Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel hűthetném le a kedélyeke...

Mivel hűthetném le a kedélyeket? Elmondjam az okokat, vagy ne indokoljam a döntésem és hagyjam a lányom meg a rokonság egy részét puffogni?

Figyelt kérdés

Az unokatesóm (32 éves) elhívta a lányom (16 éves) szilveszterezni egy magán buliba. Én pedig nemet mondtam, nem engedem.

Az unokatesóm egy helyes, tanult, segítőkész nő. De... Nincs mit tagadni: nem az erkölcsösség bajnoka. Simán megvezet bárkit, pókerarccal hazudozik a szemedbe is, még akkor is, ha már lebukott. Vannak dolgai, nyilván sokan nem tudják a családból, köztük a lányom.

Gimiben lett egy nagyon jó barátnője, értelmiségi, vezető beosztású család második gyereke. Sülve-főve együtt jártak bulizni. Amíg aztán ki nem derült, hogy mi az a nagy bulizás: karácsony és szilveszter között kellett sürgősen nőgyógyászt keríteni az unokatesómnak, aki akkor még a 16-ot se töltötte be.

Eztán úgy nézett ki, hogy megkomolyodott (legalábbis nem tudtunk róla semmi zűrüs dolgot) Gimi alatt összejött egy sráccal akivel később össze is házasodtak. Gimi után a barátnővel megszakadt a kapcsolat (messze ment egyetemre), később felmelegítették a barátságot. Hogy ennek tudható-e be, vagy másnak, de az unokatesóm (mint később kiderült) 2 évig viszonyt folytatott mielőtt elváltak. A barátnő szintén szeret egyszerre több vasat tartani a tűzben: volt úgy, hogy három pasija volt egyszerre. Az unokatesóm szeretőjéről kiderült, hogy a két éves viszonyuk alatt folyamatosan más nőkkel is volt viszonya, nem is kevés. Válás után a szeretője nem vette el, ahogy ígérte; hogy mi zajlott le köztük, azt csak ők tudják, de az unokatesóm szexcsetelései és meztelen képei a szexuális kapcsolatuk rengeteg részletével szépen terjedni kezdett.

Állítólag most nincs senkije, baráti, haveri társasággal buliznának. Vagyis ők fognak is, csak a lányom nem engedem.

Most én vagyok a főgonosz, hogy a jófej unokatesómmal nem mehet bulizni. Se a család, se a lányom előtt nem akarom lejáratni az unokatesóm, ha ribi, hát ribi, de nem akarom, hogy a lányom ilyen társaságba keveredjen.

Azt se mondhatom az unokatesómnak, hogy mondja azt, hogy elmarad a buli, mert a közös ismerőseik teleposztolják a facebookot a képekkel.

Mi a franc lenne az, amivel nagyobb sértődés nélkül megtilthatnám egy 16 évesnek ezt a szilveszterezést?


2021. dec. 14. 13:15
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán egy 16 éves gyerek mit keres felnőttek bulijában, ahol az unokatesódon kívül senkit sem ismer? Miért nem a saját korosztályával lóg?
2021. dec. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
95%

Ez egy nehéz ügy, és mivel még fiatal vagyok, csak annak tudatában tudok tanácsot adni, hogy én mit éreztem, amikor nekem tiltottak meg valamit a szüleim.

Mindig lesznek olyan szituációk, amikor sokkal többet tudsz, és ennek fényében hozol döntést, de ezt a lányod büntetésnek fogja felfogni. Szerintem nem kell félned, idővel én is rájöttem, hogy szüleim miért tiltottak el bizonyos dolgoktól, és nagyon örülök, hogy így döntöttek.

Egy egészséges anya - lánya kapcsolatba beletartozik az is, hogy vannak összezördülések.

Szerintem nem kell hazudnod, elég nagy már. Nyugodtan mondd meg neki, hogy nem az ő korosztálya lesz a domináns a bulin, és sokakat nem ismer, akik kihasználhatják, rengeteg alkohol, káros anyag lesz, és félted.

Ha duzzogni is fog, rövid időn belül ki fogtok békülni, és meg fogja érteni később a döntésedet. A lényeg, hogy légy hozzá őszinte, ha pedig nagyon nem enged, akkor légy határozott.

20/F

2021. dec. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim válasza:
69%

Ne félj markáns véleményt mondani.

Mond meg kerek-perec a lányodnak, hogy ez a nő nem jófej, hanem egy qrva, és nem szeretnéd ha belőle is az lenne .

2021. dec. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
91%

Én az unokatesóval beszélnék, hogy a hátam mögött nem hívhatja el a lányomat buliba.

Egyébként szoktak találkozni rendszeresen? Vagy most mi ez a meghívás? Tényleg nem az ő korosztálya.

2021. dec. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem, miért nem lehet egy 16 évesnek őszintén elmondani, hogy miért nem akarod elengedni őt. Így persze hogy puffog.
2021. dec. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
31%

ó, a nyakamat tenném rá, hogy te a tegnapi anyámék drágább lakást vettek nekem kérdező vagy.

Más felismerhetőek a meséid.

2021. dec. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Megy más 16-17 éves is, azokat is ismeri a lányom.

Nem tudom igazából kinek a fejéből pattant ki az ötlet: lehet az unokatesóm, a lányom, vagy valamelyik haverjuk.

Az egyik f@szinak, aki 33 éves, van 16-17 éves barátnője.

Legalábbis én csak erről az egyről tudok.

Így keveredik a két korosztály.

2021. dec. 14. 13:38
 8/42 A kérdező kommentje:
Gyakran szoktak találkozni családi összejöveteleken, nagyszülőnél, voltunk nyaralni is együtt.
2021. dec. 14. 13:41
 9/42 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, nevetségesen buta szülő vagy, és teljes szülői inkompetenciát bizonyít a kérdés.

Kit érdekel az unokatesód szeretőjének a kutyájának az állatorvosának a letört bal egyes ujj első perce?

2021. dec. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
14%
Baromira biztos lehetsz a nevelésedben és bízhatsz a lányodban...
2021. dec. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!