Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dühös vagyok, már nem bírom...

Dühös vagyok, már nem bírom elviselni, velem van a baj?

Figyelt kérdés

Sógorom már 1 hónapja nálunk lakik. Én úgy tudom, bár nem mondta, hogy nincs sok pénze, amivel nincs is baj, de legalább elvárnám, hogy 1 héten 1x magától felporszívózzon. Ez túl nagy kérés? Látja, hogy cipelek valamit és nem segít, (kismama vagyok) állandóan a telefonját nyomkodja, egy hülye játékot játszik és még enni is úgy eszik, hogy ezt nyomkodja. Teljesen ki vagyok már tőle. Van, hogy evés után nekem kell elpakolni utána, van, hogy a felét elpakolja (ami hűtőbe való)Páromnak sem segít, ő azt mondja, hogy miért szóljon neki, ha magától nem veszi észre, hogy segítségre van szüksége (pl múltkor a kéményt javította és fel-le kellett szálljon a létráról, dolgokat leadni, én segítettem amikor tudtam, bár főztem és takarítottam, de a nehéz dolgokat nem tudtam levenni tőle)

Ha összetakarítok bejön a házba és hiába van neki kirakva papucs nem veszi át, hanem akár sáros cipővel is képes végigmenni a házon, ami engem nagyon dühít. Plusz észrevettem 2x, hogy benn cigizhetett a szobába, amit persze ő letagadott. Vettünk kb 2 hete egy új plüss puffot és valamelyik nap mikor esett az eső a sáros lábát rátette, persze nem láttam, csak hogy már sáros az új plüs oldala....

Olyan, mintha anyósom duruzsolna a fülébe. Egyik hétvégén hazament anyósomékhoz, anyósom mondta a férjemnek, hogy az öccsének fáj a háta. Mit dolgoztattunk vele?! Mondta a férjem, hogy semmit, egy pohár víztől többet nem emelt meg. Most ismét hazament 3 napra és anyósom megint hívott minket, hogy a kisfia nálunk fázott meg.... Azt érzem, hogy nem tisztel és tojik mindenre. Ha szólok valamiért meg van sértődve utána és én vagyok a szar. Túl nagy dolgot várok el?


2021. okt. 19. 09:08
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozik legalább?
2021. okt. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a pároddal mindketten hibásak vagytok. Először is a te házad, a te szabályaid, eleve meg kellett volna beszélni, hogy mit vártok tőle el. Nem vendég 3 napra, ráadásul családtag, igenis szólni lehet és kell is neki, hogy ne játssza az előkelő idegent. A párod hozzáállása, hogy nem szólok, ha nem veszi észre magát, te meg puffogsz, hogy nem figyel a környezetére sem, az nem hoz megoldást. Este üljetek lea pároddal, nem neked kell rosszfejnek lenni, rendezze le a testvérét ő.
2021. okt. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
84%
Szóval a párod sem segít? Az szép, az egész famíliában ilyenek a hapsik?
2021. okt. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
93%
#23 gondolom anyuci elkényeztette őket, beléjük nevelte, hogy minden az asszony dolga.
2021. okt. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%
"Mostantól itt ezek és ezek a szabályok vannak, légy szíves alkalmazkodni, vagy ne lakj itt" - ilyet vagy hasonlót kellene mondani.
2021. okt. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
82%
A kérdező fél ettől a pasitól.
2021. okt. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%

Anyósnak meg mondjátok meg, hogy pátyolgassa otthon, ne csak "pár napra" menjen haza hanem ott is maradhat, ott majd "biztos nem fázik meg" és ott "nem kell alkalmazkodnia", a nevelésnek abban nagy szerepe van, ha valaki mindent megenged magának és nem gondolja, hogy bármit kellene tennie.

Ismerek én is olyan mentalitású embereket, akik más nyakára telepedve úgy vannak vele, hogy a világ azért van, hogy őket szolgálja.

2021. okt. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
93%
5-ös: elvileg teljesen mindegy, kié a ház (kivéve, ha a sógoré lenne, ami ugye kizárt a kérdés alapján!), ha akárkihez beköltözik valaki, akkor alkalamazkodni kell az ottaniakhoz és nem iylen bunkó módon viselkedni!
2021. okt. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
15%

23-as: láthatólag nem megy a szövegértelmezés!

Nem a kérdezö párja az, aki nem segít, hanem neki nem segít a testvére!

2021. okt. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
18%
Már hogy lenne mindegy. Ha két fiúé a ház, akkor nem lehet kirakni, így viszont simán.
2021. okt. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!