Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok itt lenni. Mit...

Nem akarok itt lenni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tavaly kb ilyenkor örökbefogadtak. Amikor csak tehetem elmegyek itthonról és nem jövök haza csak ha nagyon muszáj. Már olyan is volt h szöktem de vissza kellett jönnöm. De jjááá istenem de utálom ezt az egészet:@ Jól bánnak velem meg minden de én kuvaszarul érzem magam még suliba is. Általában rossz vagyok de ezeket nem is érdekli...csak leszidnak egy kicsit és kész. Nem az emberekkel van bajom...Mit csináljak?

14/f


2010. szept. 6. 15:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmit csinálni. Az a baj, hogy serdülsz. Majd kinövöd. Addig is gondolkodj el azon, hogy legalább valaki befogadott és nem az utcán kell csövezned 10-20 forintért. (Bár ez 14 évesen nem fordulhatna elő, de intézetben sem jobbak a körülmények.)
2010. szept. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj idegennyelveket, de ne viccből, aztán amint nagykorú vagy magas térdemelésben hagyd el az országot.
2010. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

egyáltalán mi a bajod?

miért nem akarsz ott lenni??

2010. szept. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha ilyen helyzetben lennék, én biztos próbálnám magamból a lehető legjobbat kihozni..Azok az emberek otthont szeretnének neked adni..adj nekik 1 esélyt, és velük is legyél,próbáld meg magad jól érezni velük:)

És ne legyél rossz:)

15/L

2010. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Jobban érezted magad ott, ahol azelőtt voltál? Ha igen, meg tudod fogalmazni, hogy miért?
2010. szept. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Hát így nem tudom elmondani..az egész helyzet tök szar. Én nem tudok velük annyira jóba lenni...még mindig idegenek. Amúgy is egy pööcs vagyok mert ők kedvesek velem én meg ilyen vagyok. Én igazából nem szeretnék senkinél lakni. Nem jó ez így
2010. szept. 6. 16:21
 7/26 anonim ***** válasza:

Kezdj valamit az életeddel. Vagy tanulsz, és lesz belőled valaki, vagy folyton csak ellógsz a felelősség elől és semmit sem érsz majd el. Te döntesz.

De ha tudsz netezni, van kaja a szádban, tető a fejed felett, és még be is fogadtak, akkor összeteheted a két kezed. Kezdj el felnőni.

2010. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Azért próbálj meg velük kedves lenni:)

Pár év múlva még nagyon fogsz örülni, hogy örökbe fogadtak,próbálj szót fogadni, és tanulni.

Majd meglátod mi lesz azokból akik állami gondozásban,( vagy hogy mondják ezt most )nőttek fel..semmi..mindent ellógnak, semmit nem vesznek komolyan! Te még megváltozhatsz!

2010. szept. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező. Ne légy magaddal ilyen szigorú, adj időt magadnak. Természetes dolog, hogy 1 év után nem érzed még otthon magad ott, hogy az örökbefogadóidat idegennek tekinted. Figyelj srác, ők ezt pontosan tudják, azért jószándékúak veled ennyire, és azért "szidnak le csak egy kicsit", ha rosszat csinálsz, mert tudják, hogy egy kamaszodó fiúnak milyen nehéz ez az élethelyzet (nekik is az valószínűleg, pedig ők már felnőttek), nem azért mert nem érdekled őket. Biztos vagyok benne, hogy érdekled őket, hiszen minek fogadtak volna örökbe különben? Nagyon nehéz lehet neked, hiszen nem tudod, hogy működik egy család. Figyelj, ők nem intézeti nevelők, hanem örökre veled maradnak. Bízz meg bennük, és mondd el nekik ezt a problémát, úgy, ahogy leírtad ide. Biztos meg fognak érteni, hiszen a leírásod alapján jó embereknek tűnnek. Aztán együtt kitaláljátok a megoldást, hogy mi legyen, hogy megszűnjön ez a rossz érzésed. Elhiszem, hogy nagyon nehéz bíznod bennük, de próbáld meg, és öntsd ki a lelked nekik. Örülni fognak, hogy őszinte vagy velük. Ti már egy egység vagytok, egy család, felelősek vagytok egymásért, nemcsak anyagilag, hanem lelkileg is. Ők is teérted, és te is őértük. Szerintem mindenképp megérdemlik, hogy bizalmat szavazz nekik.
2010. szept. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal.


Máskülönben meg elmehetsz az utcára és lesz belőled hímrin.gyó, akinek pár ezresért fogják a bu.zik a seg.gét kipróbálni. Jobb esetben...


Összetehetnéd a két kis kacsódat, hogy ebben a helyzetedben örökbefogadtak! Ilyen idős korban piszok nagy mázli, hogy kiválasztottak. Légy hálás és nézz magadba. Bizonyíthatnál, hogy jól döntöttek és viselkedj jól.

Azt mondod rossz vagy és ők ezért csak kicsit leszidnak. Na ha most a nevelőapád szíjjal verné el a pi.csádat, akkor meg azért rinyálnál itt.

Semmi se jó neked, csak hisztizel.

Nőttél volna fel Afrikában. Akkor még neted sem lenne. Se vacsorád.

2010. szept. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!