Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleimet zavarja, hogy 24...

Szüleimet zavarja, hogy 24 évesen hétvégén 10-11-ig alszom. Ez tényleg nem normális?

Figyelt kérdés

Párommal hétvégente a szüleinknél alszunk. Hétköznap én főállásban dolgozom, nappali egyetemre járok, szóval mindig van mit csinálni. Emellett persze, hétköznap szoktunk főzni, bevásárolni.

Tényleg ilyen nagy probléma ha 11ig az ágyban nyújtózkodunk?



2021. okt. 23. 10:20
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul a "főz, mos, takarít" szintén az önsajnáltatás irányba viszi el a dolgokat.


Még a főzésre azt mondom, hogy oké.


De a takarítás olyan, hogy normális ember lapból rendet tart és elpakol maga után.


Nekem alapból van mondjuk egy ilyen "stiklim", hogy nem hagyok ott helyet rendetlenül. Persze, megesik, hogy mégis. De még régen a kollégiumból is úgy mentem haza, hogy előtte nagyjából rendet vágtam. Albérletből is. Szülői házból is úgy mentem el, hogy utánam mindig rend volt. Még a munkahelyemen is úgy állok fel, hogy össze pakolok, elmosom a poharakat, helyére rakom a tollakat aztán megyek.


Jó nyilván, vannak igénytelen emberek is.


Albérletem tulaja simán beállított, sütött, főzött amikor nem voltam ott. 1-2 napra volt fent, pár órát töltött ott.


Utána azzal indult a dolog, hogy a tiszta mosogató szivacsot dobhattam ki, mert ott hagyta ótvar zsírosan, koszosan. A budit takaríthattam le mert simán lehugyozta és ott sárgult rajta a húgy. A szelektív szemetesembe bele borította a mindenféle szószos kajáját meg rádobott mindent is, aztán moshattam ki utána a kukát.


Na az ilyennek sajnálom a szüleit.


A mosás meg olyan, hogy bedobja az ember a gépbe és kész.


Aztán persze, itt is van többféle ember. Én ha tehettem sosem hordtam haza ruhát, mert minek cipeljem feleslegesen. Míg volt ismerősöm aki évekig hordta hetente a ruháit haza kimosatni. Nyilván az már túlzás.

2021. okt. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 LuckyLevi ***** válasza:
40%

Ez nem onsajaltatas, mert ok nem mondtak meg egyelore. Aztan lehet idekommentelnek a szulok. Egyelore csak En sajnalom a szuloket. Persze mindenre lehet mondani, hogy ez csak ket perc, ez csak harom perc. A mosast az agynemure torolkozore ertettem amugy, meg azt kis is kell teregetni es addig sem a laza hetvegi rutinod csinalod. A takaritas is mas, ha jon vendeg, mert, akkor meg alaposabban takarit az ember, meg tobb ember, tobb kosz. Tobb mosatlan edeny, tobb rantotthus.


Nem tudom pontosan mi a szitu a kerdezonel, csak azt mondom, hogy van az a szint, ami mar valakinek sok. Mindenkinek mas, es, ha a szulonek sok, az teljesen elfogadhato. Mert mint irtam neki is van elete, es nem gyereke cseledjekent akar elni. De van az a szulo, akinek ez a mindene es a gyereknek ez igy jo, akkor az szuper. Van, aki nem is varja es nem is kapja ezt a gondoskodast, az is teljesen jo. A gond ott van mikor a gyerek varja a kenyeztetest, de aszulonek ez terhes. Es ezt nem neked kell megitelned, hogy mi mennyi energia a szulonek. Hogy mi az a kis mosas, meg az a kis takaritas. Lehet neked az semmi, masnak meg mar az is zavaro, hogy nem logathatja a labat hetvegen, mert ott a gyerek a nyakan.


Csak probald meg elkepzelni, ha most lenne 24 eves gyereked, aki minden penteken jonne es befeszkelne magat nalad es foznel, mosnal, takaritanal. Mindezt 18 eves kora ota, minden hetvegen.

2021. okt. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
73%

"3 napos trakta, plusz, ha alvas is van, akkor agynemu mosas, furdohasznalat..."


Ha ez a nyűgje a szülőnek, akkor mondja ezt. Mert ez a része érthető lenne.


De attól, hogy felveri a gyereket, hogy menjen ki "mert csak", attól nem változik semmi.


Ha nekem lenne gyerekem, megmondanám, hogy ott a hűtő, mosógép, szolgálja ki magát én meg csinálnám a dolgomat tovább.


Nem ítélem meg kinek mi mennyi energia, de ettől még túltolni sem kell a szekeret.


És azért na... a kérdező annyit írt eddig, hogy 10-11-ig alszanak, ebből lett az hogy ő egy élősködő naplopó aki a szülei nyakán lóg.

2021. okt. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 LuckyLevi ***** válasza:
100%

Jah nyilvan eltuloztam a mondandom, de jeleztem is egy ponton, hogy koltoi volt a tulzas. En azert tuloztam, mert ugy gondoltam igy konnyebb erzekeltetni az emberekkel, hogy kell hogy legyen egy hatar. Es, ha ezt elfogadjak, akkor mar tudunk arrol vitatkozni, hogy hol a hatar.

De nyilvan nem tudom a reszleteket, hogy a kerdezo mit csinal, mit nem csinal. Kovetkeztetni megprobalhatok, ahogy tettem is. Nem valoszinu, hogy haromfogasos menut rittyent az asztalra ebedre, ha 11-kor kaszalodik ki az agybol.


Persze az egyenes megoldas a jo. De, ha az a szitu, hogy a szulo mar sokallja, hogy a gyerek nem csinal semmit, csereben fozhet ra, akkor el tudom kepzelni, hogy inkabb martirkodik es kozben piszkalodik, mint hogy rasussek a rossz anya belyeget.


Ha viszont a tenyallitasokbol indulunk ki es nem kovetkeztetunk. Hadd aludjon az a gyerek, ha neki ez jol esik. A szulo meg ne csesztesse!

2021. okt. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
87%
Miert nem ebredes utan mentek a szulokhoz? Aludni otthon is tudtok.
2021. okt. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
77%
Valamikor pihenni is kell. Főállás és nappali egyetem mellett biztosan nagyon fáradtak vagytok. Jól teszitek, hogy pihentek legalább hétvégén. A szülők nyilván nem fogják fel, mennyire le vagytok terhelve, gondolom , azért, mert sohasem jártak egyetemre munka mellett.
2021. okt. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!