Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldanátok meg az esküvőt?

Hogyan oldanátok meg az esküvőt?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy-két éven belül összeházasodni a vőlegényemmel, viszont nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás.


Legszívesebben egy kettesben töltött külföldi út során tennénk ezt meg, viszont a családból már többen kijelentették, hogy nagyon rosszul esne nekik, ha kimaradnának ebből. Mi meg nem fogunk/tudunk külföldre utaztatni másokat.


Ha itthon tartanánk, nem akarnánk lakodalmat meg sok embert. Csak a legközelebbi családtagokkal (féltestvérek nélkül) lenne minimum 15 vendég és az én családomat ismerve elvárt, hogy legalább egy közös étkezés legyen. Ez még annyira nem is zavar, de szerintetek gáz, ha nem tartunk semmilyen bulit, csak eszünk meg beszélgetünk mondjuk 9-10-ig egy étteremben, aztán mindenki hazamegy? Soha nem voltam esküvőn, nem tudom milyenek a szokások és nem vagyunk olyan bulis fajták sem. Gondolkoztam azon, hogy otthon bográcsozni kellene étterem helyett, de arra már biztosan kapnánk a kommenteket.


Milyen olcsó, de nem annak tűnő megoldások vannak?


Ha itthon tartjuk, arra szánnánk a legtöbb pénzt, hogy nászútra menjünk, nem pedig a ceremóniára stb.


Aki olcsón, de azért mégis normális keretek között tartotta meg az esküvőt, mennyit szánt rá? Nagyon max 500 ezret szánnék erre, de az már nagyon rosszul esne. Inkább az utazásra szánnánk minél többet.


2021. dec. 10. 19:42
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Én már voltam olyan lowbudget esküvőn is, ahol még a meghívót is sms-ben küldték, odaírva, hogy kényelmes ruhában menjünk, és szalonnát sütöttünk utána. Meg olyan kiöltözős, dj-s, nagy partin is. Meg olyan is volt (legszűkebb baráti körben), hogy WhatsAppon értesültünk róla, hogy tegnap két tanús, vendég nélküli esküvő volt.

Mindhárom esetben ismerem a rokonságot is, és mindhárom esetben hallottam tőlük olyan véleményt, hogy "ezt nem így kellett volna csinálni".

2021. dec. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
96%
nektek legyen jó, ilyenkor azért az a fontos.
2021. dec. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
96%
A tesómnak anyakönyveztetőnél volt, jött a "szűk" család. Neki szüleink meg én, férjének van 2 tesója, geyiknek 3 gyereke is, felesége, meg a szülők. De soknak nem mondanám. Utána átmentünk egy családtagot, mindenki hozott enni inni, valaki hozott tortát. Jól elvoltunk, egyszerű de nagyszerű volt.
2021. dec. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudsz mindenkinek megfelelni, így csináljátok, ahogy nektek jólesik. Nekünk elegáns esküvőnk volt, de nem volt buli, csak vacsora és szűk körű volt (40 fő). De voltam kerti bográcsozós partin is (automata locsoló bekapcsolt a buli közepén :)), meg hagyományos lagzin is. Mindegyik lehet jó! Amúgy meg a kapcsolat a lényeg. Voltam olyan csilliós esküvőn is, ami után 1 even belül jött a válás…:( meg olyanon, ahol bántalmazó volt a kapcsolat :((( stb
2021. dec. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 mantis religiosa ***** válasza:
90%
Egyébként hallottam már hasonlót. Esküvő Olaszországban, + nászút Capri-n, utána itthon vendégül látták a rokonokat, barátokat.
2021. dec. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
95%

Felnőtt emberek vagytok, engedd el, hogy ki mit gondol és mit akar.

Figyi, nálunk anyós már akkor kitalálta,hogy kiket KELL meghívnunk, amikor még jegyben sem jártuk.

Egy teljesen átlagos esküvőn is el lehet tapsolni több millió forintot. Nem gondolom, hogy bárkinek is joga lenne megmondani, hogy hogyan szervezzétek ezt a napot. A ti pénzetekből megy, a ti nagy napotok és minden a ti döntésetek.

Aki kinevet meg pár reklamàl, meg se hívnám legszívesebben.


Én a leírtak alapján hétköznap bebattyognék az anyakönyvi hivatalba azzal a kb 15 fővel és utána tartanék egy kerti partit. Rendelnék hidegtálakat, süteményeket, tortákat, meg esetleg főznénk is kint valamint.

Nem kötelező hajnalig bulizni meg éttermet bérelni stb.

Nővéred könnyen beszél, amikor nem ő fizeti.


Nászútra meg menjetek el külföldre.

De ha a külföldi esküvő az álom, akkor legyen így, random 2 tanuval kint.

Itthon meg ha hazajottok tartotok egy otthoni fogadást.

Szerintem ez is teljesen ok, én szívesen elmennék így is egy szerettemhez, nem izgatna, hogy maga a ceremónia külföldön volt. Ez a pár döntése.

2021. dec. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
97%
26# vagyok, egyébként mi csak olyan emberek hívtunk meg, akikkel napi kapcsolatban vagyunk. Pont leszartam, hogy anyós szerint xy rokont is meg kell hívni meg kiket illik stb. Akiv egész évben nem is beszélünk, mi a tosznak hívjam meg??
2021. dec. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
97%
A felnőtté válás része, hogy az ember nem foglalkozik azzal, más mit mond. Röhögjön a nővéred nyugodtan, a mama meg majd megbékél.
2021. dec. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
93%

Elvegyem magamtól az ÉN!!! és a MI!!! életünkre szóló külföldi/egzotikus esküvő adta élményt, hogy egy pár, körön kívüli bulizhasson engem úgy ünnepelve, ahogyan elsősorban neki megfelel? Az életem egyik legnagyobb döntésében tényező, hogy nővérem biggyesztgeti-e a száját??? Ááá, ez az egész kizárt. Öt éve házasok lehetnétek egy ilyen különleges élmény is kötne benneteket össze és te azért halogatod, hogy öt-ha nőrokon aznap új ruhában és tartós sminkben egyen?

Én nem akarlak megbántani, kedves kérdező, de ti valóban össze szeretnétek házasodni? Mert szerintem nem. Vagy te nem akarsz e mellé az ember mellé elköteleződni, vagy ő vár titokban egy jobbra, de inkább mindkettő. Mert ez öt hosszú éve kizárólag egy gyenge kifogás, hallgatólagosan, mindkettőtök részéről. Ti ketten együtt nem szeretnétek családot alapítani ez tisztán látszik.

2021. dec. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
#29-es, nem látsz bele az életünkbe, de többek között azért nem volt még esküvő, mert eddig (teljesen önerőből) felépítettünk egy házat… Tehát egy felesleges árva forintunk sem volt, mert mindent a házra költöttünk, amit szerencsére sikerült is befejeznünk év elején. Megtarthattuk volna persze, de akkor nászútra tuti nem lett volna pénzünk. Most tartunk ott anyagilag, hogy lassan megengedhetünk magunknak egy kisebb esküvőt és egy szép nászutat. Valóban a papír része annyira nem érdekel minket, inkább az élmény, főleg a nászút. 10 éve vagyunk együtt, ha szét akartunk volna menni egymástól, már megtörtént volna :) Szerencsére nem erről van szó. Azért is tettem fel most a kérdést, mert szerintem jövőre megtarthatnánk csak még nem nagyon volt ötletem, nem tudom, hogy mi szokás, mi nem szokás, mert soha nem voltam esküvőn.
2021. dec. 11. 09:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!