Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem a gyerekeim apja,...

Párom nem a gyerekeim apja, emiatt dilemmában vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt a párommal. Szeretem, de a kapcsolatunk kezd tönkre menni. Nagyon sok minden közre játszott, bár 3. fél semmiképp. Azt vettem észre, hogy nem érzem jól magam vele. A kisebbik gyerek 6 éves, ő nagyon jól kijön vele. Imádják egymást. Apja helyett apja lett. A nagyobbik kamasz gyerekem 16 éves és borzasztó a kapcsolatuk. Ha itthon van a párom, nem nagyon szokott ki jönni a szobájából. Nem kedveli. Bár igazából senkit nem kedvel. Igazi kamasz. Olyan mint az időjárás. Hol jobb kedve van, hol nem. Hol el vannak, hol nem. Nekem is nevelő apám volt és annyira utáltam, hogy meg mérgezte teljesen a kapcsolatom anyámmal. Mai napig ki nem állhatom a mostohaapám, bár már nyilván én is máshogy állok hozzá így felnőtt fejjel. De nem felejtem el, hogy tönkre tette a gyerekkorom. Állandóan vert, kiabált... Utáltam. A párom nem bántja a gyerekeim. Addig is élne... De már nekem ez nagyon fáj, hogy nem bírják egymást elviselni. Mondta a párom, biztos más lesz ha felnő, na de addig én tönkre megyek :( szóval ez is közre játszik a kapcsolatunk romlásába.

Nem tudom mit tegyek. Ha elhagyom, a kicsi sérül. Ha marad, a nagy sérül. Én szeretem, de nehéz így az együtt élés.

Napok, hetek óta ezen marcangolom magam...


2021. okt. 9. 18:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező, képes vagy magányossá tenni önmagadat és elvenni a kisgyerekedtől azt a felnőttet, akiben megbízik, aki apja helyett apja csak azért, mert a párod nem hagyja szó nélkül, bár türelmes próbál lenni, a minden ellen gyárilag lázadó kamasz szemtelen beszólásait? Komolyan fáj, amit művelsz! Ha nem bírnak egy légtérben lenni, akkor ne legyenek! Elárulok egy titkot: a kicsi fiad is lesz kamasz!
2021. okt. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
36%

Azért szerintem annak a "gyárilag lázadó szemtelen kamasz" - nak is megvan a saját élete ebben a korban. Nem csak abból áll, hogy kamasz.Ki tudja mi van a fejében.

Képzelem, hogy próbáltál vele beszélni és nem sikerült, talán menjetek el vacsizni csak ketten vagy valahova amit szeret. Utána meg meg a csávóval is. Ha ilyen szar a kapcsolatuk az simán megmérgezi a tiéteket is, nagyon gyorsan. Ha szereted ezt tényleg nem éri meg feladni. De neki is tudni kell, hogy mellette állsz.

2021. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul a fiad kamaszodik. Nagy cucc, 14-15 évesen én is mondtam szépeket apámnak, pedig amúgy szerettem.


Vedd elő a gyerekedet, mert itt ő a ludas egyedül.

2021. okt. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!