Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldanátok meg az esküvőt?

Hogyan oldanátok meg az esküvőt?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy-két éven belül összeházasodni a vőlegényemmel, viszont nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás.


Legszívesebben egy kettesben töltött külföldi út során tennénk ezt meg, viszont a családból már többen kijelentették, hogy nagyon rosszul esne nekik, ha kimaradnának ebből. Mi meg nem fogunk/tudunk külföldre utaztatni másokat.


Ha itthon tartanánk, nem akarnánk lakodalmat meg sok embert. Csak a legközelebbi családtagokkal (féltestvérek nélkül) lenne minimum 15 vendég és az én családomat ismerve elvárt, hogy legalább egy közös étkezés legyen. Ez még annyira nem is zavar, de szerintetek gáz, ha nem tartunk semmilyen bulit, csak eszünk meg beszélgetünk mondjuk 9-10-ig egy étteremben, aztán mindenki hazamegy? Soha nem voltam esküvőn, nem tudom milyenek a szokások és nem vagyunk olyan bulis fajták sem. Gondolkoztam azon, hogy otthon bográcsozni kellene étterem helyett, de arra már biztosan kapnánk a kommenteket.


Milyen olcsó, de nem annak tűnő megoldások vannak?


Ha itthon tartjuk, arra szánnánk a legtöbb pénzt, hogy nászútra menjünk, nem pedig a ceremóniára stb.


Aki olcsón, de azért mégis normális keretek között tartotta meg az esküvőt, mennyit szánt rá? Nagyon max 500 ezret szánnék erre, de az már nagyon rosszul esne. Inkább az utazásra szánnánk minél többet.


2021. dec. 10. 19:42
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
viszont a családból már többen kijelentették, hogy nagyon rosszul esne nekik, ha kimaradnának ebből - nem érdekelne. Hogyha a vőlegényem meg Hawaii-on szeretnénk megesküdni, akkor ott esküdnénk. Pont.
2021. dec. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartalak megbántani, tényleg. De az jött le, hogy mondvacsinált okok miatt halogatjátok.

Menjetek el arra az egzotikus esküvőre. Ez nem olyan dolog amiben mások jólétét(???) szem előtt kellene tartanod.

Ha a templomi is szóba jön akkor legyen itthon a polgári honosítása után egy hagyományos lagzi. Szerintem ezt a legtöbb, külföldön házasodó pár így csinálja, az pénztárca függő, hogy az itthoni ünneplés milyen körülmények között történik.

2021. dec. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

"a kecske is jóllakjon, de a káposzta is megmaradjon"


Szerintem meg ideje lenne felnőni, és a saját magatok életszemlélete szerint élni, nem másoknak megfelelni. Mi az, hogy megsértődne bárki is, ha kimaradna? Menjen retyerutyázni máshova, ha nektek nem ez az álmotok, akkor nincs miről beszélni! Hidd el, ennek a becsicskulásnak sosincs vége, nehogy azt hidd, hogy akkor majd megúszod a ruha, kaja, program, helyszín stb kapcsán. Nemcsak az esküvő, de az életetek minden egyes szegmense esetében bele fogtok futni ugyanebbe a problémába. Miért akarod más életét élni, más elképzeléseihez asszsiztálni? Neked talán több életed van, hogy ennyire mindegy?

2021. dec. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Haveromék azt csinálták. hogy kint a tengerparton összeházasodtak, aztán itthon is volt egy szertartás a családdal és utána ők is kajáltak. Kb 20 fő volt a szűkebb család étterembe mentek, kértek 6db 4 személyes sültestálat, plusz volt egy torta meg az italfogyasztás, így jöttek ki 100-120-ból. Plusz a ruha, haj, smink, virág az esküvőre.
2021. dec. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
92%

Nagy a család és sok barátom van. Közel 100 esküvőn egészen biztosan voltam már.

A vendégek közt mindig van elégedetlen, akinek nem tetszik a kaja/helyszín/vőfély stb. A pár is sokszor utólag elismeri, hogy mindenkinek meg akartak felelni és máshogy kellett volna, nem élvezték, alig várták,hogy vége legyen stb.

Én magasról lefosnám más véleményét, igényét és az lenne, amit a párommal közösen kitaláltunk.

Sajnos sok ember nem a pár boldogságát nézi, hanem hogy neki jó legyen, az legyen amit ő akar.. Teljesen irreális beleszólniuk, kinevetniük a terveitek miatt.

Mi van akkor, ha külföldön házasodtok össze ketten? Semmi, elárulom. Aki ezért megsértődik rátok, az elmondanám, hogy egy önző dög és nem veszítetek sokat, ha haragban lesz veletek. De most komolyan..

Sok barát és családtag házasodott mostanában a köreimben össze buli nélkül. Egyrészt covid volt/van, másrészt sokszor lakás keresgélés közben derül ki, hogy kell a hitelhez. Olyankor ha van kiszemelt ház, senki nem fog még 1 évet várni, amíg megszervezik az esküvőt, hogy nehogy megsértődjön Mari néni. Sokan besétálnak a városházára és a következő szabad időpontban összeházosodnak.

Normális ember ilyenkor gratulál és nem jelenetet rendez, amiért nem hívták meg.

Nyilván nektek évek óta esedékes az esküvő, ha ilyen régóta jegyben jártok. De ettől még ugyanúgy jogotokban áll magatokat nézni a szervezés során.

2021. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenkinek jó legyen"


És majd ezen elv alapján fogod a házasságodat élni, gyereket nevelni, családi életet élni, hogy mindenkinek megfeleljen? Nem tudsz mindenkinek megfelelni. Nem fog mindenkinek megfelelni, hogy hol laksz, milyen színű a nappali, mi a neve a gyerekednek, hogy iszsz szoptatsz-e, hogy idő előtt visszamesz-e dolgozni, stb, stb... Lehet így élni csak nem érdemes. És a határokat az esküvővel kell elkezdeni kijelölni.

Néha úgy megkérdeznék néhány öreglányt, aki egész életében azt hajtogatta, hogy "mit fognak szólni", hogy végül is mit szóltak?

2021. dec. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem túl bonyolult: minél több embert hívsz meg, annál nagyobb esély van a súrlódásra, a konfliktusra, stb. Csináljátok, ahogy Nektek jó, többit szarjátok le, de nagy ívből!


Aki azért megszakítja veled a kapcsolatot, mert nem zabáltattad meg lagzi címszó alatt, azt ne sajnáld, az csak egy büdös potyás. Egyébként nagy eséllyel kis hisztike lesz, nem több... De azt meg tanuld meg leszarni nagy ívből!

2021. dec. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!