Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetnék jót, hogy...

Hogyan tehetnék jót, hogy anyuci ne szomorkodjon miattam?

Figyelt kérdés
A gond az, hogy fél éve elköltöztem a családi fészekből, azt tudni kell, hogy anyával mindig is nagyon harmonikus kapcsoltunk volt, nagyon ragaszkodtunk egymáshoz, mindig mindent megbeszéltünk; de mióta 40 km-re költöztem tőle, így hetente csak 1x találkozunk, és ez nagyon rossz hatással van még most is rá, pedig én próbálom boldoggá tenni, legalább mikor együtt vagyunk, de látom rajta, hogy nem szokott hozzá, hogy alig találkozunk, nagyon egyedül érzi magát, sajnos apámmal nem túl jó a viszonya, de amíg otthon voltam megtudta osztani velem a gondjait, de sajnos most nem minden nap, csak őrlődik magában. Jár pszichológushoz, szed gyógyszereket, hogy könnyebben vegye az akadályokat, de úgy látom, nem nagyon segít a hiányom legyőzésében :( 19/L
2011. aug. 23. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Előbb-utóbb túl fog, jobbanmondva túl KELL rajta lépnie, ez a természetes elszakadás (bár a legtöbb családban ez már tinédzserkorban megkezdődik). Ezért is nehéz neki, mert ez hirtelen volt. Ne aggódj, most nehéz neki, de túljut rajta, te pedig légy boldog, vidám, éld a saját életed! Ne haragudj, hogy ezt írom (csak saját példámból kell kiindulnom) nehogy hagyd, hogy lelkileg "terrorizáljon" pl. " jajj elmentél, itt hagytál, pedig úgy szeretlek", és ehhez hasonló! Lehet hogy nem ilyen az anyukád, csak sajnos sok ilyet látni, ezért írtam le.

Üdv:)

2011. aug. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de annyira rossz abban a tudatban élni, hogy miattam szomorkodik...:(
2011. aug. 23. 18:39
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Ugyan! Te egy külön személyiség vagy, nem élhetsz egész életedben vele, ezt neki is muszáj(!) elfogadni. Ahogy neked is!

Mikor meglátogatod, beszélgessetek sokat, biztosítsd, hogy ugyanúgy szereted, mint régen és, hogy nem marad egyedül. De ne hagyd, hogy az életed körülötte forogjon! Légy önálló érzelmileg is...

2011. aug. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Esetleg e-mailben nem tudtok "beszélgetni"? Vagy akár msn(persze csak ha van internetetek)
2011. aug. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

telefonon is beszélgessetek amikor csak lehet

és attól még szerintem lehetsz érzelmileg önálló ha beszélgetsz telefonon vele

2011. aug. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
skype
2011. aug. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
A saját életedet kell élned, beszéljetek sűrűn,de ne rágódj ezen. És el kell keserítselek nem miattad szomorkodik, hanem maga miatt. Magát sajnálja,nem tud mit kezdeni magával! Nehezen,de el kell fogadnia,hogy bizony kezdesz felnőni!
2011. aug. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
"Aki megtanul elengedni, megtanul élni!"
2011. aug. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, tanácsokat ;)
2011. aug. 24. 18:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!