Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miről lehet beszélgetni a...

Miről lehet beszélgetni a barátnőd rokonságával?

Figyelt kérdés

Lesz egy családi összejövetel náluk. Szeretné, a párom ha én is megjelennék ottan pofavizitre. A szüleivel már volt egy rövid találkozóm, de tényleg csak egy rövid találkozás volt. Itten meg itt lesz az egész pereputty. Tesóitól kezdve, akik 50+ 40+ családos emberek, szóval mindenki, aki számít. És a legnagyobb baj, hogy ez amolyan értelmiségi család, ahol mindenki magas beosztású, meg diplomás.

Szóval miről lehet beszélgetni ott, vagy hogyan illene viselkedni, hogy a páromra ne hozzak szégyent a rokonsága előtt?



2021. jún. 2. 17:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem feleslegesen idegeskedsz. Nem te leszel a középpontban. Lesz, aki lökje a sódert. Bólogass sokat és mosolyogj.
2021. jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

Értelmiségi családból való vagyok. Nálunk is sok az egészégügyis, orvos, diplomás, cég igazgató meg minden akad.

De ha pl jön egy barátnőm családi rendezvényre nincs elvárás. Aki nagyon nagy úr, az is csak az első felesig, utána már ő is csak az a falusi ember akinek született.

Voltam olyan esküvőn ahol csak híres orvosok, ügyvédek, igazgatók voltak, hogy a ruhájukat egy átlag magyar ember talán 1-2 évnyi spórolt pénzből tudná megvenni.

Tényleg csak a cipő 100ezer.

De az is addig úri nép amíg szín józan, utána már nem számít semmi.

Azok is ugyan úgy emberek, vannak nagyon karótnyeltek is azért, de nem az a jellemző.

2021. jún. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%
Ilyenkor senki sem a munkahelyéről beszél, hanem családi dolgokról.
2021. jún. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Dehogynen. Mindenki engem fog sasolni. Ferde szemmel nézni rám, mert tudják hogy én nem vagyok értelmiségi és kilógok a sorból.
2021. jún. 2. 18:05
 5/24 A kérdező kommentje:
De pontosan. Az ő családja eléggé kifelé élő. Karrier, pénz. Biztos ez lesz a téma.
2021. jún. 2. 18:06
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Mosolyogj, legyél szerény, de ne egy balf*sz: ha kérdeznek, beszélj a saját életedben sikerként megélt dolgaidról. Sértegetni nem hinném, hogy fognak, ha igen, mutasd meg, hogy bár nincs diplomád, mégis elegánsabb vagy náluk :) még véletlenül se bunkózz vissza.
2021. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
De menő állásom sincs.
2021. jún. 2. 18:20
 8/24 A kérdező kommentje:
És nagydumás sem vagyok.
2021. jún. 2. 18:20
 9/24 anonim ***** válasza:
63%
Én jártam a város alpolgármesterének a lányával a anya fogorvos testvér ügyvédnek tanult akkor. A csaj éppen készült a felső fokú nyelvvizsgára az orvosihoz nekem apám cégvezető (bár építőipari cég) anyám műszaki pályán irodai munkás mindenkinek max techikumja van én már akkor sem készültem egyetemre hanem apám végébe teljesen kedves aranyos család volt sosem éreztették velem hogy ők külömbek lennének ellenben az öcsém járt olyan csajjal ahol szintén mindenkinek volt valami diplomája de csak ilyen semmi szakon O mikor mondta hogy nem akar egyetemre menni a csaj apja olyan hisztit vágott le hogy márpedig az ő lánya mellé diplomás pasi kell mekkora szégyen már ez hogy még az én apámat is felhívta és neki is előadta szóval aki tényleg értelmiségi az tudja hogy egy jó szakmával jobban lehet keresni mint egy szar diplomával valamint hogy egy diplomás is lehet hülye és egy gyári munkás is lehet olvasott aki meg látszat diplomás annak meg úgyis mindegy
2021. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

Legyél önmagad és ne szégyelkezz semmin. Főleg azon ne,hogy a te családodnak mennyi nincs, nekik meg mennyi van. Előre borítékolod a kudarcot ha ennyit agyalsz ezen.

A csaj téged választott. Ez legyen a mérce.

2021. jún. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!