Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem a gyerekeim apja,...

Párom nem a gyerekeim apja, emiatt dilemmában vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt a párommal. Szeretem, de a kapcsolatunk kezd tönkre menni. Nagyon sok minden közre játszott, bár 3. fél semmiképp. Azt vettem észre, hogy nem érzem jól magam vele. A kisebbik gyerek 6 éves, ő nagyon jól kijön vele. Imádják egymást. Apja helyett apja lett. A nagyobbik kamasz gyerekem 16 éves és borzasztó a kapcsolatuk. Ha itthon van a párom, nem nagyon szokott ki jönni a szobájából. Nem kedveli. Bár igazából senkit nem kedvel. Igazi kamasz. Olyan mint az időjárás. Hol jobb kedve van, hol nem. Hol el vannak, hol nem. Nekem is nevelő apám volt és annyira utáltam, hogy meg mérgezte teljesen a kapcsolatom anyámmal. Mai napig ki nem állhatom a mostohaapám, bár már nyilván én is máshogy állok hozzá így felnőtt fejjel. De nem felejtem el, hogy tönkre tette a gyerekkorom. Állandóan vert, kiabált... Utáltam. A párom nem bántja a gyerekeim. Addig is élne... De már nekem ez nagyon fáj, hogy nem bírják egymást elviselni. Mondta a párom, biztos más lesz ha felnő, na de addig én tönkre megyek :( szóval ez is közre játszik a kapcsolatunk romlásába.

Nem tudom mit tegyek. Ha elhagyom, a kicsi sérül. Ha marad, a nagy sérül. Én szeretem, de nehéz így az együtt élés.

Napok, hetek óta ezen marcangolom magam...


2021. okt. 9. 18:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%

Rossz a tapasztalatod, de mégis összecuccoltál olyan emberrel, akit a fiad nem bírt? Vagy ez csak azóta van h kamaszodik?

Semmi képp nem maradnék egy boldogtalan kapcsolatban.

Nem vagy te egy kicsit kapcsolat függő? 1 éves volt a kicsi mikor összejöttetek (tehát kb egyik kapcsolatból mentél a másikba?)

Jobb egyedül lenni mint egy rossz/kiégett kapcsolatban.

Ne félj lépni.

Egyébként ezt a párod is érzi, beszéltetek róla?

2021. okt. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
29%
Miért sérülne a kicsi, ha nem maradsz ilyen hülye helyzetben?
2021. okt. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgethetnél a kamasz fiaddal arról, hogy ha nem is kedvelik egymást, nézze azt, hogy a párod nem akadálya az ő és a többiek boldogságának. Szép csöndben, alkalmazkodással meg is lennének.
2021. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Csak kamaszkorban romlott meg a naggyal a kapcsolatuk, vagy az elejétől gáz? Szerintem ha szét is mentek, a kicsinek lehet továbbra is apaképe. Tarthatják a kapcsolatot ha akarják,stb....
2021. okt. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Minden kamasz ilyen a saját szüleivel is! Egyáltalán nem biztos, hogy ellene szól. Miért kellene elhagyni, ezek szerint nem vele van a baj?! A kamaszodat kellene jobb belátásra bírni, hogy nagyon öncélú, amit csinál.
2021. okt. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
31%

Szóval 5 éve együtt vagy vele, úgy hogy a gyereked rühelli, úgy hogy tudod mit érez mert te is átélted.

Ennek ellenére amig kettőtök közt minden oké volt, addig tojtál erre.

Most hogy kezdtek fasírtba lenni, most hirtelen fontos lett a gyerek...napok, hetek óta.

Hát érdekes...

2021. okt. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%

En madkepp kozelitenem meg a dolgokat! Te szereted ezt az embert? A kamasz fiadon kivul, van egyeb gond? Mert azt tedd felre most!

Ha a gyereked olyan sok mindenkit utal, akkor a kovetkezo paroddal sem lesz maskepp!

Beszelj kulon-kulon mindkettovel! Csinaljatok kozos programot, es ok ketten is elmehetnek valahova! En adnek ennek egy eselyt- ha csak ez a gond! Ha a kicsit sajatkent kezeli, csaknem egy sz@ralak!

2021. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%
"Szeretem." "Nem érzem jól magam vele." "Én szeretem." Na döntsd el! Pontosan mi a bajod vele? Merthogy hosszasan kifejtetted, hogy mi volt a helyzet a te mostohaapáddal, ami a jelen helyzetben egyáltalán nem játszik, de hogy mért nem érzed jól magad az élettársaddal, aki az egyik gyerekkel jól van, a másikat meg elviseli, az nem derül ki. Mindenesetre csak a nagy gyerek miatt igazán hülyeség lenne szakítani, a nagy 2 év múlva kirepül, meg meg is jöhet még a jobbik esze.
2021. okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%
Párod normálisan bánik a nagyobb gyerekkel? Gondolom igen. Jó a pároddal a kapcsolatod? Ha igen, eszedbe ne jusson kamasz hiszti miatt szakítani. A gyerekkel kéne elbeszélgetned.
2021. okt. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

Nekem ugyanez volt picit a nevelőapàmmal (nevezzük Ádámnak) barnem ennyire, mert szeretem a változást. 17 vagyok. Kb 3 éve vannak együtt(be is költözött hozzánk kb azonnal) , a problémák 1 év után kezdődtek igazából, mikor megtudtuk milyen is igazán valaki napi szinten mikor "elengedi magát".


Velem anyukám leült beszélni a dolgokról...és hozta magával Ádámot is. Ez először nagyon nem tetszett, mert haragudtam rá. Ki akartam menni onnan, de anyuek kértek hogy ne. Mert meg kellett beszélni, ez is lett és amúgy én örülök neki. (Mondjuk ehhez hozzá tartozik, hogy Ádám borzasztó türelmes és alkalmazkodó). Azóta ideálisan a kapcsolatunk, de ehhez ez kellett hogy mindketten nyitottak legyünk erre.

Talán szegénynek valami lelki baja van. Figyelj rá, de ne túlozd el, mert ennyi idősen az már bosszantó. Kamasz.

Egyébként szerintem ha alapvetően szereted a párod, boldog vagy vele, anyagi biztonságban vagytok és szereti a kicsi ne szakíts. A tini-konfliktust próbáljátok megoldani. Elég lenne neki, ha megbeszélnétek és ha tudná hogy mögötte vagy, figyeled, de bízol benne. Remélem a pasi nyitott erre.

17/L

2021. okt. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!