltadban vájkálsz,a szüleid válásáért nem te vagy a felelős,mégis hogyan kellett volna döntened,hisz mindkét szülődet nagyon szereted!?Valószínűleg megharagudtál édesanyádra,lehet,hogy egy másik férfi miatt hagyta el a családját,vagyis te ezt hitted?Ha emiatt van lelki ismeret furdalásod,ez érthető,mert nincs jogod ítélkezni,viszont abszolút érthető és egészséges ez a reakció.Fogadd ezt el,a válás nem a gyermek hibája.Esetleg beszélhetnél édesanyáddal őszintén és elmondhatnád,hogy mennyire fáj ez neked és értse meg az akkori viselkedésedet,lehet,hogy várja is,ezután sokkal jobb lehetne a kapcsolatotok.Nem jó lelki teherrel élni,emiatt is lehet rossz a hangulatod.Próbáld meg elfogadni magadat,akár húsz kiló túlsúllyal is,próbálj pozitívabb,vidámabb lenni,hiszen akkor az emberek is így állnak hozzád.A negatív negatívat vonz.Sokkal egyszerűbb másokat kritizálni például,mint hogy magunkba meglássuk a hibát.Saját tapasztalatból beszélek.Mikor magam alatt voltam szinte olyan embereket vonzottam,akik állandóan intrikát okoztak és kibeszéltek másokat és ebben partner voltam,óriási hiba volt.Ez az,amikor a boldog és sikeres emberekre fújunk,miközben csak irigyek vagyunk és változásra képtelenek,nem teszünk semmit azért,hogy mi is sikeresek legyünk.A fogyókúráról meg annyit,hogy lehet azt ésszerűen csinálni,koplalás nélkül.Ezt hívják életmód váltásnak,sok fehérje,délelőtt szénhidrát,délután csak fehérje,nem kell koplalni és ha választasz hozzá valami mozgásformát is,akkor a hangulatod is jobb lesz,lesz elfoglaltságod,célod és sikerélményed.Kívánok neked kitartást és legalább egy embert,akihez bizalommal fordulhatsz,ill. azt,hogy találd meg az utat saját magadhoz.Szeretettel:Krisza
2010. szept. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!