Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ilyen lelkileg...

Hogyan lehet ilyen lelkileg elviselhetetlen dilemmában élni, miközben totális harmónia van közöttünk?

Figyelt kérdés

A szitu az, hogy párommal 2 éve ismerjük egymást, van egy 3 hónapos babánk, jól megvagyunk, még ha szűkösen is, a cége jelenleg - még - fizeti az albérletet.

Rengeteg adósságunk van, hónapról-hónapra ki van centizve a fizunk, de így is boldogok vagyunk, illetve csak lennénk.Anyós pajtás - mióta párom fent dolgozik Pesten, egyébként békéscsabai illetőségű - azóta rágja a fülét, hogy költözzön haza.Mióta megszületett a babánk, azóta meg különösen, szó szerint meg van veszve, hogy az unokája tőle távol nő fel - mintha nem ez lenne az élet rendje...A gond ott van, hogy sajna párom egy viszonylag könnyen befolyásolható ember, és gyakran fel tudja ültetni az anyja, aki mellesleg egy notorius hazudozó, egy kamugép, lételeme, hogy hitegessen mindenkit, főleg a fiát, legutóbb azzal állt elő, hogy két generációs házat akar venni, amiben mi is elférünk.Párom meg - mivel elég gáz dolgok történnek a cégénél, és rezeg a léc, vajon lesz-e munkája maholnap - úgy kapaszkodik az anyjába, és az ő ígérteteibe, mintha az utolsó fűszál lenne.Totál pesszimista,mindig az anyját helyezi kilátásba, hogy "ott van helyünk."Hát, köszönöm szépen, inkább nem kérnék belőle, ha lehet, mert nagyon gonosz, intrikus személy, köteteket lehetne írni a mi viszontagságos kapcsolatunkról, nekem már az eleve egy szívfájdalom, hogy 31 évesen azt kell megérnem, hogy a párom inkább hisz az ő Andersen meséiben, amik nem fedik a valóságot, mint a tőle független életünkben.


2011. máj. 3. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszélj a pároddal. De ne úgy, hogy támadod az anyóst. Elég csak, ha azt mondod, hogy te nem szeretnél vele élni. Ha indoklást kér, annyit nyilván mondhatsz, hogy nem jöttök ki jól. Szerintem beszélgetés(ek)el orvosolható ez a helyzet.
2011. máj. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A beszélgetések folyamatosan mennek, de párom nem látja a fától az erdőt.Nem ismeri be, hogy az anyja még őt is úgy ejti át, ahogy nem akarja.Nekem konkrétan az alaptermészetével van a gondom, kijönni - mostanság még csak kijövök vele ( muszáj, márcsak a pici , illetve a saját lelki békém miatt is ), de már annyira kiismertem, hogy ha el kezd kamuzni, hazugságömlengéseket rám zúdítani, szívem szerint otthagynám a búsba, hogy ne kelljen hallgatnom a hazugságait.Páromat már kérdeztem, hogy mi jó abban, ha betegesen hazudozik + becstelen az anyagiakat illetően ( sajnos egyszer már manőverezett a fiával a hátam mögött, belerángatta a páromat egy dologba és együtt hazudtak a képembe..), olyankor mindig melléáll, hogy milyen nehéz, kemény élete volt "szegénynek", szinte a vérévé vált már a dolog.Na, én pontosan egy ilyennel nem szeretnék az életben együtt élni, se a gyerekem közelébe tudni - mármint úgy hogy vele élünk együtt - én tisztességre szeretném majd anno nevelni a gyerekünket, nem akarom megérni, hogy ez a jellemtelen, sunyi, alattomos, háttérben kavaró nőszemély társaságában történjen.
2011. máj. 3. 21:38
 3/6 izsofmate ***** válasza:
Mindenkinek kell egy pofon az élettől, hogy az mellől a fa mellől továbblendüljön és lássa az erdőt. Én is már kaptam eleget és ennek köszönhetően sikerült sok bajt később megúsznom. Sokat kell beszélgetni pároddal és az anyósoddal is. Fontos a jó viszony az anyóssal, de beszéld meg Vele, hogy ne hazudozzon, mert szétcsapod a fejét! Egy fontos, hogy ha a párod belássa végül, hogy Neked volt igazad, akkor ne rágd a fülét, hogy ha-ha igazam volt, meg hasonló..... A lényeg, hogy meg kell beszélni a dolgokat! :-D
2011. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mit hazudozik az anyós? Mivel kapcsolatban kavar? Írj példát, hogy jobban értsem.

Mivel kapcsolatban ejtettek át ők ketten? Nagy dolog volt?

Mindenesetre, ha a párod ilyen könnyen befolyásolható (egyetlen gyerek?), elég nehéz lesz a dolgod. Megváltoztatni nem tudod, itt az a kérdés, melyikőtökre hallgat jobban.

Ha pedig tényleg ennyire rosszindulatú anyósod, muszáj lesz jobban elmondanod a véleményedet a férjednek.

2011. máj. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy a kapcsolatunk elején mikor levitt először hozzájuk, az anyja annyira összeveszett vele, hogy el is jöttünk még aznap, utána hónapokig nem is beszélt a fiával, ha telefonáltak is, akkor csak a szitkozódás ment meg a terrorizálás, hogy "Na, majd jól ki fog használni, zavard el dolgozni ( nekem pont nem volt melóhelyem, mert akkor költöztünk össze ), vagy ha nem akkor lapát"-meg ilyenek - csakhogy a finomabbakból említsek.De páromban ekkor még volt annyi tartás - ami most már nincs - hogy nem is mentünk le, távol maradtunk tőle.Aztán vmi miatt - mert a karácsonyt is egyedül töltötte, az 5 gyereke közül egyik se ment meglátogatni - kezdte visszaédesgetni a fiát.Engem persze szapult a hátam mögött, a szemembe már kedveskedett, aztán volt két vitánk, ami veszekedésbe torkollott, az egyiket én kezdeményeztem, mert beleütötte az orrát, hogy mi mi a francot akarunk lakáshitelt felvenni (jah, ez olyan neki, mint az akasztás, mert kevésbé tud akkor majd kontroll alatt tartani bennünket..), költözzünk oda hozzájuk stb.stb.Na, akkor odamondogattam neki, el is jöttünk még aznap délután, az a hülye fia meg neki adott még igazat!Sajna olyan szinten összevesztünk akkor a párommal, hogy majdnem szétmentünk.Ezt azóta megbántuk mindketten, de nem látta volna akkor se be, hogy az anyóska generálta.Aztán voltak még neki aljasságai, mocskosságai, a terhességem alatt folyamatosan kérdezgette a fiát, hogy itthon megcsinálok-e mindent?ugye ő nek segít nekem?!A mocsok!!9 hónapos terhes voltam és falhoz állította a fiát, hogy miért segít nekem főzni meg ilyesmi, amikor az az én dolgom.Na, ilyen és ehhez hasonló szemétségei miatt nem bírom elviselni.Neki beolvasni?!Nem alacsonyodom le a szintjére, mint eddig tettem.Neki ez az igazi bűntetés, hogy nem talál támadó, illetve gyenge felületet és nem tud veszekedni.

Egyébként a párom az egyetlen fia, 5 lánya van mellette, ebből 4 már 14 évesen elment a háztól, menekültek otthonról, mert megkeserítette az életüket, ez a legkisebb, a párom húga meg egyenlőre még kislány, de már annyira kivan idegileg tőle - vele élni lehetetlen - hogy fél egyedül a lakásban, meg a sötétben, 8 évesen még bepisilt, meg hasonló nyalánkságok.Időnként arra gondolok, hogy direkt születnek ilyen emberek, hogy megkeserítsék mások életét.

Lányai közül egyébként egyik se látogatja, papíron lemondatták róluk, mert nem volt alkalmas a nevelésükre.Na, ezt is kiszínezte már, mikor elmesélte, illetve elkamuzta, már kezdtem szinte sajnálni, de mikor rájöttem, hogy mind egy szóig szemen szedett hazugság, ahol saját bőrét menti ( és a fia is segít neki ebben ), előttem attól a naptól fogva nem áll meg....

2011. máj. 3. 22:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy Te vagy a kedves mama, nincs mas opcio
2020. szept. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!