Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha öngyilkos lennék, mi...

Ha öngyilkos lennék, mi történne a szeretteimmel?

Figyelt kérdés
Hogyan érintené őket? Arra gondoltam elmegyek messzire vagy egymásik országba és ott. Folyton arra gondolok, hogyan reagálnának rá az emberek. Egyesek biztos azt mondanánk, hogy én mindig is tudtam hogy ez a csaj nem normális.De a legközelebbiek, szülök akiknek egyke gyerek vagyok, szomszédok, volt szerelmek, mostani szerelem, vagy legjobb barátnőm, akivel gyerekkorom óta szoros barátságba vagyok, mit szólnának ha igy tennék, el sem tudom képzelni, pedig próbálom vizionalizál, hogy hátha visszatartani. Látszólag semmi okom sincs rá, a környezetemben senki sem tudja, nem is sejtik mire készülök. Néha nagyon akarom máskor mikor jókedvem van eszembe sem jut.
2010. szept. 3. 08:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
17%
Meggyűlölnének.
2010. szept. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
36%

Sürgösen keress fel egy pszichiátert!!!!


A szüleid kikészülnének,a volt szerelmeket nem érdekelné szerintem.A barátaid pedig nem értenék,hogy miért!!!

2010. szept. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
36%
A szeretteidet taccsra vágnád, az biztos! Sokan hibásnak éreznék magukat, lelkiismeret furdalást generálnál, ezért ne tedd! Teljesen vétlen emberek is szenvednének miattad. Nem hiszem, hogy ezt komolyan akarnád.
2010. szept. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
56%

Ugyan már! Mindig mindenre van megoldás!


Inkább azon törd a fejed! Ha meg nem találsz megoldást, inkább kérdezz, és akkor -talán- tudunk segíteni...



Amúgy ha a "barátnőd" lennék, én tuti azt gondolnám rólad, hogy hamar feladod, és gyáva vagy, mert mindig a legkönnyebb utat választod (pl ilyen az öngyilkosság is).


De a probléma megoldáshoz, igen, ahhoz bevállalósnak kell lenni, és sok vér a pucában, elhatározottnak és szenvedélyesnek és még sorolhatnám...


Amúgy MI A PROBLÉMÁD?

2010. szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
78%
Érdemes lenne felkeresnem egy pszichológust! Ezt nem rosszindulatból írom, hanem mert aggódom. A családod összetörne. Ha valaki öngyilkos lesz, azt az itt maradóknak nem lehet feldolgozni, mert akarva akaratlanul magukat okolják. Hidd el, tudom. Tönkre tennéd azokat, akiket szeretsz. Az öngyilkosság gondolata a depresszió betegség egyik tünete. Ne is pszichológushoz, inkább pszichiáterhez fordulj. Akkor talán megérted, hogy mi játszódik le benned.
2010. szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
56%

Amikor háború volt, éheztek az emberek, anyák nem tudtak enni adni a gyereküknek, a férjük a háborúban meghalt, senkinek nem jutott eszébe, hogy öngyilkos legyen. Túlélték, ma boldog nagymamák. Gondolkozz ezen. De ha tényleg nem találsz semmi örömöt az életben, mert önző, irígy, egoista vagy, akit csak az boldogítana, ha kap, az nem, hogy adhat (nem csak anyagi dolgokra, hanem lelkiekre, szeretetre gondolok), akkor ne is élj tovább.

Az élet értelme az ha adunk, szeretet, kedvességet, mosolyt, és később azt mi is visszakapjuk esetleg. És hogy örülni tudjunk minden apróságnak, hogy süt a nap, van mit enni és nem kell rettegve aludni, hogy meg akarnak ölni.

2010. szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Erre úgysincs megoldás, mert ez egy érzés. Egyszer biztos úgyiis megteszem. Ezek abból jönnek amúgy hogy a sok negativ élmény ami egész életembe ért összegyűlemlik. Tegnap majdnem leszúrtam magam hirtelen felindulásból a konyhában. Úgyhogy végig sem gondoltam, csak az mentett meg hogy a postás csöngetett.
2010. szept. 3. 09:05
 8/34 anonim ***** válasza:
77%
Nekem öngyilkos lett a nevelőapám ( Hugim édesapja) még 13 éves koromban - ha érdekel én nagyon sokáig gyűlöltem ezért, haragudtam rá amiért cserben hagyta anyumat 3 gyerekkel! - aztán évek múlva megértettem, hogy talán "így volt a legjobb" , valószínű volt egy tiszta pillanata, és felismerte tzöbbet árt, mint használ nekünk( alkoholgondok, hatalmas adósságok.....). DE azt a fájdalmat amit okozott nem lehet kitörölni, Hugim árván nőtt fel... Ne tedd ki ennek szüleidet-szerelmedet-párodat!
2010. szept. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
36%
Kezelésre van szügséged!!!
2010. szept. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
41%

A szeretteidet egy életre lelki nyomorékká tennéd. Öngyilkossátot egészséges lelkületű ember nem kísérel meg, úgyhogy egyetértek az előttem szólókkal, hogy sürgősen keress fel egy pszichológust. MINÉL HAMARABB! Nekem is voltak nehéz időszakok az életemben, de eszembe sem jutott a legdrágább kincset eldobni. Az életet. Kíváncsi lennék azokra a hatalmas negatív élményekre, amik miatt ilyet tennél. Ha pszihológussal, vagy pszichiáterrel megbeszélnéd ezeket a dolgokat, akkor utána hálás lennél, hogy rádöbbent, mekkora ostobaságok jártak eddig az eszedben.

Egyébként mennyire szereted te a szüleidet, a családodat, hogy ilyet meg mernél tenni? Ezen gondolkozz el...

Mert ha szereted őket, valamit is számítank, akkor sürgősen elfeljeted ezt az öngyilkososdit.

2010. szept. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!