Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem a gyerekeim apja,...

Párom nem a gyerekeim apja, emiatt dilemmában vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt a párommal. Szeretem, de a kapcsolatunk kezd tönkre menni. Nagyon sok minden közre játszott, bár 3. fél semmiképp. Azt vettem észre, hogy nem érzem jól magam vele. A kisebbik gyerek 6 éves, ő nagyon jól kijön vele. Imádják egymást. Apja helyett apja lett. A nagyobbik kamasz gyerekem 16 éves és borzasztó a kapcsolatuk. Ha itthon van a párom, nem nagyon szokott ki jönni a szobájából. Nem kedveli. Bár igazából senkit nem kedvel. Igazi kamasz. Olyan mint az időjárás. Hol jobb kedve van, hol nem. Hol el vannak, hol nem. Nekem is nevelő apám volt és annyira utáltam, hogy meg mérgezte teljesen a kapcsolatom anyámmal. Mai napig ki nem állhatom a mostohaapám, bár már nyilván én is máshogy állok hozzá így felnőtt fejjel. De nem felejtem el, hogy tönkre tette a gyerekkorom. Állandóan vert, kiabált... Utáltam. A párom nem bántja a gyerekeim. Addig is élne... De már nekem ez nagyon fáj, hogy nem bírják egymást elviselni. Mondta a párom, biztos más lesz ha felnő, na de addig én tönkre megyek :( szóval ez is közre játszik a kapcsolatunk romlásába.

Nem tudom mit tegyek. Ha elhagyom, a kicsi sérül. Ha marad, a nagy sérül. Én szeretem, de nehéz így az együtt élés.

Napok, hetek óta ezen marcangolom magam...


2021. okt. 9. 18:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
96%

16 a nagy, lehet, hogy 2 év múlva lelép, mert megy koleszba. Vagy lelép, mert utál mindenkit. Vagy mert világot akar látni. Te meg ott maradsz egyedül. Ki tudja, hogy meddig.

Tedd félre egy kicsit az anyaságot. Koncentrálj csak a kapcsolatodra. Jó? Rossz? Szereted? Szeret? Életed végéig tudsz és akarsz vele lenni?

Azt döntsd el, hogy mi lesz a kapcsolattal. Ha eleve xar az egész, akkor csak idő kérdése, hogy szétmenjetek. Jobb, ha szépen, fokozatosan történik a leválás, nektek is idő új életre felkészülni, és a gyerekeknek is.

A másik lehetőség, hogy ti ketten jó páros vagytok, de a kamaszoddal nem jönnek ki. Őszintén? A legtöbb apa-fia páros se jön ki ebben a korban, mégse lesz miattuk válás. Beszélj a fiaddal, hogy ő lassan kirepül, te meg ott maradsz egyedül, ha most a párod elmarja mellőled. Ezt te se akarod, de biztos, hogy ő se. Pár év, és élni akarja az életét. Ő se a magányos anyjával akarja tölteni a hétvégéket. Számolja a hónapokat, hogy mikor léphet le, addig meg bírja ki, kerüljétek egymást.

2021. okt. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%
Mi ebben a csoda, gyerekek ritkan kedvelik azt aki egyik szülő helyébe lép.
2021. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
1es ez kb 1-1,5 éve van. Idáig jól ki jöttek. Nekem a gyerekek az elsők. Az elején rendben volt minden.
2021. okt. 10. 06:57
 14/23 A kérdező kommentje:
1es nem vagyok kapcsolatfüggő. A kicsivel terhes voltam mikor szét mentünk. Pont teljesen kerek volt az életem, mikor a mostani párom belecsöppent. Beszéltünk róla persze. Azt mondta nem tud mit kezdeni vele. Főleg, hogy szerinte kezelhetetlen. Szerintem csak kamasz és "túl kell élni" ezt az időszakot
2021. okt. 10. 06:59
 15/23 A kérdező kommentje:
6os ne kombinálj. Szó se volt erről, hogy rühelik egymást az elejétől kezdve. Ez 1-1,5 éve van így. Hogy a gyerkőc senkit nem tolerál maga körül. A saját apját se.
2021. okt. 10. 07:02
 16/23 A kérdező kommentje:
7es de pont emiatt van óriási feszültség közöttünk. Mert ők ketten nem bírnak meglenni egy légtérben. Pedig párom próbál türelmes lenni, de néha elszakad a cérna és kiosztja. De jogosan amúgy. Mégis veszekszek vele, hogy ne szóljon bele. Nehéz helyzet :(
2021. okt. 10. 07:03
 17/23 anonim ***** válasza:
74%
Talán meg kellene nevelned a hülyegyerekedet.
2021. okt. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémád! Nincs semmi baj a párkapcsolatoddal. Igen a kamaszkor nagyon nehéz, az, hogy egy harmónikus párkapcsolatot lát, attól nem sérül. Neked meg kereteket kell neki szabni, amit megbeszélsz a pároddal, hogy ehhez tartsa magát.
2021. okt. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben a gyerekeddel kell leülni beszelni.
2021. okt. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos igy azt kell mondanom, hogy ez az ember jobb csaladot/part erdemel. Te hagyod, hpgy egy tipikusan lazado, makacskodo kamasz iranyitsa az eleted! Van olyan erzesem, hogy egyedul fogsz megoregedni.

Amugy miert ne szolna bele? Nem egyfedel alatt eltek? Gondolom ha a penzrol van szo, akkor mar neki is koze van a dolgokhoz, de minden mas helyzetben "kuss" a neve.

Hagyd ezt a ferfit, hogy talaljon egy normalis not. A kisfiadtol pedig ne szakitsd el. Tarthatjak a kapcsolatot stb.

2021. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!