Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldanátok meg az esküvőt?

Hogyan oldanátok meg az esküvőt?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy-két éven belül összeházasodni a vőlegényemmel, viszont nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás.


Legszívesebben egy kettesben töltött külföldi út során tennénk ezt meg, viszont a családból már többen kijelentették, hogy nagyon rosszul esne nekik, ha kimaradnának ebből. Mi meg nem fogunk/tudunk külföldre utaztatni másokat.


Ha itthon tartanánk, nem akarnánk lakodalmat meg sok embert. Csak a legközelebbi családtagokkal (féltestvérek nélkül) lenne minimum 15 vendég és az én családomat ismerve elvárt, hogy legalább egy közös étkezés legyen. Ez még annyira nem is zavar, de szerintetek gáz, ha nem tartunk semmilyen bulit, csak eszünk meg beszélgetünk mondjuk 9-10-ig egy étteremben, aztán mindenki hazamegy? Soha nem voltam esküvőn, nem tudom milyenek a szokások és nem vagyunk olyan bulis fajták sem. Gondolkoztam azon, hogy otthon bográcsozni kellene étterem helyett, de arra már biztosan kapnánk a kommenteket.


Milyen olcsó, de nem annak tűnő megoldások vannak?


Ha itthon tartjuk, arra szánnánk a legtöbb pénzt, hogy nászútra menjünk, nem pedig a ceremóniára stb.


Aki olcsón, de azért mégis normális keretek között tartotta meg az esküvőt, mennyit szánt rá? Nagyon max 500 ezret szánnék erre, de az már nagyon rosszul esne. Inkább az utazásra szánnánk minél többet.


2021. dec. 10. 19:42
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
99%

#8 Amúgy szerintem ne kérdezd, hogy mit gondolnak róla. “Mindenki”4 hálószobás, újépítésű házat akar, ahol a medencét nem utasítanák vissza, aztán nézd meg, hogy hányan laknak ilyenben.


Ugyanez van az esküvővel is. Esetleg amúgy egy elegáns állófogadás.

2021. dec. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
95%

Nővérkédet gondolom, a kutya nem akarta még feleségül venni vagy elvált vagy nem olyan esküvője volt, amit ő elképzelt magának és irigy, amiért te meg mernéd valósítani az álmaidat vele ellentétben. Eltaláltam valamelyiket, leginkább az utolsót? :))

Mondd meg neki, hogy ha nem tetszik, hogy meg akarod osztani vele az örömödet, akkor nem kell eljönni.

2021. dec. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 mantis religiosa ***** válasza:
98%

Ismered a mesét a szeényemberről,a fiáról és a szamárról. Ha nem, olvasd el, vond le a tanulságot.


Bárhogy csináljátok, valaki úgyis meg lesz bántva/sértődve. Akkor már csináljátok úgy, ahogy ti szeretnétek, legalább ti érezzétek jól magatokat/legyetek boldogok.

2021. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Igazi sznob csaj a nővérem, nagyon sokat ad a külsőségekre. Én meg pont az ellentettje, engem ezek a dolgok annyira nem foglalkoztatnak, csak megbántani nem szeretnék senkit, meg cikizést sem. Baromi lesajnálóan mosolygott, mikor ezt az ötletet mondtam, pedig van egy szép kerti tó, ott szerintem elég szépen lehetne díszíteni. Sajnos a mamám is ilyen, mint ő, elvárja, hogy rendes átlagos esküvőt tartsunk, egyébként nagyon szeretem, de az ilyen dolgokban maradi és önfejű. Nem szeretném, hogy öregségére rosszban legyünk, mert nagyon magára veszi az ilyet. Mi már 5 éve halogatjuk ezt az esküvő dolgot, annyi ideje vagyunk jegyesek, de nincs ötletünk, hogy mi lenne a jó mindenkinek, így halogatjuk.
2021. dec. 10. 20:22
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, ez a ti napotok, tartsátok úgy, ahogy akarjátok. Ha a családi ceremónia mellett döntötök, akkor se kötelező bulit tartani. Én megbántam, hogy nem zártuk le egy sima vacsival az esküvőt. A család nagyja nem az a bulizós alkat, korán be is fejeztük. Éjféli vacsi volt még, egy beszélgetés, aztán cuccoltunk. Erre kár volt DJ-t kérni, termet bérelni, stb. Ha nálatok sincsenek nagy parti arcok, akkor neked se ajánlom.
2021. dec. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. Szerintem mondom a vőlegényemnek, hogy egy templomit kellene tartani, mert egyébként keresztény a család, plusz valami kisebb étteremmel/céggel megcsináltatni az ételt és nálunk fogadást tartani.
2021. dec. 10. 20:26
 17/37 anonim ***** válasza:
98%
Megkell tanulni leszarni másokat egy picit. Ti esküvőtök, azt csináltok amit ti akartok. Megsértődnek? Persze. És?
2021. dec. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
80%

A nővéreddel ne foglalkozz, nem az ő esküvője, hanem a tied. Ő majd szervezzen magának nagyszabású bulit, ha akar. Végülis 2 hét múlva karácsony, 3 hét múlva szilveszter! Aki akar, nagy bulit is lehet csinálni, gondolom, most, hogy van oltás, a korábbi évek koronavírushoz (COVID-19) kapcsolódó vasszigora is enyhül majd valahogy úgy, hogy aki oltott, az akkora buliba megy, amekkorába akar (vagy majd max. megint lesz, hogy 500 fő - te jó ég, az egy lagzinál, egy lakodalomnál brutális szám!) , az oltatlanokat fogják bizonyosan korlátozni.


De mondjuk egy faluban én ettől se félnék. (Én mondjuk 3xos Pfizer oltott vagyok.)


A legolcsóbb persze, ha nagyon kevés embert hívsz, és a családdal (anyu, apu, anyósod-apósod, ha összefognak, az már 4 ember) főzeted ki a cech-et, és inkább nekik fizetsz egy kis munkadíjat. Persze akkor nem hívhatsz 20-25 főnél többet.

2021. dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Én arra szavaztok, hogy utazás - majd egy esetleg képi beszámolóval egybekötött közös bográcsozás vagy kerti parti a meghívottakkal.
2021. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
97%
Olyan nincs hogy mindenkinek jó, ezt most felejtsd el.
2021. dec. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!