Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dühös vagyok, már nem bírom...

Dühös vagyok, már nem bírom elviselni, velem van a baj?

Figyelt kérdés

Sógorom már 1 hónapja nálunk lakik. Én úgy tudom, bár nem mondta, hogy nincs sok pénze, amivel nincs is baj, de legalább elvárnám, hogy 1 héten 1x magától felporszívózzon. Ez túl nagy kérés? Látja, hogy cipelek valamit és nem segít, (kismama vagyok) állandóan a telefonját nyomkodja, egy hülye játékot játszik és még enni is úgy eszik, hogy ezt nyomkodja. Teljesen ki vagyok már tőle. Van, hogy evés után nekem kell elpakolni utána, van, hogy a felét elpakolja (ami hűtőbe való)Páromnak sem segít, ő azt mondja, hogy miért szóljon neki, ha magától nem veszi észre, hogy segítségre van szüksége (pl múltkor a kéményt javította és fel-le kellett szálljon a létráról, dolgokat leadni, én segítettem amikor tudtam, bár főztem és takarítottam, de a nehéz dolgokat nem tudtam levenni tőle)

Ha összetakarítok bejön a házba és hiába van neki kirakva papucs nem veszi át, hanem akár sáros cipővel is képes végigmenni a házon, ami engem nagyon dühít. Plusz észrevettem 2x, hogy benn cigizhetett a szobába, amit persze ő letagadott. Vettünk kb 2 hete egy új plüss puffot és valamelyik nap mikor esett az eső a sáros lábát rátette, persze nem láttam, csak hogy már sáros az új plüs oldala....

Olyan, mintha anyósom duruzsolna a fülébe. Egyik hétvégén hazament anyósomékhoz, anyósom mondta a férjemnek, hogy az öccsének fáj a háta. Mit dolgoztattunk vele?! Mondta a férjem, hogy semmit, egy pohár víztől többet nem emelt meg. Most ismét hazament 3 napra és anyósom megint hívott minket, hogy a kisfia nálunk fázott meg.... Azt érzem, hogy nem tisztel és tojik mindenre. Ha szólok valamiért meg van sértődve utána és én vagyok a szar. Túl nagy dolgot várok el?


2021. okt. 19. 09:08
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mellesleg a kérdező háza. Igazából meg sem kell indokolnia, hogy miért rakja ki sógort. Akkor is mondhatná, hogy mostmár szevasz, ha normális lenne.
2021. okt. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
98%

Felesleges felvenni, meg a mamának bizonyítgatni, hogy mi történt. Az anyja nevelése, pontosan tudja, hogy meg sem mozdul otthon, és ő gondoskodik róla, így lett nevelve.

Elég megmondani neki, hogy itt ezek a szabályok, be kell tartani! Egy 5 éves gyerek is rég megtanulta volna ennyi idő alatt, hogy az ajtóban vegye le a cipőjét, és csak papucsban jöhet be.

2021. okt. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
92%
Az emberek ugy latom sose fogjak megerteni, h aki hagyja magat kihasználni, az ki is lesz használva..
2021. okt. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
95%

Úristen, ne haragudj, de hatalmas balek vagy te és a férjed is.


Már most rakd ki, ultimátum nélkül. Ugyanis tudod, mi lesz, ha megszülsz? Hazamész majd a kupiba, abban biztos lehetsz. Éjszaka is majd vergődni fog, hogy ő nem tud aludni a picitől.


És el ne hidd neki, semmiféle orvoshoz nem jár. Kérd csak el az ambuláns lapot, hidd el, valami kifogással nem fog adni semmit.

2021. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 kovpet ***** válasza:
100%

"Ha szólok valamiért meg van sértődve utána és én vagyok a szar."


Ha megsértődik, az az ő dolga, mehet akárhova duzzogni.

Nem vagy szar, maximum azt mondanák rólad, de ez nem tény, csak vélemény.


Más kérdés, hogy én nem is engedtem volna hozzám költözni, de ha már ez van, akkor: "Bélám, a szabályok mától a következők: ha összemocskolsz valamit, letakarítod. Ha bent dohányzol, vagy csak a gyanúja is felmerül, úgy bszlak ki, hogy kondenzcsíkot fogsz magad után húzni. Ha nem tetszenek a szabályok, akkor kívül tágasabb. Továbbá, mivel te is itt laksz, így leszel szíves kivenni a részed mind a munkából mind a költségekből, melyek ennyi és ennyi forintot tesznek ki. Mindjárt elseje, akkor perkálhatod is az első adagot."

2021. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
92%
De a férjed miért ekkora nyomi? Kit érdekel, hogy anyuka megkért, ha a tesóm ilyen, akkor kipenderítem.
2021. okt. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom mert ugymond " sakkban van tartva " vagy simán nem mer semmit cisnalni.
2021. okt. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
98%

Anyóssal ne foglalkozz.

Amikor nekem először tett lekezelő megjegyzést, azért nem tettem helyre, mert gondoltam abból konfliktus lesz. Jobbnak láttam ha a párom mondja, mert az oldja meg igazán, nem hiszem, hogy tőlem elfogadta volna. Párom nem rendezte, és konfliktus is lett belőle. Utána azért nem szóltam oda, mert ígyis mocskolt a rokonok előtt, akikkel jóban voltam, nem akartam, hogy akik magamért megkedveltek, ne kedveljenek ha felnagyítva fesztiválozik rajta. Elérte, hogy nem hogy ne kedveljenek, senki nem hív minket semmilyen családi programra.

Szóval igazából amik a legjobban visszatartottak, azok megtörténtek.

Ezt azért írtam le, hogy megkérdezzem mitől félsz? Anyós rosszat mond rólad, akkor is ha nincs alapja. Félsz, hogy mások elhiszik? Akik fogékonyak voltak rá, azok már rég elhitték neki. Hol árthat még neked? Miben? Tojd le nyugodtan, főleg, hogy tudod, minden gyereke párjával undok.

Én úgy dolgoztam magamban rajta, hogy ne húzzam fel magam az egekig a beszólásaitól, hogy elgondolkoztam mit mondnék neki, ha felhivnám. Eleinte ilyen nyakába zúdítós maszlag volt, mára már letisztultabban tudnám mondani neki a magamét, ha arra kerülne a sor. Írj neki levelet. Ne küldd el, de írd úgy, mintha elakarnád. Segít, hogy ne legyél ennyire befeszülve tőle, és hogy helyre rakd magadban a dolgokat.

2021. okt. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
77%
Nem lenne jobb a sógorra költött pénzt a gyerekre eltenni? Ennyire tele vagytok, hogy jut rá?
2021. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 A kérdező kommentje:
Tegnap szépen megkértem, hogy mivel most takarítottam a cipőt vegye le. Aztán ez 1 bejövetelnél (amikor szóltam ment is) aztán a következő házba lépésnél nem, és nagy leszakadt földdarabok voltak végig a nappaliban amerre ment. Aztán beszéltem férjemmel. Délután megkértük, hogy segítsen a kertben (1 órával később jött le, gondolhatjátok mennyi kedve volt bármit is csinálni) aztán végülis nem tudom mit mondott neki a férjem, de ma végre lelépett :)))
2021. okt. 20. 13:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!