Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dühös vagyok, már nem bírom...

Dühös vagyok, már nem bírom elviselni, velem van a baj?

Figyelt kérdés

Sógorom már 1 hónapja nálunk lakik. Én úgy tudom, bár nem mondta, hogy nincs sok pénze, amivel nincs is baj, de legalább elvárnám, hogy 1 héten 1x magától felporszívózzon. Ez túl nagy kérés? Látja, hogy cipelek valamit és nem segít, (kismama vagyok) állandóan a telefonját nyomkodja, egy hülye játékot játszik és még enni is úgy eszik, hogy ezt nyomkodja. Teljesen ki vagyok már tőle. Van, hogy evés után nekem kell elpakolni utána, van, hogy a felét elpakolja (ami hűtőbe való)Páromnak sem segít, ő azt mondja, hogy miért szóljon neki, ha magától nem veszi észre, hogy segítségre van szüksége (pl múltkor a kéményt javította és fel-le kellett szálljon a létráról, dolgokat leadni, én segítettem amikor tudtam, bár főztem és takarítottam, de a nehéz dolgokat nem tudtam levenni tőle)

Ha összetakarítok bejön a házba és hiába van neki kirakva papucs nem veszi át, hanem akár sáros cipővel is képes végigmenni a házon, ami engem nagyon dühít. Plusz észrevettem 2x, hogy benn cigizhetett a szobába, amit persze ő letagadott. Vettünk kb 2 hete egy új plüss puffot és valamelyik nap mikor esett az eső a sáros lábát rátette, persze nem láttam, csak hogy már sáros az új plüs oldala....

Olyan, mintha anyósom duruzsolna a fülébe. Egyik hétvégén hazament anyósomékhoz, anyósom mondta a férjemnek, hogy az öccsének fáj a háta. Mit dolgoztattunk vele?! Mondta a férjem, hogy semmit, egy pohár víztől többet nem emelt meg. Most ismét hazament 3 napra és anyósom megint hívott minket, hogy a kisfia nálunk fázott meg.... Azt érzem, hogy nem tisztel és tojik mindenre. Ha szólok valamiért meg van sértődve utána és én vagyok a szar. Túl nagy dolgot várok el?


2021. okt. 19. 09:08
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
100%
Csomagold össze a cuccait és tedd ki az ajtó elé. Csak hogy 1 perccel se maradjon tovább a kelleténél.
2021. okt. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
89%

"Múlt héten sikerült megfáznom sajnos és mikor a leginkább feküdnöm kellett volna, főznöm, mosnom és takarítanom kellett, plusz 4 napig nem volt elmosogatva, míg én egy nap éreztem magamban annyi kis erőt, hogy összeszedjem magam és megcsináljak mindent."

Ertem, tehat a here palod sem csinal semmit, jol vlasztottal szivem, sok sikert a cseled elethez:D

2021. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
92%
#12 palod=palid
2021. okt. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
100%

Ugy vagnam ki, hogy a laba sem erne a foldet!

Meg ma!!! Cselekedj! Egyatlan miert lakik ott? Lakjon Anyucinal! Te hazad? Igen! Vagd ki meg ma! Megsertodik? Lesz@rom!

2021. okt. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
100%

Te kérdező... Én odakötözhetek hozzád? Én is trehány semmirevaló vagyok, de mosogatni, és porszívózni még tudok.


De tényleg, mégis mi a fenét keres az a ember nálatok? Gondolom, fizetni sem fizet semmit. Hát nem tudjátok jobb helyre önteni a pénz, mint belé? Adjak bankszámlaszámot?


Na jó. Őszintén. Dobd ki. Nem kell neked az, hogy a sáros lábát aztán a gyerekedre is rátegye.

2021. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:

12-nek a párom reggeltől estig dolgozik, délután suliba jár. Ha hazajön csinálja a saját munkáját (kertes házunk van) Szinte nem is pihen.

Nem ad bele semmibe. De ez még nem lenne olyan nagy baj, ha látnám rajta, hogy próbál mondjuk azzal kompenzálni, hogy 1 héten 1x felporszívóz!

Anyósék elég messze laknak, neki itt kell ebben a városban dokihoz járnia. Ezért lakik most nálunk

2021. okt. 19. 10:05
 17/50 anonim ***** válasza:
100%

Na én ki raknám mint macskát szarni!

Senkit nem tűrők el magam mellett aki ennyire bunkó!

Meg a saját családokból sem,

Főleg nem úgy h nemsokára érkezik egy úgy családtag hozzàtok!

Senki okos fejet nem néznem!

Lehet önző vagyok, de mindenki a saját maga kovácsa

Ja és meg panaszkodik is!

Na mondanám neki, hogy lehet menni anyádhoz 😂

2021. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%
Tedd ki. Most. Csomagold össze a holmiját, és kapun kívülre vele.
2021. okt. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
96%

Proóbáld ki a határozottságot. Nem beszólás.

Először is, képzeld el, hogy hosszabb távon vendégeskedsz valakinél, és kedvesen felszólít, hogy

"Ha hazaérsz, vedd át a papucsodat, nem szabad bejönni cipóvel."

"Pakolj el magad után a konyhában."

"Mosogass el kérlek"

"Szeretném ha most te porszívóznál fel a nappaliban"

"Kérlek segíts, nehéz a cuccom"


Felháborodnál? Megsértődnél? Szerintem nem, és innen önbizalmat meríthetsz.

Gyakorold, hogy ne kérdésként tedd fel a kéréseidet.

"Felpórszívóznál?" "Átvennéd a papucsot"

Hanem a fentebb leírtak. Próbált ki, a hatás meglepő. Másrészt, ha kikéri magának, meríts erőt a fenti fordított szituációból, amit elképzeltél, és tedd heylre. Csak lazán, nyugodt hangon, de határozottan.

Nálam senki nem votl ilyen pofátlan, csak sziplán elkezdtem gyakorolni a határozottságot. Egy coda:D

Ha nem tetszik neki, magától el fog tiplizni. Azzal is jól jársz, meg azzal is ha élvezheted frissen jött határozottságod gyümölcsét.

2021. okt. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%
Az ismeretségi körben egy hasonló here is azt hazudta, beteg, kezelésre kell járnia, ezért a rokonok befogadták, egy év múlva derült ki, hogy semmi baja, csak nem volt pénze, így tartatta el magát. A helyedben nem hinnék neki.
2021. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!