Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dühös vagyok, már nem bírom...

Dühös vagyok, már nem bírom elviselni, velem van a baj?

Figyelt kérdés

Sógorom már 1 hónapja nálunk lakik. Én úgy tudom, bár nem mondta, hogy nincs sok pénze, amivel nincs is baj, de legalább elvárnám, hogy 1 héten 1x magától felporszívózzon. Ez túl nagy kérés? Látja, hogy cipelek valamit és nem segít, (kismama vagyok) állandóan a telefonját nyomkodja, egy hülye játékot játszik és még enni is úgy eszik, hogy ezt nyomkodja. Teljesen ki vagyok már tőle. Van, hogy evés után nekem kell elpakolni utána, van, hogy a felét elpakolja (ami hűtőbe való)Páromnak sem segít, ő azt mondja, hogy miért szóljon neki, ha magától nem veszi észre, hogy segítségre van szüksége (pl múltkor a kéményt javította és fel-le kellett szálljon a létráról, dolgokat leadni, én segítettem amikor tudtam, bár főztem és takarítottam, de a nehéz dolgokat nem tudtam levenni tőle)

Ha összetakarítok bejön a házba és hiába van neki kirakva papucs nem veszi át, hanem akár sáros cipővel is képes végigmenni a házon, ami engem nagyon dühít. Plusz észrevettem 2x, hogy benn cigizhetett a szobába, amit persze ő letagadott. Vettünk kb 2 hete egy új plüss puffot és valamelyik nap mikor esett az eső a sáros lábát rátette, persze nem láttam, csak hogy már sáros az új plüs oldala....

Olyan, mintha anyósom duruzsolna a fülébe. Egyik hétvégén hazament anyósomékhoz, anyósom mondta a férjemnek, hogy az öccsének fáj a háta. Mit dolgoztattunk vele?! Mondta a férjem, hogy semmit, egy pohár víztől többet nem emelt meg. Most ismét hazament 3 napra és anyósom megint hívott minket, hogy a kisfia nálunk fázott meg.... Azt érzem, hogy nem tisztel és tojik mindenre. Ha szólok valamiért meg van sértődve utána és én vagyok a szar. Túl nagy dolgot várok el?


2021. okt. 19. 09:08
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
93%

"Sógorom már 1 hónapja nálunk lakik."


Ha szerinted ez bármilyen kontextben is jelentheti azt, hogy a sógor résztulajdonos, akkor igen komoly bajok vannak a szövegértési készségeddel!

2021. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
89%

Erre a herére nagy hatással lehetett az "élősködők" c. film.


Érdekes hogy a férjed szó nélkül nézi, hogy téged ugráltat a tesója és egy rossz szava sincs.


"Kertes ház" - hahaha jó kifogás. Anyáméktól évtizedekig hallgattam, hogy "ott a kert, nincs benne semmi" aztán 70 évesen rájöttek, hogy a kert helyett egymással meg a gyerekeikkel kellett volna többet foglalkozni.

2021. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%
Béreljen szobát a városban, vagy béreljen neki anyós (ügyülü-bügyülü), de neked nem kötelességed tűrni a tahóságát és a kihasználást semmilyen formában. Magad miatt sem, és a baba miatt sem. Ha panzióba megy, még a retket is eltakarítják utána naponta, és annyiszor kap új ágyneműt, ahányszor kéri. Titeket meg felejtsenek el.
2021. okt. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
2%
Neked nem megy a szövegértés :) Sehol nem írtam olyat, hogy van benne része :) Nem derült ki a szövegből, ezért kérdeztem rá :)
2021. okt. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel, hogy dokihoz jár? Az nem jelenti azt, hogy akkor lehet seggfej.
2021. okt. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem hazugság a kezelés, nincs megélhetése, azért kell eltartani, csak ezt tilos kimondani, azért találták ki ezt az orvosos hazugságot, hogy erkölcsi kötelességének érezze a testvére, hogy eltartja. Elkísérném kezelésre a helyedben legalább egyszer, és megnézném, ahogy bemegy az ajtón a doktorhoz. Ha nem engedi, hazugság az egész.
2021. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:

A párom rengeteget segít. A ház körül és a kertben már semmit sem enged, hogy csináljak, se hajolni, sem pedig emelni. Minden a nyakába szakadt.

Párom is látja milyen a testvére és ha elmegy pár napra haza szinte pezsgőt bont örömében, hogy végre miénk a ház.

Az egyik válaszolonak a tanácsát ma kipróbálom. Most takarítottam össze a házat és megkérem szépen, hogy vegye le a cipőjét, stb.

Ja és nem félek tőle csak nem akarok bunkó lenni. Mert ha elmondaná a családjának, biztos lehagyná azokat a részeket, hogy miért is szoltam be neki.

Nem, nem ad a közösbe egy fillért sem és nem is dolgozik. Szerintem teljesen beszippantotta ez a hülye játék. Mindenki látja a családjában, hogy baj van, de senki nem mer szólni neki. A férjem már akart szólni, de anyósom leoltotta, hogy ne szóljon bele az öccse dolgába, azt csinál amit akar.

Köszönöm a válaszokat. Muszáj volt már kiirnom magamból :(

2021. okt. 19. 12:27
 38/50 anonim ***** válasza:
96%
Na szóval a problémás, függő gyereket valaki el kell tartsa, és ti lettetek a balekok.
2021. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg egy felnőtt embert nem szépen kellene megkérni meg rávezetni arra, hogy legyen ennyi igénye. Pofátlanság amit művel, nehogy már még könyörögj neki komolyan. Én a magas c-n kezdeném. Ha már itt laksz ingyen és eltartunk, akkor lehet a házkörüli és a házimunkába becsatlakozni vagy hazamenni anyucihoz. Anyóskának meg szintén odamondanám, hogy akkor a trehány mihaszna fiadat vedd te magadhoz. Azért nem egy gyerekről vagy kamaszról beszélünk. Bár az ember már egy kamasztól is elvár bizonyos dolgokat, egy egyetemistától meg végkép, nem hogy egy olyan felnőttől, aki se nem tanul se nem dolgozik.
2021. okt. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
31%
Rejtett módon indítsd el szépen a felvevőt amikor megkéred.
2021. okt. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!