Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben (mit...

Mit tennétek a helyemben (mit válasszak, ha a szülőknek nem tetszik amit én szeretnék)?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok,es anyáék nem engedték folytani az egyetemet. Mivel szerintük hülyeség..... én már belefáradtam a veszekedésekbe es elfogadtam a döntésüket.

idén nyáron voltam kint amerikában gyerektáborban dolgozni 3 hónapot, és szeretnék jövőre is kimenni, ezért nem szeretnék még állandó munkahelyet.

igy arra gondoltam h kimegyek angliába au pairnek (már dolgoztam kint 2008ban 3 hónapot, es 2009ben egész évben).

kb áprilisig kint lennék es megspórolnám a pénzt, és májustól szeptemberig meg amerikai gyerektábor.

a problémám az h anyáék szerint ez hülyeség, ez nem munka :S pedig a nyárán keresett 1500 dollárbol 1300at hazavittem, es még mindig meg van az angol fizetésem nagyrésze is.

mivel szerintük pl a gyári munka v a tesco pénztár jobb :S


mit tegyek??


2010. szept. 10. 12:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
21 éves vagy....már bocs de szerintem a szüleid irtó lököttek...én a helyedben a saját lábamra állnék. Hiszen munkában is sikeres vagy ha diplomát akarsz akkor pedig tanulj. majd 30 évesen is engeded hogy beleszóljanak? én a helyedben elköltöznék, és nem hagynám hogy ennyire rossz irányba tereljék az életemet. Hiszen diplomával külföldön akármilyen munkában ezerszer többet lehet keresni vagy diplomásként itthon, mint diploma nélkül tesco pénztárban:S az minimálbér...jah és szerintem fontos, hogy olyan munkát végezz amit szeretsz nem azt amit ráderőltetnek....
2010. szept. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

Ha ez nem csak kamu többet ne halgass a szüleidre.

Spórold meg a pénzt kinnt azután fejezd be az egyetemet.

Nem hiszem el, hogy van ilyen korlátolt szülő aki ilyet tanácsol a gyerekének.

2010. szept. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
szia. ha van egy pici eszed akkor kimész.gyári munkát meg hasolnot ne válassz,hiába tetszik ez a szüleidnek.én itt magyarországon vezetek,de amint lesz lehetőség megyek én is angliába sofőrnek,mert kint jobb. ami neked tetszik,azt válaszd.ne amit egy szomszéd,vagy idegen vagy a szüleidnek tetszik:)
2010. szept. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

A szüleid nagyon korlátoltak :(

Menj ki dolgozni, spórolj, költözz el, és fejezd be a sulit, akár levelezőn!

2010. szept. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, de elment a szüleid esze? Ilyet mondani, hogy nincs szükséged diplomára? Csak az érettségét tartják végzettségnek? Hát üzenem nekik, hogy az érettségi már lassan annyit se fog érni, mint egy jó szakma. És hol van 1300 dollár? abból már egy hónapra eltudnál menni otthonról és közben eltudnád rendezni, hogy kijuss Angliába ahol szintén tanulhatsz és annyi idő alatt talán a szüleid is jobb belátásra térnek. De semmiféleképpen ne hagyd magad befolyásolni, mindig dönts úgy ahogy te jónak látod és akkor ha nem jól alakul a dolog akkor is csak magadat hibáztathatod nem a szüleidet, hogy olyan életet erőltettek rád, amit nem szeretsz.
2010. szept. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

nem kamu.

anyáék tényleg ilyenek :S szerintük nem kell ennyi főiskolás/ egyetemista, mivel felesleges a túlképzett emberek száma.

anya mást jár érettségis felnőtt képzésre, apa meg szakmunkás.


nem tudom h h mondjam meg nekik, mivel akármit mondok mindig veszekszenek, és a végén én érzem ez miatt szarul magam. lehet h össze kellene pakolnom és elmennem szó nélkül....

2010. szept. 10. 12:39
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Bocs de 21 éves vagy. Tudsz pénzt keresni mint látszik. Ha haqgyod amit tesznek veled (és hát hagyod) akkor meg is érdemled! 21 évesen azt csinálszt amit akarsz. Ha akarod akkor kimész, ha akarod akkor egyetemre mész. Persze a szülőkre fogni könnyebb mint a sarkadra állni.
2010. szept. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene szó nélkül elmenned?!

Felnőtt ember vagy, felnőtt emberként old meg a problémáidat is. Ha van elképzelésed arról, hogy mit szeretnél csinálni az életben (akárcsak a köv. pár évben), hajrá! Ne fogd vissz magad, nem vagy már 10 éves.

A szüleiden kívül még sok emberrel fogsz találkozni, aki szerint másként kellene tenned vagy gondolnod ezt vagy azt. Akkor mi lesz? Rájuk is hallgatni fogsz? Esetleg szó nélkül elmész?

Használd az eszed és a szád. Előbbit átgondolásra, utóbbit megbeszélésre. Elmondod, mit szeretnél, hogy szeretnéd, és leszögezed, hogy megvalósítod és elindulsz.

(Tényleg csak kíváncsiság: félreraktad a pénzt, amit kerestél, nem igazán adtál belőle haza, az egyetemet meg gondolom elvárod, hogy finanszírozzák?)

2010. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

felajánlottam, hogy adok nekik pénzt (a felét) de nem kellett nekik.

az egyetemtől 10 percre lakok, és államira járok. anyáéknak egy forintjukba sem került ez az egész.

akkor leülök velük és megbeszélem, mivel az én életem ha elcseszem akkor az én hibám.

csak velük olyan nehéz beszélni, mindig veszekedés lesz belőle.

szerintük az angliai és az amerikai munka is fölösleges volt. mivel szerintük "Magyarország is nagy , itt is meg lehet találni a jó munkát, nem kell ehhez külföldre menni"

2010. szept. 10. 12:57
 10/26 anonim ***** válasza:

Mit kell ezen megbeszélni, beiratkozol és kész! Rohanj és csináld, nem hagyj ki egy évet.


Ez a TE életed, a TE felelősséged. Akkor is TE viseled a következményeket, ha mások rossz tanácsát fogadod meg.

Ha tanulni akarsz, tanulj!


Szánlamasak a szüleid, ne haragudj. Nem vitték semmire, és nem akarják, hogy túlszárnyald őket. Normális szülő büszke a gyerekére, akkor is, ha segg hülye.

A veszekedések is mutatják, hogy erőszakkal akarnak a markukban tartani. Rajtad áll, hogy hagyod-e... de nem a saját életüket cseszik el éppen, hanem a tiedet.

2010. szept. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!