Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldanátok meg az esküvőt?

Hogyan oldanátok meg az esküvőt?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy-két éven belül összeházasodni a vőlegényemmel, viszont nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás.


Legszívesebben egy kettesben töltött külföldi út során tennénk ezt meg, viszont a családból már többen kijelentették, hogy nagyon rosszul esne nekik, ha kimaradnának ebből. Mi meg nem fogunk/tudunk külföldre utaztatni másokat.


Ha itthon tartanánk, nem akarnánk lakodalmat meg sok embert. Csak a legközelebbi családtagokkal (féltestvérek nélkül) lenne minimum 15 vendég és az én családomat ismerve elvárt, hogy legalább egy közös étkezés legyen. Ez még annyira nem is zavar, de szerintetek gáz, ha nem tartunk semmilyen bulit, csak eszünk meg beszélgetünk mondjuk 9-10-ig egy étteremben, aztán mindenki hazamegy? Soha nem voltam esküvőn, nem tudom milyenek a szokások és nem vagyunk olyan bulis fajták sem. Gondolkoztam azon, hogy otthon bográcsozni kellene étterem helyett, de arra már biztosan kapnánk a kommenteket.


Milyen olcsó, de nem annak tűnő megoldások vannak?


Ha itthon tartjuk, arra szánnánk a legtöbb pénzt, hogy nászútra menjünk, nem pedig a ceremóniára stb.


Aki olcsón, de azért mégis normális keretek között tartotta meg az esküvőt, mennyit szánt rá? Nagyon max 500 ezret szánnék erre, de az már nagyon rosszul esne. Inkább az utazásra szánnánk minél többet.


2021. dec. 10. 19:42
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
91%

"Legszívesebben egy kettesben töltött külföldi út során tennénk ezt meg, viszont a családból már többen kijelentették, hogy nagyon rosszul esne nekik, ha kimaradnának ebből."


Magadnak akarod az eskuvot vagy masoknak akarsz a kedveben jarni?

2021. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
20%

Én voltam olyan esküvőn is, ahol nagy lakodalom volt, meg voltam olyanon is (anyósom-apósom, másodszor házasodtak össze ugyanaz a férfi, ugyanaz a nő, hosszú sztori), ahol volt egy nagyon bőséges ebéd, aztán mindenki ment, amerre látott.

Ők mondjuk - második házasság, összességében pedig mindkettejüknek a 3., előtte már volt egy-egy korábbi, előző párjuk, akik mindketten meghaltak rákban - a legszűkebb körben tartották, és így is voltak vagy 25-30-an, pontosan nem tudom már.


Az érvelésedet meg nem hangoztatnám a meghívottaknak, mert - nekem legalábbis - baromi rosszul esne, hogy figyelj, Gizi, meghívlak az esküvői ebédünkre, de lagzi nincs, mert szűk a keret és mi Egyiptomba/Bahamákra mennénk inkább mézeshetezni.

2021. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj sincs egy étteremmel, kerti partival, sőt. Utóbbinál tényleg olyan hangulatot teremtesz, amilyet csak akarsz, dekoráció, menü stb mind olyan, amilyet kitaláltok.
2021. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
99%
Tegyétek úgy, ahogy nektek a legjobb. Ha a külföldi út az, akkor úgy. Neten tudjátok közvetíteni nekik. Ez a ti napotok, nem a családé. Már most belekarattyolnak,pedig nem az ő dolguk.
2021. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
95%

Úgy csináljátok, ahogy ti szeretnétek, ne úgy, ahogy más.

Én imádnék egy laza, nem kiöltözős, bográcsozós lakodalmat, ami nem a szokványos bebaszós-cigányzenés-pénzgyűjtős típus. És akinek ez nem tetszik, nem kell eljönni.

2021. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
98%

Ez nyilván családfüggő. Nekem apum attól kapott majdnem szívinfarktust, mikor mondtuk, hogy kis esküvőt tervezünk (30 fővel - akikkel együtt karácsonyozunk), aztán anyósom attól, mikor meggondoltuk magunkat és 150 főt akartunk meghívni (a férjem meg akarta hívni a barátait, akkor mondtam, hogy én is meghívhatom a rokonaimat és elég sok unokatesóm van, aztán jöttek a közös barátok stb.)


Amit megtanultam, hogy 40%-ban az a fontos, hogy mit csinálsz az esküvőn 30%-ban, hogy ezt hogyan kommunikálod le a szülőkkel és 30%-ban, hogy hogyan kommunikálják a szülők a többi rokonnal.


Amúgy most a covidra hivatkozva bármit meg lehet tenni. Szerintem pl. lehet azt mondani, hogy nem akartatok úgy járni, hogy megszervezitek és aztán lezárások miatt szervezhetitek újra az egészet, a távoli családnak sem kívántok ilyen kellemetlenségeket, így szűk körben egy könnyen újraszervezhető esküvőt vízionáltatok. De persze lehet mást is mondani, érdemes olyat, amivel a családod tud azonosulni.

2021. dec. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
98%

A helyetekben az esküvöt úgy csinálnám, ahogy akarjátok "egy kettesben töltött külföldi út során". Aki megsértödik, az majd megbékül, ez a ti esküvötök.

Utána meg itthon csináltok egy kerti borgácsozós partit, ami nem "lakodalom", a család együtt eszeget, beszélget, jól érzi magát - akinek meg nem tetszik, nem kötelezö eljönni.

2021. dec. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Sajnos mega óriás hiszti lenne egyesek felől, ha nem lennének meghívva. Nem szeretnék senkit sem megsérteni (mert tudom, hogy évekig hallgatnánk a nyavalygást meg van, aki tényleg nagyon szívére veszi), de pont emiatt szeretnénk egy egyszerű, olcsó valamit, hogy a kecske is jóllakjon, de a káposzta is megmaradjon. Valóban inkább egy egzotikus útra gyűjtünk, nekünk az sokkal nagyobb élmény.


Az otthoni étkezés, társalgás lenne a legjobb, bőven van is hely. Viszont a nővérem konkrétan kinevetett az ötletért, hogy milyen olcsójános vagyok.

2021. dec. 10. 19:59
 9/37 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy azt is lehet, hogy tartotok egyet külföldön, aztàn csináltok egy egyházit itthon, mondjuk egy állófogadással.
2021. dec. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
71%

Az legyen, amit ti szeretnétek. Bátyám is azért nem házasodik párjával össze, mert párja apja nagyon vallásos és csak tempolmi esküvőt engedélyezne a lányának. Bátyám és párja ebben nincs benne így nem is terveznek házasságot, pedig 5-6 éve együtt élnek.

Én pedig utálom, hogy párom családjában is több olyan van, aki imád inni és előre látom, hogy a lagzin totál részegen veszekednének/vitáznának meg menne a mulatós stb. Na én gyűlölöm az olyat, szóval nekem meg ezzel lesz probléma ha lagzit tervezünk majd: az alkohol és a zene, plusz a "játékok" (menyasszonytánc, mennyasszonyrablás meg a többi idiótizmus). Én vágyam is egy amolyan házibuli szerűség: vacsora és utána táncolgatás normális modern zenékre egy rendezvényteremben és beszélgetés jó hangulatban alkohol nélkül max 20-30 fővel. Na hogy ezt hogy szervezzük majd meg, arra semmi ötlet egyelőre (persze még várunk a covid miatt ezzel 1-2 évet mi is).

2021. dec. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!