Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy találhatok meg egy...

Hogy találhatok meg egy meghalt embert a halála napjának az adataival?

Figyelt kérdés
Legalább annyi kellene, hogy mi volt a neve, vagy a lakcíme. (Nem rokon.)
2010. szept. 9. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Így nagyon nehezen. Legalább azt tudod,hogy hol halt meg?
2010. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a nevét sem tudod akkor sehogy...A név mindenképpen kell..
2010. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valami kiindulópont kell a kereséshez. Nem rokon, ezzel tehát nem kezdheted keresni.

Mi az, amit tudsz róla? Miért keresed? Ezektől függ, hol tudod elkezdeni a keresést.

2010. szept. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elvileg a várost tudom és a halálának a napját. Ezek alapján nem lehet, valamilyen nyilvántartásból lekérni egy névsort?
2010. szept. 9. 13:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy lehet-e, de ha kijön 20 ember, mi alapján válogatsz tovább? Vagy felkeresed mind a 20 élő hozzátartozóit?

Az önkormányzatnál tudják, ha pár éve (talán max5?) halt meg valaki, ill. az akkor illetékes jegyzőnek lehetne utánanézni, ki volt, aki az örökségeket intézi (akkor is, ha nincs). Viszont a személyi jogokra vonatkozó törvény szerint szerintem nem adhatnak felvilágosítást.

Ha nagyon fontos, és megéri, még ügyvédhez is fordulhatsz, ő biztos tud segíteni. Ingyenes jogi tanácsadás is van minden megyeszékhelyen, heti 1 nap, ott is érdeklődhetsz.

12.42

2010. szept. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

*akkor illetékes KÖZJEGYZŐ, bocs.

(Pár évente váltogatják egymást.)

2010. szept. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!