Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 4fős család 3 szobás lakásban,...

4fős család 3 szobás lakásban, kinek kellene a nappaliban lennie?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves húgom, én 20 éves vagyok, anyunkkal élünk és most tervezi ideköltöztetni a paliját, olyan december körül lesz esedékes.

Kicsi a lakásunk ez tény, a nappalink az egyben az ebédlő is, de ha itt a pali, akkor én pl csak akkor szoktam oda bemenni, ha vasárnap ebédelünk. Ha a pali itt van és mondjuk reggelizek, de a többiek már ettek, akkor a szobámba szoktam menni. Tehát nincs az, hogy odamenjek és zavarom őket.

A húgom az nyilván többet bemászkál hozzájuk, hisz még kisgyerek. Ma is reggel felkelt, az az első, hogy megy, befekszik anya mellé és mesét néznek, ez velem is így volt amikor kicsi voltam. És ha lenne plusz egy szobánk, a húgom akkor is bemenne oda is. Van az ő szobájában is tv, de itt az a lényeg, hogy ne legyen egyedül reggel/napközben.

De szerintem a palinak nem is ezzel van baja. Anyumtól 10 évvel idősebb, és ha átjönnek vendégek, akkor nyílván a nappaliban szoktunk lenni, (más ha nekem jönnek át a barátaim, mert akkor a szobámban vagyunk!) és a pasi meg nem valami szociális és inkább elvonulna és lefeküdne tvzni, de mivel a nappaliban alszanak, ez furán jön ki.

Most kitalálták, hogy a húgomat átrakják a nappaliba és ők lesznek a húgom szobájában. Szerintem ez borzalmas ötlet. 6 éve lakunk itt, a húgomnak azóta az a birodalma és szerintem neki sokkal jobban kell a külön szoba, mint anyáméknak. Mert ha vendégek vannak, akkor azok anyámék vendégei. Plusz a nappaliból nyílik az erkély, amit szintén csak anyámék használnak cigizésre. Reggelente amikor még a húgom alszik vagy este amikor már alszik, de ők még cigiznének akkor átcaptatnak majd a kislányon? Mert azt nagyon kétlem hogy lemennének a háztömb elé.. ennek a szobànak is van ajtaja, be is lehet zárni. Vagy reggel, mert ők mindig korábban felkelnek hétköznap is kávézni, bemennek majd a húgomhoz? Vagy ha anyumnak átjön egy barátnője a gyerekeivel, akkor mindenki a nappaliban? A gyerekeknek kell egy hely hogy elvonuljanak játszani.

Egyáltalán nem is értettem, hogy anyum hogy tudott ezzel előállni, de mondtam neki, hogy ez így tuti nem lesz jó, mert semmi privát tere nem lesz a kislánynak.

Ma nem voltak itthon és kiülltem tanulni a nappaliba az asztalhoz. Haza jöttek, beszéltünk pár szót, én már szedtem is össze a cuccaimat, de hallottam, hogy a faszi kérdezi anyumtól a konyhában, hogy mikor fognak szobát cserélni a húgommal? Anyum mondta erre hogy nem fognak, mert nem lesz semmi magán tere (és azért ő pont abba a korban van, hogy most már kell neki). Erre a csávó tök értetlenül, hogy hát ezt megint ki mondta neki? Anyum erre annyit mondott, hogy ő mondja ezt, nem mondta el hogy én mondtam, de mostmàr nagyon sajnálom, hogy nem nyitottam ki a számat🤦🏻‍♀️ Csak lesokkolt, ahogy rájöttem, hogy anyum megint a faszi hatására alakítgatja a dolgokat.


Én nem szólok semmit, ha nem hozzák újra szóba előttem a témát, de azért mielőtt összevesznék ezen velük - szerintetek kinek kéne a nappaliban maradnia?


Ahogy én belegondolok, minden más varriáció logikátlan lenne. Egyedül ez a jelenlegi helyzet a legjobb felállás, és ez egyedül a faszinak kényelmetlen, ha egy hónapban egyszer vannak pár órára vendégeink o.O

Az, hogy a húgom velem legyen, az azért nem jó, mert ha nekem jönnek barátaim, vagy neki akkor senkinek sincs privát tere. Plusz ha én kesőn jövök haza, mondjuk hét közben, akkor felébredne, pedig másnap suli. Ez a felállás nagyon sok bonyodalommal járna.


Tudom, hogy van itt pár ember, aki szeret kötekedni, nekik előre megválaszolnám, hogy tanulok még és hétvégente dolgozni is szoktam. Amivel tudok besegítek a háztartásba és a házi munkába is - de egyébként ezekből nálunk nincs vita, de most ezen, hogy a húgom legyen a nappaliban nagyon felhúztam magam


2021. okt. 24. 21:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
9%

Hat en a helyedben a felnőtté válás rögös útjan felajánlanam, es anyummal megbeszelnem, hogy költözzenek be az én szobamba úgy 6hónapra. Aztán szeretned visszakapni, ha nem valna be a felallas.

Leirom miert: ha te mar 20 vagy, akkor lassan ideje ugyis elmenni otthonrol. Ezzel a nappaliba koltozessel es onfelaldozasoddal inhyen probara teheted a turokepessegedet. Mert bizony ha alberletbe mesz egyszer vagy valakikkel kpzos lakasba koltpznel vagy kollegiumba, munkasszalloba, diakhotelbe stb. akkor pont ilyen elmenyekben lehetne reszed, mint a rajtad keresztulmaszkalas, egyeztetes mikor jonnek a barazok es hova tudsz veluk elvonulni vagy nem zavarnak e valakit blablabla. De legalabb nem bukod be a kauciot max a szobadat 6 honapra😁

Masik ok: anyad igy nyugisabban ellehetne apasijaval es hamar kiderulne hosszu tavon megmarad-e neki. Igy biztos nem a nemi elet hianya vagy zavara lenne a szakitasuk oka, es anyad nem okolhatna teged vagy a hugodat. Masreszt ha bejon a pasi 6 honap utan is az agyban az anyadnak, meg amugy is, akkor meg nyilvan evekre is szolhat a kapcsolatuk es te addigra mar a sajat utadat jarhatod. Anyadnak meg nem egyedul kellene megoregednie meg az se normalis, hogy o felnottkent nem tarthat igenyt semmi intim es privat szferara. Te tudod milyen egy amerikai konyhas nappaliban szexelni mikozben a parod gyerekei barmikor barhonnan elobbukkanhatnak. Probald ki, hogy a nappaliban nekiallsz onkielegiteni (aztan jon ki a hugod egy pihar vizert, utana anyad a mosdoba, vegul netan a pasi kiugrik az erkelyre cigizni...es azert hat anyadnak mar kevesebbideje van hatra a jo szexre mint neked.


Egyebkent meg nem.tjdom de ha megoldhato, hohy a nappaliban az alvohely legalabb ejszakara levalaszthato lehyen spanyolfallal, vagy paravannal, fugginnyel, akkor azert jobban el lehetne lenni.


Ha te fwlajanlanad cserere a szobad, akkor viszont ragaszkodj heti egy naphoz, hogy olyankor a tied ejszakara, baratokat fogadni is. Pl. pentekenkent tarts.bandazast vagy szombatonkent es olyankor ti vonulhassatok be oda.

ezt joindulattal irtam otletkent, nehigy valaki nekem essen.

en 18 eveyen mar nem laktam otthon, de a 3 agyas alboszobaban szepen beosztottuk ki mikor szexel mi a jel, hogy nem zavarjuk egymast persze sok sok alkalmazkodas kellett.

2021. okt. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
94%

Eskü úgy olvastam végig, hogy azt hittem, fiú vagy xd


Amúgy én is veled értek egyet, nehogy már szerencsétlen kislányt rakják ki a szobájából valami idegen miatt.

2021. okt. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Zöldre értékeltelek a segítőkészséged és a normális stílusod végett, de az ötleted nem tetszik. A szavazásban csináltam egy ilyen pontot, de eddig nagyon bele se gondoltam, hogy milyen is lenne nekem a nappaliban és nagyon nem tetszik. Szerintem inkább elköltöznék, mint hogy ebbe belemenjek.

Azért ne már rajtam keresztül járkáljanak az erkélyre, meg jöjjenek be hozzám kajálni. Mert én nem megyek be, ha nem családi kajálás van, de ők bejönnének. Meg azért az sem ugyan az, hogy anyum vendégei miatt pl nem tudok valamit csinálni (akár pihenni, a barátaimmal lenni vagy tanulni) vagy hogy anyum pasija nem tud tvzni anyum, vagyis a párja, barátaitól.

Én meg aztán az ő szexuális életüket egyáltalán nem zavarom, de ha külön szobájuk lenne, a húgom ugyan annyira átjárkálna, tehát nem lennének előrébb.

Ugyan azok az okok, amiket leírtam, hogy a húgomnak nem lenne privát szférája, mert mindenért bejárkálnának a nappaliba, az ugyan úgy ebben a helyzetben is érvényes. Plusz az én szobámba nem lehet tvt felszerelni a kialakítás és a helyhiány miatt, szóval még azért is folyton ott lennének, hogy tvzenek.. de jobban belegondolva, pont ezen ok miatt nem is mennének az én szobámba sztem szívesen, mert ak h tvznek.. persze mas lenne ha lenne egy normalis nappalink mert ak napkozbe ott tudnanak tvzni es ak a haloba kibirnak a tv hianyat. Szoval visszakanyarodtam oda, h az a legjobb ha lelepek

2021. okt. 24. 23:23
 14/19 A kérdező kommentje:
#12, de miért?🤣 még használtam is egy emodzsit, ahol a csaj fogja a fejét🤷🏻‍♀️🤣
2021. okt. 24. 23:25
 15/19 anonim ***** válasza:
6%

Igaziból próbáltam kitalálni valami jobb megoldást, te mész a nappaliba, a húgod megy, összeköltöztök a tesóddal egy szobába, de nem tűnt jó megoldásnak egyik sem.


Tényleg neked kellene lassan kirepülnöd vagy nagyobb lakásba költözni. Őszintén azt is megértem, hogy a pasi nem akarja, hogy a csaja barátnőit kelljen folyton szórakoztatnia.


A két szóbajöhető megoldás tényleg az (nem ismerve a lakás elrendezését), hogyha elég nagy a szobád, akkor hozzád költözik a tesód vagy ők maradnak ott, ahol vannak.


Az első amúgy nem játszik, ha tanulsz vagy sokat hívsz át barátokat, akikkel ezután csak a nappaliban tudnál lenni.

2021. okt. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%

Az nem megoldás, hogy amikor anyád vendégeket hív, akkor a faszi visszamegy a saját lakásába dögleni? Gondolom, eddig is lakott valahol vendégség meg nem mindenhol van.

Húgoddal kell megértetni, hogy mostantól nem mászkál be a nappaliba, amikor anyátok dug, egyébként mindketten tartsátok meg a szobátokat.

2021. okt. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha odaköltözik a pasi, tehát nem lesz szüksége az albérletre és ti is albérletben vagytok, akkor elköltözhetnétek valahova, ahol kényelmesen elfértek. Esetleg segíthetsz nekik a keresésben, ha találsz egy olyat, ahol kényelmesen tudnak cigizni meg tévézni meg kettesben lenni meg barátnőzni, akkor talán meggondolnák. Két albérlet árából kijön egy sokkal nagyobb új, amiben mondjuk a szobák is nagyobbak, mindenkinek jut szoba, meg mondjuk van két fürdőszoba is.
2021. okt. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
85%

Már nem azért de a pali azért raknà ki a kislányt a szobàjából, hogy ő nyugiban dögölhessen a tévé előtt miközben vendégek vannak? (Gondolom ez heti max kettő alkalom vagy kevesebb)

Szerintem maradjon mindenki a helyén, a hapsi meg így ötven körül tanuljon meg jópofizni egy-másfél óràt és szakadjon el a tévétől. Nem annyira nehéz dolog az. Vagy ha ennyire antiszoc, ne költözzön oda, vagy menjetek nagyobb lakásba, ahol egy félszobában bambulhatja a tévét egész nap.

2021. okt. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
95%
Mivel azt írod, hogy albérlet és mindnyájan együtt akartok lakni(?), mi lenne, ha keresnétek egy másik, 4 szobás albérletet?
2021. okt. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!