Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dühös vagyok, már nem bírom...

Dühös vagyok, már nem bírom elviselni, velem van a baj?

Figyelt kérdés

Sógorom már 1 hónapja nálunk lakik. Én úgy tudom, bár nem mondta, hogy nincs sok pénze, amivel nincs is baj, de legalább elvárnám, hogy 1 héten 1x magától felporszívózzon. Ez túl nagy kérés? Látja, hogy cipelek valamit és nem segít, (kismama vagyok) állandóan a telefonját nyomkodja, egy hülye játékot játszik és még enni is úgy eszik, hogy ezt nyomkodja. Teljesen ki vagyok már tőle. Van, hogy evés után nekem kell elpakolni utána, van, hogy a felét elpakolja (ami hűtőbe való)Páromnak sem segít, ő azt mondja, hogy miért szóljon neki, ha magától nem veszi észre, hogy segítségre van szüksége (pl múltkor a kéményt javította és fel-le kellett szálljon a létráról, dolgokat leadni, én segítettem amikor tudtam, bár főztem és takarítottam, de a nehéz dolgokat nem tudtam levenni tőle)

Ha összetakarítok bejön a házba és hiába van neki kirakva papucs nem veszi át, hanem akár sáros cipővel is képes végigmenni a házon, ami engem nagyon dühít. Plusz észrevettem 2x, hogy benn cigizhetett a szobába, amit persze ő letagadott. Vettünk kb 2 hete egy új plüss puffot és valamelyik nap mikor esett az eső a sáros lábát rátette, persze nem láttam, csak hogy már sáros az új plüs oldala....

Olyan, mintha anyósom duruzsolna a fülébe. Egyik hétvégén hazament anyósomékhoz, anyósom mondta a férjemnek, hogy az öccsének fáj a háta. Mit dolgoztattunk vele?! Mondta a férjem, hogy semmit, egy pohár víztől többet nem emelt meg. Most ismét hazament 3 napra és anyósom megint hívott minket, hogy a kisfia nálunk fázott meg.... Azt érzem, hogy nem tisztel és tojik mindenre. Ha szólok valamiért meg van sértődve utána és én vagyok a szar. Túl nagy dolgot várok el?


2021. okt. 19. 09:08
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig akkor is rászólnék. Költözzön szépen haza az anyjához, ha ennyire ráér, leszarnám, ha utána engem tartanának rossznak. Neked sem hiányzik, hogy még egy ember után takaríts kismamaként.
2021. okt. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
98%

Szóljatok neki egyszer, ezt mind mondjátok el, közösen!

Másodjára repülhet. Felnőtt férfi, oldja meg az életét.


Nem veled van a baj. Kismama vagy, nehogy már csicskáztasson téged.

Ha nekem oda kellene költöznöm valakihez anyagi okokból, éjjel-nappal azon dolgoznék, hogy mielőbb el tudjak menni és ne zavarjam mások intim szféráját... A minimum az lenne, hogy segítenék a házimunkában.

2021. okt. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
99%
És még a hátad mögött hazudozik anyósnak. Az ilyet úgy kiraknám. Költözzön haza anyucihoz. Vagy oldja meg az életét, mint mindenki más. Ha valaki befogadna engem, kb. fordítva lennék, mint a sógorod. Lesném mit tudok segíteni, megcsinálni, nem pedig játszani a kis királyt/királynőt.
2021. okt. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
99%
En ennyi szar utan nem engednem h ott lakjon tovabb, osszeferhetetlen lusta szerencsetlenseg.
2021. okt. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
49%
Lemaradt a történetből, hogy kié a ház, amiben laktok.
2021. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Nem hazudik anyósnak, csak a drága anyósom is csak a legjobbakat képes feltételezni rólam. De nemcsak engem nem szeret, a lánya férjét is utálja, sőt a gyerekei eddigi összes kapcsolatát. Mindenkivel baja van.

Viszont én is úgy gondolom, hogy ha már odaköltözök valakihez az a minimum, hogy megpróbálok segíteni mindenben. Érdekes, mert anyós ha mondja, hogy takarítson szó nélkül takarít. Én ha mondanám akkor én lennék a rossz..

Amúgy ebben az évben már 1x lakott nálunk 1,5 hónapig, de akkor többet segített. Néha elmosogatott, ilyesmi. Most meg mintha anyósom mondta volna neki, hogy nehogy már ő csináljon bármit is, mikor én itthon vagyok kismamaként. Múlt héten sikerült megfáznom sajnos és mikor a leginkább feküdnöm kellett volna, főznöm, mosnom és takarítanom kellett, plusz 4 napig nem volt elmosogatva, míg én egy nap éreztem magamban annyi kis erőt, hogy összeszedjem magam és megcsináljak mindent. Akkor kikeltem magamból, hogy nem igaz, hogy senki sem veszi észre rajtam kívül, hogy kosz van és hogy már nincs tiszta tányér, stb. Akkor egész nap utána hozzám se szólt.

2021. okt. 19. 09:25
 7/50 A kérdező kommentje:

Ez az én házam.

Nem közösen vett tulajdon.

2021. okt. 19. 09:26
 8/50 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti nem türném szó nélkül ezt a semmire kellő viselkedést. Nem számít kié a ház. Te vagy a házi asszony és igenis csapj az asztalra, hogy vagy össze szedi magát és normálisan viselkedik vagy takarodjon. Mivel terhes vagy a hormonok is játszanak ugyhogy nyugodtan engedj meg magadnak egy hisztit
2021. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már tényleg kezdtem azt hinni, hogy csak a hormonok tombolnak bennem és túlreagálom.

De tényleg már látni sem akarom olyan szinten elviselhetetlen számomra a jelenléte. :(

2021. okt. 19. 09:30
 10/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tiéd a ház akkor mi a kérdés?Tiplizzen onnan!Menjen haza a mamához,vagy vegyen ki albérletet.Ha a páromnak nem tetszik mehet ő is vele.Hihetetlen milyen pofátlan emberek vannak!
2021. okt. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!