Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ekkora paraszt az apám? :S

Miért ekkora paraszt az apám? :S

Figyelt kérdés

Szóval több gond is van vele, mindenbe belemagyaráz amihez nem is ért(semmihez nem ért), engem akart kioktatni az autó vezetésről és hülyeségeket mondott, mintha értene hozzá pedig jogsija sincs.Folyton cigizik, napi 2 dobozzal elszív, amikor beül mellém a kocsiba hánynom kell a füstszagától, de őt ez nem érdekli, ha belép egy közegbe bűzlik a cigitől.Parasztosan beszél, pl. mi helyett azt mondja, hogy mink, vagy ti helyett azt, hogy tik, ezen mindig röhögök:D

Nem tudja az illemszabályokat, olyan mint egy bunkó paraszt, annyira szégyellem:S

Csak 8 általánosa van, nem ért semmihez, egy segédmunkás, mindenki apja ért valamihez, az enyém egy senki, egy ősember.

Miért ilyen?Hogyan tudnám rábírni, hogy változzon meg?


2010. szept. 10. 15:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%

Apád nem parasztosan beszél,hanem tájszólással! Egyáltalán nem biztos,hogy te műveltebb vagy nála! Addig jó volt neked,amíg felnevelt? Vagy ha még most is eltart,otthon laksz,akkor viseld el a rossz tulajdonságait is.

Ha nem tetszik,akkor költözz el otthonról.

2010. szept. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
49%
Te sem vagy különb ha így beszélsz róla. Nem tudod megváltoztatni ő ilyen marad.
2010. szept. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy hány diplomája van valakinek, hanem a jóindulat és a hiteles emberi mivolt. A tisztelet önmaga és mások iránt.

Meg kéne keresned azokat a "pontjait", amik pozitívak, amik jók és ebben erősíteni és segíteni őt abban, hogy ne legyen földhözragadt.

És ha már jogsid is van, akkor gondolom nem vagy már kisgyerek, próbáld meg az olyan programokat, ahol fiatalokkal találkozol, nélküle csinálni.

Az én apámnak is vannak "égő" "ciki" "gáz" dolgai, ezektől én mindig elhatárolom magam. Sajnos őket nem könnyű "nevelni", de Te legyél mindig jólöltözött, választékos beszédű és így talán apád is észrevesz magát, hogy a világ nem: TÓRÁRETTETTÓROTTY.

http://www.youtube.com/watch?v=zFnZCrq6W8c

4perc36mp

2010. szept. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
66%

Hát az apád, az megmaradt egy egyszerű embernek.


Ha szereted őt, akkor fogadd el iylennek, mert változtatni úgysem tudsz rajta.


Ha a szülei nem nevelték meg meg az élet sem, akkor te se tedd!


Egyébként azért magyaráz bele mindenbe, mert megfelelési kényszere van feléd hiszen azért annyira nem hülye, hogy ne vegye észre azt hogy te már régen túlfejlődtél rajta.


Szóval próbálj meg neki több elismerést adni, akkor majd abbahagyja!


Nem számít ha hülyeségeket beszél, vagy te jobban tudsz valamit, mond neki azt hogy ez igen apám, ma is tanultam tőled egy új dolgot.


És ami még fontos, hogy ne röhögd ki, hanem tiszteld..


Hidd el az ő számára már nincs jobb mint a boldog tudatlanság..


Add hát meg neki, és közben tanulj a hibáiból, és lásd azt hogy te nem vállhatsz ilyenné.

2010. szept. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
42%

Szegény apukád, hogy mondhatsz róla ilyeneket felnőtt ember létedre csak azért mert tájszólással beszél és nem művelt, vagy okos.

Nem fog megváltozni egyébként.

2010. szept. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Harrr ***** válasza:
65%

"ezen mindig röhögök" "egy segédmunkás" "egy senki"


Te egy nagyon rossz ember vagy. Nagyon.


Gondolkodhatnál néhanapján. Csak egy kicsit....

2010. szept. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
53%

Előző vok, ugyanakkor ne hagyd, hogy lerántson az ő szintjére, valamennyire vegyél fel egy állviselkedést, és amikor már érzed, hogy magyon rád mászik, akkor finoman rázd le, hogy most tanulnod kell, vagy ilyesmi, de azért a sorrend végére sose rakd őt!


Pl sose legyen fontosabb a haverozás mint apád hülyeségeit végighallgatni.


Az enyém is ezt csinálta amúgy, állandóan fosta a szót minden ökörségről egy héten 10 is elmesélte ugyanazt a történetét, állandóan mindent meg akart mutatni, még azt is hogy hogy fogjam a lapátot, vagy az ásót.

Meg bent bagózott és xart rá hogy majd megfulladok tőle.



Aztán egy nap elment vásárolni és nem jött haza többet, infarktusban meghalt..


Sajnos én is olyan voltam mint te, idegesített, agresszivitással reagáltam le, mert nem értettem meg vagy nem fogadtam el a dolgot.


Soxor bánom.


Tudni kell bánni a különböző korosztályú, és felfogású emberekkel..

2010. szept. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem tehet róla, hogy úgy beszél. Biztos olyan környezetben nőtt fel vagy mit tudom én. Én soha nem tudnék haragudni az apámra még akkor sem ha ilyen lenne. Azért gondolj bele, ő az apád és eltartott, felnevelt (talán még most is). Megváltoztatni nem fogod tudni. Ilyen a természete. Mindenki olyan amilyen, el kell őt is fogadni.
2010. szept. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
6%

mi van ?- mink van?


"Nem tudja az illemszabályokat, olyan mint egy bunkó paraszt, annyira szégyellem:S "

erre az egy dologra taníthatod meg mást nevárj

2010. szept. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem az apám tart el, az anyám nevelt és még tart is el, de ő normális.Az apám amit keres minimálbért az pont elég az ő kajájára meg a cigijére.
2010. szept. 10. 16:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!