Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz velem? Annyira félek.

Mi lesz velem? Annyira félek.

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, sajnos erősen depressziós és pesszimista életvitellel.. Sosem volt még barátom, nem vagyok se csinos, se szép és van pár dolog amit csak a saját akaratomból nem tudnék megváltoztatni. Csak a szüleim vannak nekem, édesanyámhoz nagyon kötődök, de édesapámmal élek a válásuk óta, Őt is nagyon szeretem. Nagyon fáj, hogy nem édesanyámhoz mentem amikor elváltak, de akkor gyerek fejjel még nem tudtam elfogadni az új barátját és az új életét ezért apukámmal maradtam. Anyát ez eléggé megviselte lelkileg, ami miatt a mai napig bűntudatom van, mert tudom hogy sokkal többet érdemelne, mint amennyit kapott az élettől. Nem mondom hogy boldogtalan, de nélkülem nem teljes az élete és azt az időt már sosem tudjuk visszahozni és ez nagyon fáj. Apukámmal nem ilyen erős a kapcsolatunk, de nem akarom egyedül hagyni őt se. Anyának van új családja, de apa barátnője nem lakik velünk.


De a lényeg itt az, hogy rettentően félek attól mi lesz ha meghalnak a szüleim.. Ők vannak nekem egyedül és senki másra nem támaszkodhatok. Ha nem lesznek nem is tudom mi lesz velem.. Nem álmodozom párkapcsolatról, mert annyira gyűlölöm a külsőm hogy egyszerűen nem tudnék együtt élni senkivel, mert mindig azon járna az eszem hogy mennyire ronda vagyok. És az az igazság, hogy eléggé álmodozó típus vagyok, szóval olyan férfi akit el tudnék magam mellett képzelni, úgysem létezik! :) Tudom még fiatal vagyok, a szüleim sem idősek (Apa 44, Anya 42), de szinte mindennap eszembe jut, hogy mi lesz akkor ha ők már nem lesznek? Egyedül maradok és azt nem fogom túl élni.. Mit csináljak hogy ne legyek ennyire pesszimista? Gyűlölök élni, sose voltam még boldog. :(


2010. szept. 11. 12:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy lehet neked segíteni. Mindenre van kifogásod vagy egyszerűen azt mondod, hogy ez nem rajtad múlik avgy hogy ilyen vagy olyan vagy. Nem baj, ha belenyugszol, de akkor ne panaszkodj.

Ha meg erősen depressziós vagy, akkor menj el pszichológushoz, ha meg csak ez is egy kifogás, akkor ÉBRESZTŐŐŐŐŐŐŐŐŐ!!!!!!

2010. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
A szülôk elvesztése sajnos az élet rendje. Mindeki retteg attól, hogy egyszer megöregszünk és nem lesznek már. Idôvel ha idôsebb leszel, jobban elfogod fogadni. Ha lesznek gyerekeid, ôk is szenvednek majd emiatt. Ilyen az élet. A külsôd pedig hidd el nem egy olyan dolog, hogy megakadályozza a boldogságod. Mindenki megtalálja a párját. Ahány ember, annyi igény, annyi izlés. Ismerek olyan lányt, aki szerintem csúnya, de a barátja szerint viszont tökéletes. 21 évesen még nem vagy lemaradva semmirôl. Viszont az nehezíti a dolgot, hogy nem tudod magad elfogadni. Ha ezen nem változtatsz és állandóan be vagy emiatt fordulva, akkor az a kisugárzásodon is meglátszik és akkor nehezen fogsz párt találni. Viszont ha elfogadod magad és azokkal a dolgokkal törôdsz, amelyek boldoggá tesznek, pl. a családod, akkor hidd el, te is megtalálod az igazit. Anyukád miatt nem legyen bûntudatod. Ha téged boldognak látnak a szüleid, akkor ôk is boldogok lesznek. A válás egy nehéz dolog, de nagyon pozitív, hogy mindkettôjükkel jó kapcsolatban vagy. El kell fogadnod a szüleid új párkapcsolatát. ôk új életet kezdtek. Válás után is találtak párt maguknak, pedig jóval idôsebbek, mint te. A külsôdre visszatérve pedig, valamennyire lehet rajta változtatni. Egy új frizura, ápolt bôr és sok mosolygás...sok sikert:)
2010. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Egyetem volt egy csoporttársam, aki egy hormonprobléma miatt elég erősen elhízott volt és a bőre is nagyon csúnya volt, szóval a legkevésbé sem volt egy szép lány. Mindent megpróbált, orvoshoz járt, de igazán nem lett jobb a helyzet. De olyan okos, humoros, önbizalommal teli lány volt, hogy egy csomó barátja, barátnője volt, többéves kapcsolatban élt és látszott rajta hogy boldog.
2010. szept. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

nagyon jókat írtak már...

még valami. van olyan ismerősőm, aki szintén apjával van, és ő azt a megerősítést kapja mindig, hoyg nagyon szép nagyon okos stb, pedig nem az, nem tudja ellátni sem magát, mert cska a külsejével van elfoglalva, haja, körme, arca, kozmetika fodrász stb. de tényleg ennyire egó.... na ő pl. félhet mi lesz majd, ha baj lesz.

neked kedve Kérdező nincs mit aggódnod, hidd el fel fogod dolgozni. reméljük sok év múlva lesz.

2010. szept. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy látszik, te magad sem akarsz változtatni a dolgon, mert sokkal egyszerűbb elmerülni az önsajnálatban, mint erőfeszítést tenni valamiért, ami csak elérhetetlen álomnak tűnik. Nem azt kérdezted: hogyan tudnék pozitívabb lenni, hogy állhatnék másképp az életemhez, hanem hogy ne légy pesszimista... nincs "nem" szócska.

Nincs nem vagyok szép, nem vagyok csinos, nem vagyok jófej, nem létezik álmaim pasija- csak olyan van, ha boldog akarsz lenni, hogy a belső számít, barátokat fogok szerezni és keresni fogom azt, akit szerethetek.

A "nem" csak tervezgetést jelent, de neked cselekedned kell. Nem igaz, hogy nincs olyan, amit szívesen csinálnál. Nincs hobbid? Ha valóban olyan kilátástalan és elviselhetetlen lenne az életed, amilyennek szeretnéd elismertetni, akkor már rég öngyilkos lettél volna - csak a valóban boldogtalanok képesek eldobni az életüket.


De te élsz, és ki kell nyitnod a szemed. Próbálkoznod, akkor is, ha nehéznek tűnik változtatni a szemléleteden. Először is légy boldog, amiért jó szüleid vannak, és adj hálát érte az életnek. Akkor sem vagy boldog, amikor velük vagy?

Na meg menj és ismerkedj. Nem kell úgy nekiindulni, hogy te most azonnal barátokat fogsz szerezni, de nem szabad várni, hogy a sült galamb a szádba repüljön. biztos vannak témák, amiké érdekelnek, és amikről szívesen beszélgetsz - aknázd ki ezeket, keress hasonló érdeklődésű embereket.


A ronda dolgot meg felejtsd el. Nekem is voltak anno olyan problémáim, hogy nem attól féltem, mások csúnyának látnak, de aztán jól körülnéztem a világban, és mit láttam: hogy a csúnya nőknek is van barátjuk, és őket is szeretik. Sőt, nem is látják őket csúnyának!

Vagy te kinézetük alapján kedvelsz embereket? Nem, és mások sem. Ez csak egy tévhit, amit te táplálsz magadban. Kit érdekel, hogy nézel ki, ha egyszer kedves és életvidám lány vagy, aki ki tudja élvezni az élet örömeit, és akivel lehet egy jót nevetni?

2010. szept. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Egy fiú,barátok és programok kellenek neked.Légy mosolygós,kedves elegyedj szóba minél több emberrel,egy idő után hívd el őket valahova pl.moziba,kávézni ilyenek... fiúkkal és lányokkal egyaránt barátkozz.Társban pedig hiába vársz a tökéletesre ,olyan nincs!Ha a dolgok nagy részében egyet értetek már az is siker!Ismerkedj...ha nem megfelelő a fiú majd szakítasz vele,és jön a következő....ne itélj felszínesen,adj időt a megismerésükre.....22/f
2010. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást! :) Igen sajnos ez a baj, hogy könnyebb elmerülni az önsajnálatban mint tenni ellenne, de egyszerűen nem érzem magam elég erősnek hogy meg is tegyem, tudom mit kéne tennem, de egyszerűen nincs hozzá kitartásom, ami miatt rettentően érzem magam. Túlsúlyos vagyok, tudom ez is rajtam múlik, de 1-2 hét után feladom a fogyókúrát is például.. :S Sajnos az öngyilkosság gondolata minden nap felvetődik bennem, egyedül a szüleim miatt nem tettem még meg azt hiszem és ez megrémít. Még ahhoz sincs kitartásom amit szeretek csinálni. :S Egyszerűen csak vagyok és ez nagyon rossz. Tudom mindenen nekem kéne változtatni és köszönöm mindenkinek hogy írtatok, ez adott most egy kis erőt és megpróbálok változtatni.
2010. szept. 11. 13:27
 18/22 anonim ***** válasza:
Mi az amit eddig próbáltál? Megint csak az, hogy próbáltm, feladtam, nem megy... Próbáltad másodzsor, haramdszor vagy egyszer feladtad, nem ment és kész?
2010. szept. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
A fogyókúrát például többször próbáltam volt hogy lefogytam 20 kilót aztán feladtam.. vissza is jött mind. Volt hogy elhatároztam többet fogok eljárni bulizni, ismerkedni aztán azt is feladtam. :S
2010. szept. 11. 13:43
 20/22 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem ne is próbálkozz többet, úgyis fel fogod adni, bízz abban, hogy majd egy reggel úgy ébredsz, hogy melletted a szőke herceg, szép vagy, karcsú és boldog. Ha nem próbálkozol, más esélyed úgysincs mint a mesékben hinni.
2010. szept. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!