Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha öngyilkos lennék, mi...

Ha öngyilkos lennék, mi történne a szeretteimmel?

Figyelt kérdés
Hogyan érintené őket? Arra gondoltam elmegyek messzire vagy egymásik országba és ott. Folyton arra gondolok, hogyan reagálnának rá az emberek. Egyesek biztos azt mondanánk, hogy én mindig is tudtam hogy ez a csaj nem normális.De a legközelebbiek, szülök akiknek egyke gyerek vagyok, szomszédok, volt szerelmek, mostani szerelem, vagy legjobb barátnőm, akivel gyerekkorom óta szoros barátságba vagyok, mit szólnának ha igy tennék, el sem tudom képzelni, pedig próbálom vizionalizál, hogy hátha visszatartani. Látszólag semmi okom sincs rá, a környezetemben senki sem tudja, nem is sejtik mire készülök. Néha nagyon akarom máskor mikor jókedvem van eszembe sem jut.
2010. szept. 3. 08:54
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Másrészt idővel mindenkit elfelejtenek, senki sem halhatatlan az élet megy tovább. Ami még itt tart: nem akarok fájdalmat okozni a szeretteimnek. De vannak pillanatok hogy ők se érdekelnek. Búcsúlevelet nem akarok írni csak feltünés nélkül eltünni. Nem tudom hol romlott el az életem, de teljesen elhagytam magam ez az alatt a fél év alatt. 2010 januárjától van ez a hangulat ismét.
2010. szept. 3. 12:42
 22/34 A kérdező kommentje:
Minden élménynek ami ér kb 2 percig örülök, aztán semmi.
2010. szept. 3. 12:44
 23/34 anonim ***** válasza:

Ugyan már, ennél nagyobb álszentséget! Aki tényleg meg akar halni, az nem a szeretteiért fog itt maradni. Ha magadért nem tudsz itt maradni, akkor másokért nincs is értelme. Bocs, de ez az aggódásod hülyeség. Maximum azoknak fájna az, hogy elmész, akik soha nem ültek le beszélgetni veled, akik soha nem segítettek (lelkiekben), akik nem kérdezték meg, mi a baj, és akik nem tanítottak meg az élet szeretetére. Csak nekik fájna az, hogy elmész, mert személyes kudarcként élnék meg. Hozzáteszem: joggal.


Ne értsd félre, nem azt mondom, hogy legyél öngyilkos, de másokért nincs értelme maradni. De magadnak azért megadhatnál egy esélyt. Vannak pszichiáterek, pszichológusok (államilag INGYENESEK!), akik segítenek. Egy pszichiáter biztos fog antidepresszánst felírni, és? Ha beteg vagy, persze, hogy gyógyszert ír fel.

Csak azt nem értem, hogyan is várhatod, hogy majd minden megjavul körülötted (ne mondd, hogy nem várod, mert igenis te is szeretnéd élvezni az életed, a soraidból ezt látom), amikor csak otthon ülsz, mereszted a segged, és tátod a szád, hogy belerepüljön a sült galamb. Hát így nem fog menni, az biztos. Anélkül semmi sem lesz jobb, hogy ne tennél érte. De aki ilyen mélyen van, annak egyedül sem fog menni, ne félj szakember segítségét kérni. Nagyobb szégyen elbukni, mint segítséget kérni.

2010. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Minek menjek ki hogy boldog embereket lássak az utcán. És hogy ne tudjak osztozni az örömeikben. Amikor senki nincs itthon, gyakran előfordul hogy egésznap az ágyba fekszem és csak vizet iszom, nem is fürdök olyankor, meg semmi csak úgy vagyok. Ha már nagyon ideges vagyok akkor elalszom, így legalább nem tudok a világról.
2010. szept. 3. 13:02
 25/34 A kérdező kommentje:
Szégyellem magam az emberek előtt, kevesebb vagyok mint mindenkimás. Mindig csak alárendelt leszek.
2010. szept. 3. 13:04
 26/34 anonim ***** válasza:
TE DEPRESSZIÓS vagy és kezelésre szorulsz.Amit most nem látsz be,és nem is tudod elképzelni hogy valaha jobb legyen neked,de hidd el lesz jobb,mert ez egy betegség,amit gyógyitani kell.A szeretteidet pedig tönkretennéd egy életre,életük végéig magukat hibáztatnák.
2010. szept. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

"Minek menjek ki hogy boldog embereket lássak az utcán. És hogy ne tudjak osztozni az örömeikben. Amikor senki nincs itthon, gyakran előfordul hogy egésznap az ágyba fekszem és csak vizet iszom, nem is fürdök olyankor, meg semmi csak úgy vagyok. Ha már nagyon ideges vagyok akkor elalszom, így legalább nem tudok a világról."


Erről beszélek. És ettől várod majd, hogy jobb lesz? Nem tettél azért az égvilágon semmit, hogy ez a helyzeted változzon, miért nem? Élvezed? Ez így jó neked? Vagy miért nem?

Ehelyett otthon ülsz, és sajnálod magad. Na hadd sajnáljalak én is kicsit!

Jajj, te szegény, szerencsétlen lány, nem tudod élvezni az életet, jajj, te szegény, feleslegesen élsz, ki tudja, mi lesz a jövődben! Úgy sajnállak, te kis szegény tehetségtelen szerencsétlen teremtés!

...

Ugye milyen hülyén hangzik? Pedig te ezt csinálod nap, mint nap magaddal. Csoda, hogy rosszul érzed magad? Hát nem. Az lenne csoda, ha így jól lennél.

2010. szept. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

De még egyszer elmondom: én nem vagyok szakember, de vannak olyanok, akik ehhez értenek, ez a munkájuk, és segítenek.


Ha elromlik az autója, mit csinál az ember? Elviszi szerelőhöz. Nem otthon ül, és simogatja az autót, hogy "jajj szegény autó, rossz az aksija, ez sose fog menni már sehova, szegény már semmi esélye sincs újra működni". Mert így tényleg soha nem fog megjavulni.


Te pedig ezt csinálod.

2010. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Olyan, mintha magamat olvasnám, ha jön egy fiú, akit tudsz szeretni, és ő is szeret, akkor hidd el minden megváltozik! Persze senki semfog tudni olyan választ adni neked, amivel megelégedsz, ezen csak te tudsz változtatni, benned van az erő hozzá. De ha egy picit is élvezeted leled az önmarcangolásban sosem leszel képes rá! És ez az, amiért én speciel nagyon is szégyelltem magam, hogy rájöttem, valójában élvezem ezt a helyzetet, hogy van mentségem, ha valahonnan el akarok menekülni.

És basszus, te és a te gondolkodásod már megmutatta, hogy sokkal többet érsz azoknál akiket az utcán te boldognak nézel. Minél bonyolultabb gondolkodású és érzésvilágú valaki, annál nehezebb boldognak lenni, de pont az ilyen emberek azok, akik ha mással nem, hát egy jól felnevelt gyermekkel hasznot hoznak az emberiségnek! 1000 és egy "boldog" ember van, akik sokkal kevésbé hiányoznának a planétának. Ezen gondolkozz el.

2010. szept. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%

Jaj de szánalmas vagy! Olvasd már vissza amit írtál és fakadj sírva az önsajnálatban. 20 éves elmúltál, most már mással foglalkozz mint ez a mérhetetlen önzés. Tervezz családot, azt írod van párod. Ne félj, egy baba mellett nem lesz időd ilyeneken gondolkozni.

Ha öngyilkos akarsz lenni, hát legyél, ez az egész amit művelsz csak figyelemfelkeltés. Ha valóban az akarnál lenni, régen megtetted volna.

Ne sajnáltasd magad, hanem kezdj el élni! Vége van már a tini korszaknak...

25/N

2010. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!