Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet hogy apa miattam halt meg?

Lehet hogy apa miattam halt meg?

Figyelt kérdés

Én egy 13 éves fiú vagyok. Apukám meghalt, augusztus elején halt meg. :( Nagyon megdöbbentünk mert még csak 38 éves és nem volt semmi baja, és egyszer csak összeesett és azt mondták nekünk az orvosok hogy a szívével volt baj. Anyukám azt mondta, hogy már születéskor megvolt a baj csak nem vették észre, így bármikor bekövetkezhetett váratlanul.

Viszont én mostanában azon gondolkozom, hogy lehet hogy miattam is történt ez, mert elég rossz gyerek voltam (de most anya kedvéért megpróbálok neki kevés gondot okozni), és sokat volt mérges miattam, sokat kiabált és idegesítette magát. Persze sokat játszott is velem meg mesélt, sokat nevettünk és tudom hogy szeretett engem, én is nagyon szerettem őt és nagyon hiányzik. És nagyon szomorú vagyok főleg ha arra gondolok, hogy miattam is halhatott meg, mert tudom hogy az idegesség az vezethet szívinfarktushoz (bár azt mondják nem az volt)

Anyukám persze sosem mondaná hogy az én hibám, de én úgy érzem és ez nagyon rossz :( :(


2010. szept. 9. 18:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%

18.12

1.


Kezdhetünk "és"-sel mondatot.


2.


így érzed jól magad?


Bocs az OFF-ért, ne rágódj ezen, segíts anyukádnak, részvétem.

2010. szept. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
részvétem, nagyon sajnálom ami történt! hidd el, hogy nem tehetsz semmiről, ahogy előttem is írták már régóta rossz volt a szíve, na meg persze tényleg minden gyerek rossz. Kérlek ne gondolj ilyen butaságokra! Gondolj arra, hogy mennyire szereted és ő is mennyire szeretett téged és legyetek nagyon boldogok az anyukáddal!
2010. szept. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Volt párom édesapja váratlanul halt meg, egyszercsak lefordult a székről. Nem boncolták, így pontosan nem tudni mi történhetett, embólia vagy hasonló.

Exem világ életében mintagyerek volt. Nagyon jó jegyeket szerzett, egyke volt, így csöndesen elvolt otthon, az élet mégse adta meg neki, hogy az édesapja megismerje a kisunokáját.

A sors/Isten/Kaszás vagy hívjuk bárhogy, nem ez alapján válogat. Persze, tényező lehet a magas vérnyomásban, stb-ben az idegeskedés, de pl. édesanyám is sokat idegeskedik miattam és öcsém miatt, de ott van neki a nagyon stresszes munkahelye, az én apukámtól elvált, majd a féltesóm apukájától is, 40 évesen kapta az első, 43 évesen a 2. diplomáját, sokat tanult, vizsgázott, nagymamám 2008-ban hunyt el.........

Ezeket azért írom Neked, hogy lásd: megkapod, hogy rossz gyerek vagy, és sok idegeskedést okozol a szülőknek, de összeségében a sok-sok stressznek csak töredéke vagy Te! A mai világban nagyon sok minden miatt izgul az ember, és a szíve sajnos sokszor még fiatal szervezetet is elvisz, pl. a fiatal, erőtől duzzadó sportolókat, focistákat (biztos láttál már ilyet a TV-ben, náluk se vették észre a rengeteg sportorvosi vizsgálat során, hogy baj lenne).

Hidd el, nem Te okoztad, hogy így alakult!!!!!


Fogadd őszinte részvétem, és kérlek ne okold magad, mert egyrészt nincs alapja, másrészt, ha nem bántalak meg ezzel, akkor azt mondom neked, hogy: ha lát apukád, biztosan nagyon fájna neki, hogy ezt gondolod, de nem tud veled beszélni onnan ahol most van, hogy rosszul hiszed.


Sok-sok erőt kívánok neked!


Ági (24 éves lány)

2010. szept. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

ha anyukáddal jó a kapcsolatod, akkor ülj le vele, és meséld el neki a rossz érzéseidet. esetleg ketten keressetek fel egy pszichológus nénit / bácsit, aki tudni fogja, mit kell tennie.

elég okos gyereknek tűnsz, ezért szerintem meg fogod érteni, amit most írok: az ilyen gyerekkori gondolatok, rossz érzések az ember egész életére kihatással vannak, és nagyon sok kárt, bajt okozhatnak, akár olyat is, amivel aztán egész életedben küzdened kell majd.

ez ellen most még bőven tehettek, de ehhez az kell, hogy kibeszéld a fájdalmadat, a rossz érzéseidet, a kétségeidet, és hogy megértsd, hogy apukád haláláért senki sem felelős.

de mindenképpen beszélgessetek nagyon sokat anykáddal, más családtagokkal apukádól.


esetleg írj neki egy levelet. az indiánok a mai napig írnak levelet a meghalt rokonaiknak. persze személyesen már nem adhatják oda, de miután leírtak mindent, amit el akartak még mondani, elvitték a folyóhoz, és vízbe helyezeték. azt gondolták, hogy a víz elviszi a levelet a meghalt szerettüknek.

2010. szept. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem! :(

Hidd el, te nem tehetsz semmiről! Egyeltalán nem vagy hibás, ne okold és ne emészd magad emiatt!

2010. szept. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
85%
A bűntudat a legfeleslegesebb érzés, főleg hogy nem a te hibádból történt. Részvétem, és sajnálom! És mégegyszer: Nem a te hibád! ;)
2010. szept. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Te épphogy meghosszabbítottad az életét azzal a sok örömmel, ami az apasággal jár!

Még nem találkoztam olyan gyerekkel, aki nem okozott volna pár kiakasztó percet a szüleinek.

Az én apám is 38 évesen halt meg. 3 éves voltam. Nem tudjuk, miben. Előző évben házat épített a fejünk fölé, hogy a kislányának szép otthona legyen. Mégsem gondolom, hogy közöm van a halálához.

Másnak apja van, nekünk őrangyalunk és anyánk, akit szerethetünk.

22/L

2010. szept. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
62%

18.12 ha már itt tartunk


HÁT-tal nem kezdünk mondatot.!!!!!

Főleg nekem háttal.

2010. szept. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia! Nem is tudom mit mondhatnék. Ez szörnyű! Nagyon sajnálom! Elképzelni nem tudom, hogy milyen nagy fájdalmat kell átélned! :'( Viszont nem a te hibád volt! Végülis milyen gyerek az aki nem rosszalkodik ? Ne bánkódj ezen, megváltoztatni már nem lehet...tudom ettől még ugyan olyan rossz de biztosan nem a te hibád volt. És ahogy írtad szerettétek egymást, csak sajnos apukádnak csak ennyi ideje volt itt.
2010. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!