Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja ezt így a párom?

Miért gondolja ezt így a párom?

Figyelt kérdés
Van 2 gyermekem az előző házasságomból és most van egy közös gyerekünk. Amikor a párom szüleihez megyünk úgyérzem hogy az első 2 gyermekem nem kívánatos személy.Az meg hogy néz ki ha van egy születésnap, akkor őket otthon hagyom. A párom úgy gondolja, hogy a mi közös gyerekünk sem megy az exférjemékhez, de nekem ez nem így van. A párom szülei nem mutatják ezt ki csak én érzem, és rosszul esik. Ha nem akarnának jönni az más,mert már volt ilyen, de én szerintem mi egy család vagyunk, együtt élünk.
2010. szept. 10. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól gondolod, Ti így vagytok egy család. Sajnálom, hogy a férjed és a családja ilyen nehéz helyzetbe hoz Téged. Nekem is fájna nagyon, ha bárki különbséget tenne a gyerekeim között.

Én ismerek olyan házaspárt, ahol a férj új asszonytól született gyereke megy a régi asszonynál lévő tesójához :)

2010. szept. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
De a ti közös gyereketeket nem is az exférjed neveli! Tehát hülyeség, amit a párod beszél! A te gyerekeidet viszont együtt nevelitek, tehát normális, hogy mennek a mostoha nagyihoz! Szerintem. Ebből ne endgedj. Vagy a gyerekekkel, vagy te sem. Legalább is én ragaszkodnék ehhez.
2010. szept. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez így, ahogy leírtad elég kegyetlenül hangzik!:/ Lehet, hogy az a bajuk, hogy nincs egyáltalán olyan alkalmuk, amikor csak a vérszerinti család lenne együtt.

Hiszen a 2 másik gyereknek attól még megmaradtak a saját nagyszülei is...

2010. szept. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyet mondana férjem, hát..... rohadtul rosszul esne. Nem vagyok ilyen helyzetben, de van egy öcsém apukám új kapcsolatából. Nagyon sokszor esik úgy a helyzet, hogy anyukáméknál van családi találkozó, mert a húgom (és a nem sokára születendő kislánya) valamint a párja is anyával és az élettársával él. Mi külön élünk a férjemmel és a gyerekkel -de mobilisak vagyunk-. Mégis olyan szeretettel fogadja anya is az öcsénket, és a "mostoha anyukám" sem rossz szájízzel megy szülinapot ünnepelni. Jól érezzük magunkat, beszélgetünk, és a fiam (2 éves), meg az öcsém (3,5 éves) jókat játszanak együtt.

Nem azt mondom, hogy így kell legyen meg mindennek idillinek és szupernek kell lennie. DE a jelenlegi férjed így "vállalt" TITEKET(!!!), akkor ne viszakozzon már........ nagyon nem szép dolog ez tőle, én biztos alaposan megbeszélném vele a dolgot. Mert ez így (mármint a hozzáállása) nem jó az biztos.

2010. szept. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

A párod jól gondolja.A közös gyereketeknek semmi keresnivalója az exférjednél.Az exférjed nem a családod.Elváltatok.Te parolázhatsz vele ha van kedved hozzá,de ne rángasd bele a férjed,és a közös gyereketek.Egyszerűbben szólva: tudd hogy hol a helyed asszony.És hogy kihez tartozol.


Az első két gyereked lehet hogy nem kívánatos személy,de ezzel ne foglalkozz,ők hozzád tartoznak úgyhogy nyugodtan vidd akkor is ha azt látod hogy nem tetszik nekik,szólni úgysem fognak.Igazából a két gyereket kéne megkérdezni,hogy van-e kedvük menni,ha nincs,hiszen a gyerek megérzi az ellenséges környezetet,akkor ne erőltesd.

2010. szept. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves Purgatórium!

Nem értem az első hozzászólásod.

Lehet én írtam valamit rosszul, de nem járunk össze a volt férjemmel, és a harmadik gyermek sem volt és nem is megy hozzájuk. A lényeg hogy a saját gyerekeivel jó a kapcsolat. Tehát mindössze ennyi.

2010. szept. 10. 12:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Purgatórium, a Te szövegértelmezési hiányosságodról nem a kérdező tehet.

Kedves Kérdező, Neked meg teljesen igazad van, csak nem sokra mész vele, a párodat úgysem fogod tudni meggyőzni.

Empátiahiány, nem változik.

2010. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A párom úgy gondolja, hogy a mi közös gyerekünk sem megy az exférjemékhez"


"A párod jól gondolja.A közös gyereketeknek semmi keresnivalója az exférjednél"


Nekem nem úgy tűnik hogy félreértelmeztem.De lehet hogy én tévedek.

2010. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azzal hogy feleségül vett téged (vagy nem de ez most mindegy) azt is felvállalta, hogy a két gyerekeddel egy család lesz. Ha kirekesztenétek őket ezekből a programokból az szerintem nagyon rosszul esne nekik és hosszútávon is meg lenne a rossz hatása.

Én egyébként azt se tartanám lehetetlenségnek ha a volt férjed mind a három gyereket elvinné pl. a vidámparkba amikor a másik kettőt viszi, de ez attól függ milyen a családi viszony.

De az hogy ti nem 3-an vagytok hanem 5-en és így is kellene a nagyiékhoz menni az tuti.

2010. szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A párom szereti a gyerekeimet. Nem kis idő és munka volt mire összecsiszolódtunk. Inkább a mostoha nagyapa kicsit régimódi, és morcoskás természetű, a családjukban nagy tiszteletet vivott ki. Nem akar konfliktust vele szerintem a párom. Próbáltunk már erről többször is beszélni, de ő azt mondja, a szülei ilyenek és kész.
2010. szept. 10. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!