Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 4fős család 3 szobás lakásban,...

4fős család 3 szobás lakásban, kinek kellene a nappaliban lennie?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves húgom, én 20 éves vagyok, anyunkkal élünk és most tervezi ideköltöztetni a paliját, olyan december körül lesz esedékes.

Kicsi a lakásunk ez tény, a nappalink az egyben az ebédlő is, de ha itt a pali, akkor én pl csak akkor szoktam oda bemenni, ha vasárnap ebédelünk. Ha a pali itt van és mondjuk reggelizek, de a többiek már ettek, akkor a szobámba szoktam menni. Tehát nincs az, hogy odamenjek és zavarom őket.

A húgom az nyilván többet bemászkál hozzájuk, hisz még kisgyerek. Ma is reggel felkelt, az az első, hogy megy, befekszik anya mellé és mesét néznek, ez velem is így volt amikor kicsi voltam. És ha lenne plusz egy szobánk, a húgom akkor is bemenne oda is. Van az ő szobájában is tv, de itt az a lényeg, hogy ne legyen egyedül reggel/napközben.

De szerintem a palinak nem is ezzel van baja. Anyumtól 10 évvel idősebb, és ha átjönnek vendégek, akkor nyílván a nappaliban szoktunk lenni, (más ha nekem jönnek át a barátaim, mert akkor a szobámban vagyunk!) és a pasi meg nem valami szociális és inkább elvonulna és lefeküdne tvzni, de mivel a nappaliban alszanak, ez furán jön ki.

Most kitalálták, hogy a húgomat átrakják a nappaliba és ők lesznek a húgom szobájában. Szerintem ez borzalmas ötlet. 6 éve lakunk itt, a húgomnak azóta az a birodalma és szerintem neki sokkal jobban kell a külön szoba, mint anyáméknak. Mert ha vendégek vannak, akkor azok anyámék vendégei. Plusz a nappaliból nyílik az erkély, amit szintén csak anyámék használnak cigizésre. Reggelente amikor még a húgom alszik vagy este amikor már alszik, de ők még cigiznének akkor átcaptatnak majd a kislányon? Mert azt nagyon kétlem hogy lemennének a háztömb elé.. ennek a szobànak is van ajtaja, be is lehet zárni. Vagy reggel, mert ők mindig korábban felkelnek hétköznap is kávézni, bemennek majd a húgomhoz? Vagy ha anyumnak átjön egy barátnője a gyerekeivel, akkor mindenki a nappaliban? A gyerekeknek kell egy hely hogy elvonuljanak játszani.

Egyáltalán nem is értettem, hogy anyum hogy tudott ezzel előállni, de mondtam neki, hogy ez így tuti nem lesz jó, mert semmi privát tere nem lesz a kislánynak.

Ma nem voltak itthon és kiülltem tanulni a nappaliba az asztalhoz. Haza jöttek, beszéltünk pár szót, én már szedtem is össze a cuccaimat, de hallottam, hogy a faszi kérdezi anyumtól a konyhában, hogy mikor fognak szobát cserélni a húgommal? Anyum mondta erre hogy nem fognak, mert nem lesz semmi magán tere (és azért ő pont abba a korban van, hogy most már kell neki). Erre a csávó tök értetlenül, hogy hát ezt megint ki mondta neki? Anyum erre annyit mondott, hogy ő mondja ezt, nem mondta el hogy én mondtam, de mostmàr nagyon sajnálom, hogy nem nyitottam ki a számat🤦🏻‍♀️ Csak lesokkolt, ahogy rájöttem, hogy anyum megint a faszi hatására alakítgatja a dolgokat.


Én nem szólok semmit, ha nem hozzák újra szóba előttem a témát, de azért mielőtt összevesznék ezen velük - szerintetek kinek kéne a nappaliban maradnia?


Ahogy én belegondolok, minden más varriáció logikátlan lenne. Egyedül ez a jelenlegi helyzet a legjobb felállás, és ez egyedül a faszinak kényelmetlen, ha egy hónapban egyszer vannak pár órára vendégeink o.O

Az, hogy a húgom velem legyen, az azért nem jó, mert ha nekem jönnek barátaim, vagy neki akkor senkinek sincs privát tere. Plusz ha én kesőn jövök haza, mondjuk hét közben, akkor felébredne, pedig másnap suli. Ez a felállás nagyon sok bonyodalommal járna.


Tudom, hogy van itt pár ember, aki szeret kötekedni, nekik előre megválaszolnám, hogy tanulok még és hétvégente dolgozni is szoktam. Amivel tudok besegítek a háztartásba és a házi munkába is - de egyébként ezekből nálunk nincs vita, de most ezen, hogy a húgom legyen a nappaliban nagyon felhúztam magam


2021. okt. 24. 21:48
A kérdező szavazást indított:
Maradjanak anyudék a nappaliban
A húgod legyen a nappaliban
Te legyél a nappaliban
A húgod legyen veled
Húzz el otthonról és mindenkinek kevesebb gondja lesz
84 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Nappaliban foylamatosan, az azért elég meredek.
2021. okt. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Anyád szégyellje magát. Én a helyében KIZÁRT, hogy hozzám költöztetnék egy IDEGEN-t. Mert nektek az a faszi idegen.

Ha annyira komoly lenne a kapcsolat, akkor csakis olyan házban jöhetne szóba az együttélés, ahol mindenkinek van saját hálószobája.

2021. okt. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha a faszinak nem tetszik valami, akkor maradjon ott, ahol eddig is lakott. Örüljön, hogy a nappaliban egyáltalán aludhat. Neki saját háza van egyébként? Adja el, meg ti is és akkor lehet venni szépen egy nagyobbat, ahol mindenkinek lesz saját szobája. Szerintem..
2021. okt. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem így a leírásod alapján az a férfi parancsolgatni akarna majd anyudnak. Nem a ti érdekeiteket nézi.

Ha eldurvul a helyzet anyud remélhetőleg elküldi. Hisz tudta a férfi hogy mire számítson mármint lakásügyileg hogy nincs sok szobátok.Ne ő szabja meg ki hol legyen mert a ti dolgotok.

2021. okt. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Neki szerintem olyan személy kell aki főz most takarít ő meg fekszik egész nap.. emiatt is akar külön szobát hogy ne legyen szem előtt.
2021. okt. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%
Ez nagyon egyszerű, anyádék alakítsák át a nappalit maguknak ahogy akarják, a gyerek meg maradjon a helyén. Nálunk pontosan ugyanez volt a felállás, öcsémnek és nekem volt a 2 kis szoba, anyuéké pedig a nagy szoba ami eredetileg nappali lett volna. Később amikor elköltöztem a szobám lett a hálószobájuk, a nappali meg nappali lett. De szerintem rengeteg család él így és evidensnek tartom ezt a megoldást.
2021. okt. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
15%
Csak nem a Martin?
2021. okt. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%
Martin,te vagy az?
2021. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ez a kapcsolat (még) nem érett meg az összeköltözésre. Nem is értem, hogy a pasi úgy tekint a nője gyerekeire, mint valami bútorokra amit lehet ide-oda tologatni hogy neki kényelmesebb legyen a lakás? Milyen viszonyotok van a pasival? A húgodnak? Mert nem csak a nappalin kell majd osztozni innentől, hanem a fürdőszobán, konyhán, péztárcán is.
2021. okt. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértő hozzászólásokat!


#3, mi is albiban vagyunk és ő is


#7-8, mindenre számítottam, csak arra nem, hogy a Martinnak gondoltok🤣 egyébként lány vagyok, szóóval nem, nem a Martin vagyok😅 de már rég hallottam felőlük, valami újdonság az elmúlt fél évből?


#9, egyébként egész normális a faszi, kb fél éve vannak együtt anyummal. Eddig nem éreztette, hogy útban lennénk neki. De van 1-2 dolog ami nem tetszik, de senki se tökéletes végülis.

2021. okt. 24. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!