Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normálisak? Mit csináljak?

Normálisak? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval az a gondom,hogy most nyáron eléggé lefogytam.

És azóta,mindenki azzal gyanusítgat,hogy bulímiás vagyok.Meg hogy hánytatom magam biztos.De tényleg szinte mindenki.Anyám meg bemesélte magának az anorexiát,de amúgy nem tesz semmit,hogy kiderüljön tényleg az vagyok-e,csak...csak bemesélte magának,hogy teljesen biztos.Tény,hogy nem eszek sokat,de ez még nem anorexia szerintem.Amiatt érzem rosszul magam,mert nem szoktam hánytatni magam,és mégis ezzel jönnek.Oké volt egy buli,amin sokat ittam és ledugtam az ujjamat,és mondtam barátnőmnek(elvileg),hogy mindig ezt szoktam csinálni.De persze,csak ha rosszul vagyok.Lehet,hogy így terjedt el,de...olyan is mondta,aki nem hallhatta amit mondok,meg nem is volt ott a buliban.Nem értem.És akárhányszor mondom el,hogy nem vagyok bulímiás,nem hiszik el.Ennyire nehéz lenne felfogni,hogy úgy is lehet fogyni,hogy nem hányom ki a kaját?Meg aztán...a bulímiások több évig is tudják titkolni,hogy azok,mert átlagos a testalkatuk,stb.Szóvall...nem értem.Mit csináljak,hogy elhiggyék végre?Vagy viseljem el,és röhögjek rajtuk?

14/L


2010. szept. 1. 13:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
milyen magas vagy? És hány kiló vagy most? És mennyit fogytál a nyáron? Utána válaszolok.
2010. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Ne bizonygasd, hogy nem vagy, ne küzdj ellenük. Ha legközelebb szóba kerül jelentsd ki, hogy nem vagy az és téged nem érdekel, hogy mit gondolnak, mert tévednek, te tudod az igaazt és ha nem hiszenk neked az az ő bajuk.

Ezzel zárd le a témát. Légy nagyon határozott, de bosszankodj, ne idegeskedj, légy teljesen nyugodt és komoly, beszélj tárgyilagosan.


Egyébként sem tartozol olyasmiért elszámolással amit nem követtél el. Ezt éreztesd velük.

2010. szept. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
de bosszankodj, helyett ne bosszankodj
2010. szept. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

*mondtam barátnőmnek(elvileg),hogy mindig ezt szoktam csinálni.De persze,csak ha rosszul vagyok


És szerinted ez normális? Mert akkor szólok, hogy nem az.

Normális ember akkor sem hánytatja magát, ha rosszul van.

Na és milyen gyakran vagy rosszul?


Amúgy a bulímiás nem attól az, hogy titkolni tudja. Az részletkérdés. A lényeg a testképzavaron és táplákozási zavaron van, meg a hányáson.

2010. szept. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem szard le az egészet. És örülj a fogyásodnak!
2010. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Hát ha hányingerem van,akkor inkább meghánytatom magam,hogy elmúljon,minthogy szenvedjek.És szerintem senki sem teljesen normális.

Amúgy azzal,hogy leírom milyen magas vagyok,és hány kiló,meg mennyit fogytam azzal mért lesz jobb?

Lehetek 170/65-el zsíros disznó,és izmos is.Amúgy nem ennyi vagyok,csak írtam egy számot :)

Meg mondtam,hogy nem hánytatom magam....

De azért köszönöm a válaszokat.:d

2010. szept. 1. 14:03
 7/14 anonim ***** válasza:

nem normálisak és ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni...ha próbáltál velük beszélni...Ha nagyon vékonynak érzed magad akkor próbálj meg pár kilót felszedni...de ne sokat : D

hátha így már elhiszik...: |

2010. szept. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

azért jobb, ha leírod, hogy hány centi vagy, meg hány kiló, mert attól függ a válasz . (bár nem tudom miért nem mered leírni).

Mert ha pl azt írnád, hogy 168cm vagy és nyár elején nagyon dagi 52kg voltál, de szerencsére mostmár csak 41 kg vagy, akkor a válaszok olyanok lesznek, hogy: "beteg vagy, " " menj orvoshoz", " valami gáz van veled"...stb

Érted már?

Tehát, amíg nem tudjuk, hogy mennyiről mennyire fogytál le, addig nem tudunk a téged érintő anorexiát / bulémiát érintő kérdésekre objektív választ adni.

De ha ez az informásió neked annyira bizalmas (mert itt mindannyian tudjuk ám, hogy te ki vagy és hol laksz és nagyon ciki lenne ám, ha tudnánk, hogy hány kilót fogytál), akkor ne áruld el. De így a válaszokból se vegyél semmit magadra, mert így azok csak találgatások.

2010. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

De én nem azt kérdeztem,hogy anorexiás/bulímiás vagyok-e.

Sok mindent tudok a táplálkozási zavarokról,mert érdekel a pszichiátria/pszichológia,de nem vagyok étkezési zavaros.

Abból,hogy mennyit fogytam semmit nem lehet kikövetkeztetni,csak abból,hogy hogyan fogytam.Szerintem.

De tessék,leírom az adataim.

153 centi és 47 kiló voltam nyár elején.

Most 155/39 vagyok.Jaa tudom kicsit ijesztő a hármas szám,de azért a magasságomat is kell nézni.

Akkor mostmár magamra vehetem a válaszokat?XD

De most komolyan...ha nem hánytatom magam,hogy lennék bulímiás?Én a bulímiáról kérdeztem.

Na de nem akarok itt belebonyolodni,a kérdésemre megkaptam a választ azt hiszem.:)

2010. szept. 1. 15:36
 10/14 anonim ***** válasza:
Én túl huncut vagyok de tuti bevágnék anyuka elött egy nagytányér pörköltet galuskával de úgy mint aki egy hete éhezik majd azt mondanám: Ah, ez az ödik tányér már nem kelett volna... xD(ha megkérdezi akkor a városban ettél elötte)
2010. szept. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!