Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben (mit...

Mit tennétek a helyemben (mit válasszak, ha a szülőknek nem tetszik amit én szeretnék)?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok,es anyáék nem engedték folytani az egyetemet. Mivel szerintük hülyeség..... én már belefáradtam a veszekedésekbe es elfogadtam a döntésüket.

idén nyáron voltam kint amerikában gyerektáborban dolgozni 3 hónapot, és szeretnék jövőre is kimenni, ezért nem szeretnék még állandó munkahelyet.

igy arra gondoltam h kimegyek angliába au pairnek (már dolgoztam kint 2008ban 3 hónapot, es 2009ben egész évben).

kb áprilisig kint lennék es megspórolnám a pénzt, és májustól szeptemberig meg amerikai gyerektábor.

a problémám az h anyáék szerint ez hülyeség, ez nem munka :S pedig a nyárán keresett 1500 dollárbol 1300at hazavittem, es még mindig meg van az angol fizetésem nagyrésze is.

mivel szerintük pl a gyári munka v a tesco pénztár jobb :S


mit tegyek??


2010. szept. 10. 12:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még egy! Diplomával lehet tecsóban árut feltölteni. De árufeltöltői gyakorlattal nem fognak felvenni sem irodába, sem felelős munkakörbe. A diploma nem minden, de jó ha van... pontosan azért, mert már mindenkinek van, mindenkinek lehet, a leghülyébbeknek is. Ha neked nincs, a szüleid szerint mit fognak gondolni rólad a munkaadók? Hát nem azt, hogy milyen okos vagy, hogy növelted a diplomások számát.
2010. szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Harmoka ***** válasza:
A Te életed, csináld úgy ahogy Neked jó. Lehet a szüleid is másképp látják néhány év múlva csak akkor már késő. Menj Külföldre, vagy tanulj, de Te dönts, ne más elvégre nagykorú vagy.
2010. szept. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a többiek hozzászólásait,de 21 évesen miért nem tudsz a saját lábadra állni?

Mitől félsz? Hogy kitagadnak? vagy elzavarnak otthonról?

Ha kint dolgozol akkor eleve nem is fogsz otthon lakni..Ha meg nem fogadnak vissza,akkor is keresel annyit hogyha hazamész bérelj egy szobát,vagy garzont..

Miért nem vagy képes önálló lenni??

2010. szept. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Hány millióba kerül a tandíj azon az egyetemen, amire egy szülő azt mondja, hogy hülyeség??
2010. szept. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
96%

"A diploma nem minden, de jó ha van... pontosan azért, mert már mindenkinek van, mindenkinek lehet, a leghülyébbeknek is. Ha neked nincs, a szüleid szerint mit fognak gondolni rólad a munkaadók? Hát nem azt, hogy milyen okos vagy, hogy növelted a diplomások számát."


Az a baj a diplomával,hogy ahogy írtad még a leghülyébbnek is van..Ezért nem ér semmit.Hiába van diplomád a céget nem fogja érdekelni,hogy neked kimondhatatlan nevű diplomád van..(valami marketing féle vagy andragógia diploma) ezek semmit nem érnek,és tényleg időpocsékolás..

A legtöbb cég tudja,hogy a diploma már nem kiváltság,hanem bárki megszerezheti/megveheti ha akarja...

2010. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jol gondolkozol!

Neha nagyon nehez a szulokkel, mivel "regimodi" a felfogasuk, igy is lehet mondani.

Te csak tanulj, mivel mar ma is, amikor korbe nezel a vilagban, akkor lathatod, hogy csak az az ember ervenyesul, Akinek van szakkepzettsege, illetve diplomaja!


Ma mar 1 erettsegi vagy 1 szakmunkas bizonyitvany semmit

nem er, mint regen a 8 alt. iskolai bizonyitvany!


Minden csoda 3 napig tart, es indulj, lehet hogy a szuleid most haragszanak, de majd megbekelnek, es arra koncentralj, hogy a Te sorsodrol van szo, tehat igy dontsel.

Ne vitatkozz Veluk, de nyugodtan es szeretettel "elmondhatod" Nekik, hogy igy dontottel, mivel

Te igy latod jonak!

Csak okosan!

2010. szept. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért elárulhatnád, hogy hova szeretnél jelentkezni és milyen szakra, mert ha szabadbölcsész-andragógia-média és hasonló, akkor tényleg igaza van a szüleidnek.
2010. szept. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
mérnök informatikára járok, és még lenne belőle hátra 1,5 évem.
2010. szept. 10. 13:29
 19/26 anonim ***** válasza:

Az utolsótól kérdezem,hogy akkor mégis miért alapkitétel rengeteg munkánál a felsőfokú végzettség ha a cégeket annyira nem érdekli?


A kérdezőnek mondva átérzem a gondodat. Anyám itthon van,faterom gyárban dolgozik s már most azt hallgatom hogy minek tanulsz,túl sok a diplomás,gyere a gyárba dolgozni. Ha a jövőmről beszélünk,alig tudják elfogadni hogy sztechet tanulok érettségi után ,mert "Az nem munka,nem termelsz semmit". Eszükbe sem jutna hogy nekem esetleg több is juthatna mint amit ők csinálnak...

2010. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért tartják jobbnak?
2010. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!