Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én tényleg ennyire el...

Most én tényleg ennyire el vagyok késve?

Figyelt kérdés

Azzal a dologgal fordulok hozzátok, hogy például az én környezetemben egy csomó velem egy korú nőnek már férje, családja van. Én viszont még úgy mondd sehol se tartok. 26 éves múlottam és még csak 1 év múlva fogok menni a főiskolára (remélem, ha sikerül a felvételi). Párom jelenleg nincs, nem rég lett vége a kapcsolatomnak.



Úgy érzem, hogy én még élni szeretnék, azaz egy héten többször eljárok a barátaimmal ide-oda. Nem szeretnék beszürkülni és úgy élni mint egy 60 éves. Ezzel ellentétben meg az én környezetemben minden 24 és 25 éves lánynak már gyereke van. Úgy vélem, hogy ők meg engem tartanak cikinek, hogy még egyedül bóklászom és még a gyerek gondolata sincs benne egyenlőre a jövőképemben.


Nos, szerintetek?


Kort és nemet kérek! :)


2010. szept. 9. 12:55
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

FIGYELJETEK, itt van bal oldalt legfelül a Menü-ben, hogy Adatmódosítás arra kell kattintani! Ott kell az igenre- tenni, hogy írhassanak nektek privit és kész is van.


Egyikőtöknek sincs bekapcsolva, azért nem tudtok egymásnak írni :) A kérdezőnél a kérdése alján lesz lent, a zöld szövegdoboz alján.


A válaszadónál pedig a százaléka környékén.


Mire ezt leírom talán már beírtátok a mail címeteket, de így be lehet állítani.

Szép napot! ;)

2010. szept. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
Fa....sssszaaaaa. Elmentettem. Kösz:)
2010. szept. 9. 15:25
 33/48 anonim ***** válasza:
dora.alexandra.11@gmail.com,remélem többiek nem zaklattok majd :)
2010. szept. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

Ezt mindenki maga el tudja dönteni, hogy gyereket vállal-e fiatalon vagy nem.

Nem biztos, hogy ők "beszürkültek", csak maximum a te nézőpontoddal eltérő életformát választottak.

Ha te nem érzed készen magad arra, hogy gyermeket vállalj, vagy nem szeretnél férjhez menni, akkor tegyél úgy!

De nem kéne elítélni azokat, akik másképp döntenek.

2010. szept. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
Tudod akinek családja van az már másképp gondolkodik ott minden megváltozik és nem a buli lesz az első.Te így élsz és jó neked akkor oké.Sose tudhatod lehet hogy 10 év múlva azt mondod amikor lesz gyereked miért nem szültem elöbb,vagy jön ámor és annyira boldog leszel hogy szülsz és melette is lehet tanulni.
2010. szept. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
50%

Én teljesen megértelek, de!

26 évesen nincs senkid, elképzelhető (bár nem kívánom ezt), hogy csak 3 év múlva találod meg azt, akiről azt hiszed hogy szívesen szülnél neki.

Tehát 29 évesen megtalálod az "igazit", aki esetleg 30 fölött van, és már gyereket akar.

Te kötöd az ebet a karóhoz, hogy 30 előtt nem szülsz. Vár mondjuk 1,5 évet, és te vagy beadod a derekad, vagy elhagy, mert ő gyereket akar, te pedig ezt nem adod meg neki (azt fogja gondolni, hogy önző vagy), és az egész kezdődik előlről, csak már majdnem 31 van.

Persze egy 1,5 éves kapcsolatba én NEM szülnék gyereket.


Őszintén kívánom, hogy ne így legyen, és nem vagyok jövőbe látó, de ez is egy lehetőség.

Több 30 fölötti ismerősöm így járt. (Az egyik most 37, és van egy pár hónapos kisfia)

2010. szept. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
50%

Nem olvastam el a korábbi kommenteket, elnézést, ha olyat irok, amit már mások is.

BIZONYOS SZEMPONTBÓL IGEN, EL VAGY KÉSVE!

Harmincévesen majd elkezdesz olyan pasit keresni, aki alkalmas arra, hogy apa és férj legyen? és meddig fog tartani? mikor fogja a pasi rászánni magát a házasságra és gyerekre? hány éves leszel ekkor?

Hány gyereket szeretnél? ugyanis 30 éves kor felett már minden év számít. Sokkal nehezebb teherbe esni, és sokkal nagyobb százalékban várhatóak génhibák, betegségek. arról nem is beszélve, hogy a te egészségedre is nagyobb hatással van (nem leszel veszélyeztetett terhes, de nehezebben viseli a szervezet).

Ha már meg van a gyerek... hány évig akarsz vele otthon maradni? és mikor jön a következő gyerek, ha nem egyet szeretnél?

HÁNY ÉVES LESZEL, AMIKOR VISSZA TUDSZ MENNI DOLGOZNI? 40? Negyven év az a vízválasztó, amikor a munkaerőpiacon értéktelenné válsz! pont ekkor visszamenni... nagyon nagy kihívás lesz, a korán szülő, de azért pár év munkatapasztalattal rendelkező kismamák sem tudnak visszamenni, mert senkinek sem kellenek 1-3 pici gyerekkel! és mindig jönnek a fiatal, szinglik... akiket agyon lehet hajtani, a munkaadók őket preferálják!

Én most 34 éves vagyok, most mentem férjhez, és még várni kell a babával, mert a jelenlegi munkahelyemen a főnök egyértelművé tette, hogy kirúg, ha gyereket akarok (mellesleg ez törvénytelen, de vannak kiskapuk, meg fogja tenni), az új munkahelyemen pedig (pár hét és váltok) határozott idejű szerződésem lesz, meg kell várni míg átraknak határozatlan idejűre, különben pórul járok anyagilag, ha így vállalok babát

TEhát MÁR A PRÓBÁLKOZÁSSAL is meg kell várni egy időpillanatot, nem úgy működik, hogy van házasság, hát akkor holnaptól már gyerekprojekt.

Én nagyon megszívtam, te ne kövesd el a hibámat!

IGEN, EL VAGY KÉSVE. EL VAGYUNK KÉSVE.

2010. szept. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
16:38 - Na, ez nem garancia, én ismerek nem egy olyant, akinek hiába van gyereke, inkább szórakozik, a szerencsétlen gyerek meg el van hanyagolva, és majd az ilyen szülők fognak panaszkodni, ha a gyerek nagykamasz lesz és nem fogad szót...
2010. szept. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
08:51 - Figyelj csak, ha nem találod meg a párodat, csak sokkal később, csak ezért szülnél valakinek, hogy időben szülj, de nem szereted, akitől szülsz? Egy ismerősöm szült úgy, hogy neki csak a gyerek kell, megszívta, mert aztán ő a gyerekkel nem kellett az apának, évekkel később kiment külföldre, ott már megtalálta a társát, de nagyon keserves volt az az idő, amíg egyedül tengődött a gyerekkel. Én meg ezt nem akarom követni. Inkább szülök később, de az a gyerek szerelem gyümölcse legyen, és attól, akibe szerelmes vagyok, és ne csak azért szülessen meg, hogy én ne késsek el, ha esetleg késve jön el az Igazi...
2010. szept. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

10:12 szerintem olvasd vissza, amit leírtam. Azt mondtam, hogy a házasság és a gyerekprojekt nem pár hónap műve. A házassághoz is idő kell és megfelelő körülmények, ahogy a gyerek tervezéséhez is, a megszüléséről és felneveléséről már nem is beszélve!

ÉN SOHA NEM SZÜLNÉK HÁZASSÁG ÉS MEGFELELŐ ANYAGI ÉS EGYÉB KIELÉGÍTŐ KÖRÜLMÉNYEK NÉLKÜL GYEREKET!! És ha valaki úgy gondolkodik mint én, akkor az ugyanúgy, mint én ki fog csúszni az időből. FELTÉVE HOGY nem hagyja abba már huszonévesen azt az infantilis gondolkodásmódot, amit én is éltem (pl. "én még bulizni akarok, ráérek még bőven, nem kötöm le magam egy pasi mellett, jöhet még sokkal jobb pasi is az életemben, stb).

A kérdező azt kérdezte, hogy el van-e késve. Ilyen gondolkodásmód mellett: igen. Ha nincs már most meg az a pasi, aki szeretné 1-2 év múlva feleségül venni és akinek gyereket akar szülni ÉS AKI SZINTÉN GYEREKET AKAR, akkor igen, el van késve. Ha még nem kezdett el dolgozni, csak tanul, akkor igen, el van késve. Mert harmincpár évesen csak akkor szabad elmenni szülni, ha nem nulla munkatapasztalattal akar majd X év múlva visszamenni pici gyerek mellett dolgozni.

Nyilván nem a semmibe, a férfi akarata ellenére, a maga örömére KELL gyereket szülni (pár sokan még ezt is felvállalják), de a végén, ha nagyon kicsúszik és ott áll majd 35-40 évesen és nem lesz férje, nem lesz senkije, nem lesz tökéletes munkája stb akkor is 2 választása lesz: lemondani a gyerekről, vagy a semmibe megszülni a babát.

A legtöbb nő (köztük én is) azt felejti el a nagy önmegvalósítás, szabadság, szingli lét, tanulás és boldog felelőtlenség mellett, hogy egyre csökken a termékeny éveinek a száma, hogy ahogy idősödik egyre nehezebb párt találni, mert a férfiak mindig fiatalabb husit keresnek, és ők még 50 évesen is boldogan csinálnak gyereket az aktuális 20 éves bnőnek! őket nem hajtja a tatár, a nőket igen!

2010. szept. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!