Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első karácsony új párként....

Első karácsony új párként. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk együtt a párommal, ő elvált, és van egy közös, 14 éves lányuk az exfeleségével. Nem miattam váltak el, de a nő mégis gyűlöl engem, nem bírja elviselni a létezésemet, és a kislányt is erősen befolyásolja ellenem. Szerencsére párom elég jól kezeli ezt a helyzetet, így a kislány már megértette, hogy én már része vagyok az apja életének, már többször találkoztunk, egészen jól alakul a kapcsolatunk. Eddig karácsonykor nem engedte hozzánk az anyja, csak a párom mehetett le hozzájuk, idén azonban a kislány úgy döntött, jönni szeretne. Én ennek örülök, mert ez egy újabb lépés egymás felé, de egy picit izgulok is, hogy minden jól sikerüljön. Természetesen az ételeket úgy választjuk majd ki, hogy biztosan olyan legyen, amilyet szeret, és az allergiákról is kikérdezem, nehogy olyat főzzek, amit nem ehet. Ajándékon még gondolkozom, több ötletem is van, párommal közösen majd megoldjuk, és remélem, az anyjának nem lesz gond, hogy az én kezem is "benne van" az ajándékban.

Akik voltak már ilyen helyzetben, nektek milyen volt az első karácsony? Mire figyeljek? Nem akarok nyalizni, csak azt szeretném, hogy jó kapcsaolatunk legyen, egyre jobb, hogy teljesen elfogadjon. Lehetőség szerint az anyjával is jó lenne egy normális viszonyt kialakítani, de erre nem látok esélyt. Van valakinek valami jó tanácsa?


2021. szept. 27. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem próbáld meg nem kislányként kezelni. Többször úgy hivatkozol rá. A tinik nagyon allergiásak erre, ők mindig érettebbek a koruknál, ez arany szabály.

Egyébként add önmagad, legyél vele kedves, figyelmes. Semmi extra, szerintem ne aggódd túl.

Az anyja úgyis utalni fog, de ez nem a személyed ellen szól, nyugi.

2021. szept. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Gondolom, azért a gyerek már ismer téged. Ne akarj nagyon extra lenni karácsonykor sem, viselkedj természetesen, adjatok közösen ajándékot - a párod csak tudja, mi tetszene neki -, meg esetleg te is adhatsz valami apróságot, aminek örülne.

Az anyjával ne foglalkozz, nem túl valószínü, hogy a viszonyotok javulni fog, a gyerek elött nem mondj róla rosszat, mert neki az anyja, de ne is engedd, hogy ö legyen a téma köztetek.

De a legfontosabb, viselkedj természetesen, ne akarj megfelelni, sem a gyereknek, sem az anyának, akkor lesz a legnormálisabb a kapcsolat.

2021. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak én írtam kislányt, amúgy már nem az, nem is kezelem akként, csak megmaradt a párom "szövegéből", ő hívja mindig így :)

Az anyjával a gyerek miatt próbálnék legalább pár szót normálisan beszélni, mert neki nagyon rossz ezt megélni, hogy ilyen rossz a kapcsolatunk, és hogy két tűz közt van, hiszen közben már engem is megkedvelt, de emiatt meg lelkifurdalása van az anyja felé. Én leginkább kerülöm előtte a témát, inkább próbálom elterelni a figyelmét mindenféle vidám programmal, kikapcsolódással. Valamiért a karácsonytól mégis félek, mi viszonylag szerény körülmények között élünk, nem engedhetünk meg magunknak óriási karácsonyt, ők meg az anyjával nagyon karácsonypártiak, ilyenkor tele van a ház, a kert mindenféle világító dísszel, az egész december a karácsonyról szól, félek, hogy kevés lesz az, amit nálunk kap. De azt hiszem ez már csak egy megfelelési kényszer, próbálom nem túlaggódni de úgy látszik nem megy :/ Nekem nincs gyerekem, nem tudom néha hogyan viselkedjek felnőtt nő létemre.

2021. szept. 27. 14:57
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

3-ra:

Hidd el, egy szerényebb karácsony sokkal meghittebb is tud lenni, ha azt érzi az a 14 éves lány, hogy őt itt őszintén szeretik és elfogadják.

Anyukája előtt "viselkednie" kell, hogy ne árulja el, mennyire szeret az apjával (ill. most már veled is) lenni.

Előttetek viszont nem kell titkolnia, hogy az édesanyját is szereti. Ebből egyértelműen következni fog, hogy nálatok fogja jobban érezni magát.

2021. szept. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell azt hinned, versenyezni kell az ottani karácsonnyal, a lánynak élmény lehet megismerni egy egyszerübb,de otthonosabbb, meghittebb karácsonyt, ahol nem a drágaság meg a rongyrázás a központ, hanem a családias, meleg hangulat, egymásnak örömet szerezni és nem a pénzt fitogtatni.

Esetleg, ha szóba jön, megemlítheted neki, hogy megérted, hogy az anyját is szereti, nem akar rosszat mondani meg hallani róla, ez nem zavar téged.

2021. szept. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :)
2021. szept. 27. 15:17
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem igazán értem a kérdést. Nem most találkoztok először. Ismeritek egymást, tudod mit szeret. A karácsony nem másabb, mint egy átlagos hétköznap ebből a szempontból.
2021. szept. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még csak pár hónapja ismer engem személyesen, sokáig nem engedte az anyja, hogy megismerjen. Pár közös alkalom volt még csak.
2021. szept. 27. 15:23
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Karácsony amugy azért még odébb is van kicsikét.
2021. szept. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9, ja de mar arulnak díszeket(agyf.sz).

Lehet valami elmeny lenne jo, amit elvez, a targyi ajandeknal gyanus hogy anyuka talal kifogast. Vagy esetleg meg lehetne kerdezni ot is , hatha igy nem lenne ellenseges es a gyerek is orulne.

2021. szept. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!